Reprezentácia príde do Steel arény

Pridané: 18.04.2017    autor: vep

V kádri sú aj hráči A-mužstva HC Košice

Národný výber vedený Zdenom Cígerom čakajú pred svetovým šampionátom posledné štyri duely. Iba dva z nich odohrajú seniorskí reprezentanti Slovenska na domácom klzisku - v stredu 19. 4. 2017 sa o 17:00 predstavia v Košiciach a o dva dni neskôr v Bratislave, v oboch prípadoch proti výberu Fínska.

Súčasťou záverečnej fázy prípravy pred majstrovstvami sveta sú stále košickí hráči Jakub Suja a Eduard Šedivý, naopak, tím už opustil Marek Bartánus. Prvá menovaná dvojica však aj naďalej bojuje o svoju miestenku v záverečnej nominácii.

Eduard Šedivý má v seniorskej reprezentácii na konte už 17 odohraných zápasov s bilanciou jeden gól a tri asistencie, Jakub Suja nastúpil na desať duelov, v ktorých si pripísal jednu gólovú prihrávku. Obaja Košičania budú chcieť svoju bilanciu na domácom klzisku vylepšiť a presvedčiť tak reprezentačného trénera o správnosti svojej nominácie.

Aktuálny káder Slovenska v záverečnej fáze prípravy na MS:
Brankári: Július Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov, ČR), Patrik Rybár (HC Mountfield Hradec Králové, ČR), Ján Laco (Piráti Chomutov, ČR)
Obrancovia: Eduard Šedivý (HC Košice), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha, ČR), Martin Gernát (HC Sparta Praha, ČR), Ivan Švarný (Kärpät Oulu, Fín.), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň, ČR), Ján Brejčák (MODO Hockey, Švéd.), Dominik Graňák (Rögle BK, Švéd.), Lukáš Kozák (MHC Martin)
Útočníci: Martin Bakoš (Červená hviezda Kchun-lun, Čína/KHL), Michael Vandas (HC Vítkovice, ČR), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR), Tomáš Hrnka (HC Škoda Plzeň, ČR), Miroslav Preisinger (HC Plzeň), Libor Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Jakub Suja (HC Košice), Patrik Lušňák (HKM Zvolen), Lukáš Cingeľ (HC Sparta Praha, ČR), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, ČR), Marek Hovorka (MsHK Doxxbet Žilina), Andrej Šťastný (HC Slovan Bratislava/HK Dukla Trenčín), Dávid Skokan (Piráti Chomutov, ČR)

Zápas Slovensko - Fínsko sa v Steel aréne - na Zimnom štadióne Ladislava Trojáka - začne v stredu 19. 4. 2017 o 17:00. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.

Aktualizované: 22.09.2017