Sezóna Oceliarov sa skončila

Pridané: 27.03.2017    autor: vep

MHC Martin - HC Košice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), konečný stav série 4:2

Góly a asistencie: 28. Koyš (Markovič, Bačik)

Vylúčení: 12:13 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner - Šefčík, Tvrdoň, 3281 divákov

MHC Martin: Corbeil - Pulli, Pacalaj, Salija, Bačik, Brňák, König, Dvořák, Rusina - Róbert Varga, Korostin, Galamboš - Koyš, Heizer, Markovič - Surovka, Dlouhy, Rapáč - Jurášek, Pokrivčák, Rzavský

HC Košice: Kopřiva (Habal) - Dudáš, Šedivý, Matejka, Šmach, Deyl, Jankovič, Koch, Vašíček - Huna, Suja, Bartánus - Bicek, Jenčík, Šoltés - Hričina, Boltun, Nagy - Klíma, Bartoš, Milý

Košičania sa v Turci ihneď v úvode zápasu tlačili do nebezpečnejšieho zakončenia a po necelých troch minútach hry si vybojovali aj prvú presilovku. Počas nej obliehali Corbeilovu bránku, ale domáci gólman zneškodnil všetky situácie, vrátane nebezpečnej strely a následného pokusu Hunu o dorážku. Na opačnej polovici klziska mohol už v plnom počte skórovať aj Koyš po predchádzajúcej práci Heizera, ale Kopřiva odolal. Košický gólman bol pozorný aj pri následnom pokuse Surovku a stále držal bezgólový stav. V ôsmej minúte získal Martin dvojnásobnú presilovku a nasťahoval sa pred hosťujúcu svätyňu. Domáci predviedli obrovskú snahu o otvorenie skóre, no zverenci trénera Marcinka obetavo odolali a puk do svojej bránky nepustili. Potom si Martinčania neustrážili striedanie, na ľadovej ploche ich bolo naraz až šesť a skrátene sa takisto museli brániť. Oceliari v presilovke zahodili hneď dve veľké šance - najskôr Nagy tesne minul bránku, a potom Hričina nemohol dorážať po prudkej Matejkovej rane od modrej čiary. V pätnástej minúte si domáci celok zahral ďalšiu presilovku, ale neuspel. Minútu pred sirénou mal ešte otvorenie skóre na hokejke hosťujúci Nagy, ale Corbeilovu bránku tesne minul.

Druhá dvadsaťminútovka sa začala v rovnakom duchu. Košičania sa ihneď pokúšali natlačiť do zakončenia, ale Huna bol v dobrej chvíli pokrytý a zakončovať nemohol. Vzápätí na opačnej strane strieľal Koyš, no bránku minul a po ňom sa nedarilo ani Dlouhemu, ktorý Kopřivu ohrozil iba propagačne. Na úvodný gól čakali diváci v Martine do 27. minúty. V nej skóre otvoril mladík Koyš strelou z pravého kruhu, ktorú umiestnil presne medzi betóny Kopřivu. Oceliari sa ihneď po inkasovaní pokúsili reagovať gólovo a rýchlo si vypýtali presilovku. V nej to strelecky skúšali najmä Matejka s Jenčíkom, ale ani jeden z nich neuspel. Domáci hráči sa bránili veľmi obetavo a o svoj náskok v žiadnom prípade nechceli prísť. V 33. minúte rozhodcovia krátko po sebe vylučovali na oboch stranách a na ľade bol pri hre štyroch proti štyrom zvýšený priestor, no ten druhý gól nepriniesol. Necelé tri minúty pred koncom dokonca Martin získal ďalšiu skrátenú presilovku o dvoch hráčov, no Košičania sa v nej obetavo ubránili a do šatní sa odišlo za stavu 1:0.

Emóciami nabitá hra pokračovala aj v tretej tretine. Rozhodcovia riešili ihneď v úvode aj hromadnú potýčku, po ktorej udeľovali tresty na oboch stranách. Počas početnej nerovnováhy ale góly nepadali, a tak sa v plnom počte na oboch stranách pokúšal skórovať domáci Korostin, ale Kopřiva jeho puk vyrazil. V 49. minúte boli v sľubnej pozícii aj Košičania, keď Huna pred bránkou hľadal Nagya, ale toho odstavil Salija. S pribúdajúcim časom východniari ešte viac zvyšovali svoju enormnú ofenzívnu snahu. Päť minút pred koncom riadnej hracej doby mali veľkú šancu po tom, čo chcel Corbeil rozohrávať spoza svojej bránky, ale netrafil puk. Vzal si ho Huna a prihral Bicekovi, ale ten v rýchlosti minul odkrytú bránku. V samom závere zápasu ešte hrali Košičania v presilovke i bez brankára, ale Corbeila nedokázali prekonať.

Martin v šiestom štvrťfinálovom zápase zvíťazil 1:0 a sériu ukončil svojím celkovým triumfom 4:2. Týmto zápasom sa pre A-mužstvo HC Košice sezóna 2016/2017 skončila.

Pavel Paukovček, tréner Martina: „Zápas sme zvládli na výbornú aj bez troch kľúčových obrancov. Hráči splnili to, čo sme si povedali. Chýbajúcu skúsenosť sme nahradili bojovnosťou a hrou srdcom. V bránke sme mali výborného Corbeila. Myslím si, že po celej sérii, ktorú sme oddreli, sme si zaslúžene vybojovali postup."

Miroslav Marcinko, tréner Košíc: „Chceli sme zvíťaziť a vrátiť sériu do Košíc, ale o výsledku rozhodol jediný gól. Opäť sme však zlyhali v efektivite. Nestrelili sme gól a to rozhodlo."

Aktualizované: 28.07.2017