Siedmaci HC Košice bronzoví na medzinárodnom European Golden Puck 2017

Pridané: 15.04.2017    autor: hcke

Úspešná medzinárodná konfrontácia našich žiakov

Počas tohtoročných Veľkonočných sviatkov sa naši siedmaci zúčastnili veľmi zaujímavej a hodnotnej medzinárodnej konfrontácie v maďarskom hlavnom meste Budapešti. Na nadnárodnom European Golden Puck 2017 štartovalo 12 mužstiev, okrem Oceliarov aj slovinské mužstvá HK Bled, Lisjaki Maribor a HK Olimpija, Klaipeda z Litvy, domáce maďarské tímy SC VasasPesterzsébeti Farkasok, český HC Poděbrady, taliansky HC Trento, bulharský národný výber U14 s názvom NSA Sofia a Slovensko zastupovali aj HKM Zvolen a výber s názvom Be the Best.

Našim sa vstup do turnaja vydaril, keď v priebehu úvodného dňa porazili  výber Bulharska NSA Sofia 18:0. Naše góly strieľali Jadrný 4, Škrek 3, J. Bartoš, Repčík, Tvrdoň, Greguss a Kočkár pod 2 a Mižík. V druhom, vyrovnanejšom zápase porazili hokejistov HK Olimpija 6:3, keď dva góly opäť zaznamenal J. Bartoš a po jednom Repčík, Jadrný, Greguss a Gajdoš.

V sobotu vyhrali Oceliari do tretice, keď v nájazdovom rozstrele zdolali odpor Mariboru 2:1. Góly Košíc vsietili Mester a A. Bartoš, ktorý premenil rozhodujúci samostatný nájazd. Po troch výhrach mali naši chlapci možnosť zabojovať o postup do finále, duel proti českému HC Poděbrady sa im však vôbec nevydaril a prehrali ho vysoko 1:9 (gól Košíc zaznamenal Škrek).

V zápase o tretie miesto si siedmaci HC Košice opäť napravili chuť, keď rozstrieľali talianske HC Trento 14:0 a z medzinárodného turnaja v hlavnom meste Maďarska si odviezli bronzové medaily.

Dres HC Košice obliekali:
Antonín Bartoš, Jan Bartoš, Samuel Eroš, Radoslav Gajdoš, Matúš Gedeon, Samuel Greguss, Timon Jadrníček, Jakub Jadrný, Patrik Jurčák, Marko Kočkár, Norbert Majančík, Filip Mester, Max Mižík, Filip Prievozník, Peter Repčík, Adam Rusňák, Benjamín Škrek, Marián Štec, Michal Štefanisko, Martin Tvrdoň, Marko Vinclér.
Tréneri: Vladimir Šandrik a Vladimír Svitek

Najlepší hráči HC Košice podľa direktoriátu turnaja:
Jakub Jadrný, Jan Bartoš, Patrik Jurčák, Martin Tvrdoň a Peter Repčík.

Jakub Jadrný bol s 10 gólmi druhým najlepším strelcom turnaja (10+3) za 11-gólovým Danielom Hercikom (HC Poděbrady). Spolu s ďalším Košičanom Martinom Tvrdoňom (5+9) skončili v TOP 5 kanadského bodovania, do prvej desiatky sa zmestil aj Jan Bartoš (6+6).

Konečné poradie:

1. HC Poděbrady (CZ), 2. Klaipeda (LTU), 3. HC Košice, 4. HC Trento (ITA), 5. HK Olimpija (SLO), 6. HK Bled (SLO), 7. HKM Zvollen (SVK), 8. Lisjaki Maribor (SLO), 9. Pesterzsébeti Farkasok (HU), 10. SC Vasas (HU), 11. Be The Best (SVK), 12. NSA Sofia (BUL)

Aktualizované: 24.04.2017