slovak english
Úvod > Novinky

Šedivý a Suja nominovaní na MS

Pridané: 02.05.2017    autor: vep

Dvojicu z A-mužstva HC Košice čaká veľká premiéra 

Košický obranca Eduard Šedivý a útočník Jakub Suja sa prvýkrát v kariére prebojovali do záverečnej nominácie na svetový šampionát seniorov, ktorý sa tohto roku uskutoční v nemeckom Kolíne nad Rýnom a vo francúzskom Paríži. V utorok to na tlačovej konferencii v Bratislave oznámil hlavný reprezentačný tréner Zdeno Cíger.

Obaja košickí hokejisti absolvovali s reprezentačným výberom prípravu počas celej končiacej sa sezóny. 25-ročný zadák Eduard Šedivý má v seniorskej reprezentácii na konte už 21 odohraných zápasov s bilanciou jeden gól a tri asistencie, 28-ročný útočník Jakub Suja zatiaľ nastúpil na 13 duelov, v ktorých si pripísal jednu gólovú prihrávku. Suja už Slovensko na svetovom šampionáte reprezentoval v kategórii dvadsaťročných, v seniorskom tíme to ale bude pre oboch na tomto podujatí debut. 

Súčasťou tímu sú aj ďalší hráči, ktorí v minulosti obliekali dres HC Košice, menovite brankári Július Hudáček a Ján Laco, obranca Adam Jánošík a útočníci Tomáš Hrnka, Pavol Skalický, Marcel Haščák, Michel Miklík a Vladimír Dravecký, pričom posledný menovaný je aj odchovancom košického hokeja.

Záverečná nominácia A-mužstva Slovenska na MS 2017:
Brankári: Július Hudáček, Ján Laco, Jaroslav Janus
Obrancovia: Eduard Šedivý, Juraj Mikuš, Martin Gernát, Michal Čajkovský, Peter Čerešňák, Adam Jánošík, Peter Trška, Michal Sersen
Útočníci: Vladimír Dravecký, Tomáš Hrnka, Jakub Suja, Lukáš Cingeľ, Andrej Kudrna, Andrej Šťastný, Dávid Skokan, Marcel Haščák, Mário Bližňák, Michel Miklík, Pavol Skalický, Tomáš Zigo, Tomáš Matoušek, Libor Hudáček

Program Slovenska v Kolíne nad Rýnom:
6.5. o 16.15: Slovensko - Taliansko (sobota)
7.5. o 20.15: Lotyšsko - Slovensko (nedeľa)
9.5. o 20.15: Slovensko - Dánsko (utorok)
10.5. o 20.15: Slovensko - Nemecko (streda)
13.5. o 16.15: Rusko - Slovensko (sobota)
14.5. o 16.15: Slovensko - USA (nedeľa)
16.5. o 12.15: Slovensko - Švédsko (utorok) Aktualizované: 22.09.2017

generálny partner

HC KOsICE

partneri