Skončil sa Letný hokejový kemp HC Košice

Pridané: 11.08.2017    autor: lpa

S akciou sme sa rozlúčili autogramiádou hráčov A-mužstva

Letný hokejový kemp HC Košice má za sebou ďalšie úspešné pokračovanie. Jubilejný 10. ročník potvrdil kvality a podstatu akcie, na ktorej sa malí hokejisti mohli zdokonaliť v pohybovo-koordinačných činnostiach, preveriť si svoju výdrž a schopnosti mimo ľadu, ale aj na ňom.

Aj tento rok sa skúsený tím trénerov postaral o korekciu zlozvykov u dospievajúcich nádejí slovenského hokeja, ako aj zdokonalenie herných činností, medzi ktoré možno zaradiť korčuľovanie, vedenie puku, techniku streľby či presnosť rozohrávky. „Tento ročník priniesol neuveriteľné množstvo aktivít na ľade i mimo neho. Za spomenutie stoja naše pobyty v gymnastickej telocvični, kde si chlapci trénovali na trampolínach svoju obratnosť a vytrvalosť. Navštívili sme aj moderný detský park, tu zasa naši malí hokejisti posilňovali svoje telá spôsobom, pri ktorom sa výborne zabávali. Deti sme zobrali aj na dopravné ihrisko, kde sa vybláznili na viacerých ihriskách, skúsili si vytrvalostné tréningy na bicykloch a mnohé iné činnosti,“ prezradil hlavný tréner hokejového kempu Peter Bartoš. Hokejové talenty zaujala rovnako možnosť zatrénovať si so svojimi hokejovými vzormi, medzi ktoré sa zaradil aj odchovanec HC Košice a v súčasnosti obranný pilier NHL tímu Toronto Maple Leafs Martin Marinčin. Aj tento rok tak ostala zachovaná tradícia, ktorou je účasť hráča svetového formátu na Letnom hokejovom kempe HC Košice. V minulosti si s deťmi zatrénovali hokejové osobnosti ako Tomáš Jurčo, Rastislav Staňa, Marek Svatoš, Ladislav Nagy, Peter Bartoš a mnohí ďalší.

Na záverečnom stretnutí v piatok popoludní nechýbal v Steel aréne prezident spoločnosti U. S. Steel Košice Scott Buckiso, výkonný šéf HC Košice Rastislav Rusič, ako ani hokejisti A-mužstva Ladislav Nagy, Jiří Bicek, Jere Pulli, Joakim Lundström a David Pacan, ktorí svojich nástupcov potešili autogramiádou. Práve Scott Buckiso bol tým, kto hokejovým talentom odovzdal pamätné diplomy a špeciálne hokejky podpísané hráčmi A-mužstva HC Košice „Som nesmierne rád, že sa mohla spoločnosť U. S. Steel Košice podieľať na spoluorganizácii tohto úžasného hokejového kempu. Verím, že je toto prvý a zároveň mimoriadne dôležitý krok k tomu, aby sa z vás jedného dňa stali profesionálni hokejisti a dovolím si povedať, že aj reprezentanti krajiny,“ prihovoril sa Buckiso nádejným košickým športovcom. Prezident U. S. Steel Košice  bol zároveň jedným z tých, ktorí si v piatok zmeral sily proti účastníkom hokejového kempu v hokejovom zápase. „Priznám sa, že už po chvíli som za vami nevládal korčuľovať. To ma však len utvrdzuje v tom, že sme tu našli mimoriadne šikovných budúcich hokejistov.“

Scott Buckiso, prezident U. S. Steel Košice: „Chcem sa poďakovať každému členovi našej spoločnosti, ako aj HC Košice za to, že táto úžasná myšlienka dostáva v Košiciach priestor. Je to výborná príležitosť na to, aby sme urobili niečo nielen pre týchto športovcov, ale aj pre mesto Košice. Verím, že sme o týchto šikovných chlapcoch nepočuli naposledy.“

Rastislav Rusič, konateľ HC Košice s.r.o.: „Som veľmi rád, že táto milá tradícia písala už svoje 10. pokračovanie. Každý rok má Letný hokejový kemp HC Košice iný náboj a iných účastníkov, ktorých podporujú iné hokejové osobnosti, avšak podstata tejto akcie je zachovaná. Nachádzame hokejové talenty, ktoré sú schopné sa presadiť cez všetky vekové kategórie a vzorne tak reprezentovať hokej v Košiciach.“

Peter Bartoš, tréner na Letnom hokejovom kempe: „Keďže išlo na tejto akcii o moju trénersku premiéru, musel som si najskôr zvyknúť na to, že sa veci riešia inak ako z pohľadu hráčov. Nemôžem však povedať jediné krivé slovo, chlapci nás rešpektovali a chceli sa niečo naučiť, preto sme ich v tomto smere špeciálne usmerňovať nemuseli. Na kempe sme chlapcom ukázali, ako na sebe správne makať a stať sa raz profesionálnym hokejistom. Zároveň sme sa však spoločne výborne zabavili, čo je rovnako dôležité.“

Jiří Bicek, útočník HC Košice: „Som tu už štvrtý rok a aj tentokrát musím skonštatovať, že sa mi potvrdila správnosť podobných akcií. Deti naberú potrebné skúsenosti a často aj odvahu začať s hokejom a v nejednom prípade z nich napokon vyrastie nová hviezda. Verím, že to platí aj v prípade našich chlapcov z Košíc, ktorí ukázali, že na sebe chcú pracovať a raz sa vyšvihnúť až na tú najvyššiu úroveň. Z tohto pohľadu tak podobné akcie vítam. Ja osobne ich poznám ešte z Kanady a je veľmi dobré, že sa ich trend rozhodli nasledovať práve Košice.“

Ladislav Nagy, útočník HC Košice: „Myslím si, že o dôležitosti tejto akcie diskutovať ani nemusíme. Chlapci sa za ten týždeň bližšie spoznali a čo je ešte dôležitejšie, spoznali sa so svetom profesionálnych hokejistov. Domov odchádzajú plní emócií a zážitkov, o ktorých budú svojim známym rozprávať ešte dlho. A čo je najpodstatnejšie, odchádzajú s túžbou sa už čoskoro vrátiť na košický ľad a reprezentovať nielen toto mesto, ale aj našu krajinu.“

Aktualizované: 17.08.2017