Séria sa vracia do Martina

Pridané: 25.03.2017    autor: vep

HC Košice - MHC Martin 3:1 (2:1, 0:0, 1:0), stav série 2:3

Góly a asistencie: 6. Jenčík (Huna, Klíma), 16. Šoltés (Hričina, Šedivý), 60. Nagy – 9. Heizer (Bačik, Tabaček)

Vylúčení: 7:6 na 2 min., navyše Jenčík (KE) 10 min. os. trest za nešp. správanie a Kozák (MT.) 5 min. + DKZ za napadn. hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Stano – Smrek, M. Korba, 4077 divákov

HC Košice: Kopřiva (Habal) – Šedivý, Dudáš, Matejka, Šmach, Jankovič, Koch, Deyl – Bartánus, Suja, Bicek – Jenčík, Klíma, Huna – Nagy, Boltun, Hričina – Milý, T. Varga, Šoltés – Bartoš

MHC Martin: Corbeil (Dzubina) – Kozák, Salija, Bačik, Tabaček, Brňák, König, Dvořák, Pacalaj – R. Varga, Galamboš, Korostin – Koyš, Heizer, Markovič – Surovka, Dlouhý, Rapáč – Jurášek, Pokrivčák, Rzavský

Košičania vleteli do domáceho zápasu obrovskou dávkou bojovnosti a aktivity. Už po minúte hry bol vo veľkej šanci na otvorenie skóre Bartánus, ktorý postupoval sám na Corbeila, ale bránku napokon prestrelil. O päť minút neskôr pálil z medzikružia Suja, no jeho pokus defenzíva MHC zblokovala na ochrannú sieť. Po ďalšom vhadzovaní už ale Steel aréna oslavovala, keď ostal Jenčík pred hosťujúcim gólmanom a po presnej prihrávke umiestnil puk medzi jeho betóny. V deviatej minúte sa museli Košičania brániť a bez inkasovania to neustáli, pretože Heizer dorážkou vyrovnal na 1:1. Diváci v metropole východu aj po tomto momente sledovali strhujúci súboj plný emócií, ktorý priniesol ešte v prvej tretine aj tretí gól. Oceliari tesne pred ním aj napriek obrovskému tlaku nevyužili dvojminútovú presilovku piatich proti trom, ale pri pokračujúcej početnej výhode o jedného muža sa presne trafil Šoltés a poslal ich do vedenia 2:1. Košičania boli v prvej časti jednoznačne strelecky aktívnejší, súpera prestrieľali pomerom 21:8.

V úvode druhej tretiny Martinčania dohrávali presilovku zo záveru prvého dejstva, ale do nebezpečného zakončenia sa nedokázali dostať. V podobnom duchu sa potom pokračovalo aj v plnom počte, keď sa hosťujúci hokejisti nedokázali nadlhšie usadiť pred Kopřivom. V 23. minúte prišiel MHC o obrancu Tabačka, ktorého z ľadu odniesli lekári. O tri minúty neskôr bol na konci košického prečíslenia Nagy, ale vo veľkej rýchlosti opečiatkoval iba zadný mantinel. Druhá polhodina hry sa začala pokračovaním košických ofenzívnych vpádov. Na konci jedného bol aj Suja, ktorý pálil a chcel aj dorážať, ale Corbeil puk udržal. Päť minút pred druhou sirénou predviedol vynikajúcu akciu aj Hričina, ktorý individuálne prešiel cez martinskú obranu a dostal sa do zakončenia, v ktorom bol faulovaný. Oceliari ponúknutú presilovku nevyužili a do šatní sa odišlo za nezmeneného stavu 2:1.

Na začiatku tretej dvadsaťminútovky mali domáci na konte 34 striel a hostia iba 13. Košičania sa okamžite vrátili do útočného pásma, kde ostal Jenčík úplne osamotený pred pravou žrďou a po krížnej prihrávke okamžite strieľal, ale Corbeil sa zázračne presunul a vychytal ho. Hosťujúci gólman bol o minútu neskôr úpsešný aj pri Dudášovej strele od modrej čiary a potom uspel aj po Sujovom individuálnom pokuse. S pribúdajúcim časom sa do útoku čoraz viac tlačili martinskí hráči, ktorí si v 50. minúte vypýtali presilovku. Oceliari ale vlastné oslabenie v dôležitom čase zvládli a naďalej si držali jednogólový náskok. Martinčania sa v záverečnej desaťminútovke všemožne snažili o vyrovnanie. Minútu pred koncom si hosťujúci kouč vyžiadal oddychový čas a martinský celok to skúsil aj hrou bez brankára, ale v nej gólom do prázdnej bránky Nagy definitívne rozhodol o výhre Košíc.

Ladislav Nagy, útočník a kapitán Košíc:
„Bol to veľmi ťažký zápas, Martinčania výborne bojovali. My sme nevyužili dvojminútovú presilovku piatich proti trom, a to aj napriek tomu, že sme v nej mali viacero gólových šancí. Je dobré, že všetci chlapci zabojovali a náskok sme si ubránili. Chceli sme víťazstvo, takže si ho ceníme. Teraz ideme do Martina, kde to bude veľký boj.”

Miroslav Marcinko, tréner Košíc: „Do zápasu sme už od začiatku išli s túžbou vyhrať. V prvej tretine sme si vytvorili tlak, mali sme veľa šancí. Bol to náročný zápas, ale sme radi, že sme ho zvládli. Teraz sa už musíme pripravovať na pondelkový duel v Martine.”

Pavel Paukovček, tréner Martina: „V prvej tretine sme hrali dvakrát v oslabení o dvoch hráčov. Ustáli sme to. Hráčom slúži ku cti, že od druhej tretiny, keď sme hrali bez troch obrancov z prvých dvoch formácií, sa mužstvo nepoddalo, príkladne bojovalo a stále išlo za cieľom otočiť zápas. V tretej tretine bolo z našej strany vidieť chcenie a odhodlanie, len škoda, že sa na našu stranu nepriklonilo šťastie. Mali sme ešte tri šance, ale nepadlo nám to tam a potom sme dostali gól do prázdnej bránky.”

Aktualizované: 17.08.2017