Štvrťfinálová séria je po dvoch zápasoch vyrovnaná

Pridané: 19.03.2017    autor: lpa

HC Košice - MHC Martin 1:2 (1:0, 0:2, 0:0), stav série 1:1

Góly a asistencie: 1. Bartánus (Suja, Huna) – 27. Koyš (Markovič), 34. Pulli (Galamboš, R. Varga)

Vylúčení: 2:3 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Snášel – Smrek, Stanzel, 3626 divákov

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Šmach, Dudáš, Vašíček, Šedivý, Deyl, Jankovič, Matejka – Bartánus, Suja, Huna – Jenčík, T. Varga, Bicek – Milý, Boltun, Hričina – Šoltés, Bartoš, Klíma – Vrábeľ

MHC Martin: Corbeil (Dzubina) – Kozák, Bačík, Pulli, Tabaček, Brňák, König, Salija, Pacalaj – R. Varga, Galamboš, Korostin – Koyš, Heizer, Markovič – Surovka, Dlouhý, Rapáč – Jurášek, Pokrivčák, Dírer

Úvod druhého štvrťfinálového zápasu vyšiel lepšie domácim Košiciam, ktoré sa už po 49 sekundách tešili z gólu. Presadil sa Bartánus, ktorý zúžitkoval milimetrovú prihrávku Suju k opačnej žrdi. Košičania boli aj po vsietenom góle útočnejším mužstvom, čo demonštroval svojou šancou Huna. Ten sa na malý moment ocitol pred Corbeilom, svoju strelu ale namieril len do jeho ruky. O niekoľko minút neskôr zakončoval z identickej pozície Bicek, ktorý bol ale tiesnený, a tak poslal puk len na zadný mantinel. Do prestávky sa nepresadil ani Boltun. Ten sa natlačil medzi kruhy a zakončil, Corbeila ale neprekvapil Po prvej tretine tak platil priebežný stav 1:0.

Úvod druhej tretiny bol o čosi pokojnejší a žiadne výraznejšie šance nepriniesol. Všetko sa zmenilo až po štyroch minútach hry, keď Habal zneškodnil zakončenie Dlouhého i následné dorážky. O dve minúty neskôr sa do šance dostali aj Oceliari, pri prečíslení dvoch proti jednému však napálil Hričina puk len do Corbeila. Obdobná situácia skončila na opačnej polovici gólom, z premiérového presného zásahu v sérii sa tešil Koyš. Do prestávky sa stihol presadiť aj Pulli, ktorý využil výhodu presilovej hry. Po dvoch tretinách hry tak platil stav 1:2.

Tretia tretina ešte priniesla snahu Oceliarov o vyrovnanie, avšak to napriek dobrým šanciam Hunu, Suju i Boltuna neprišlo. Hostia počas záverečnej časti riadnej hracej doby vložili všetky sily do pozornej defenzívy v snahe ubrániť tesné vedenie a v sérii si pripísať dôležitý bod. To sa im napokon aj podarilo, a tak sa do Martina presunie séria za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy.

Miroslav Marcinko, tréner Košíc: „Vstup do zápasu sme mali výborný. Podarilo sa nám rýchlo skórovať a aj po góle sme často strieľali, opäť skórovať sa nám už ale nepodarilo. Po vzore včerajška rozhodla aj dnes druhá tretina. Žiaľ, tentokrát v náš neprospech. S jedným gólom sa jednoducho vyhrať nedá.“

Pavel Paukovček, tréner Martina: „Dnes sme síce inkasovali rýchly gól, ale chlapcov to nezlomilo a predovšetkým počas druhej a tretej tretiny si vzorne plnili svoje povinnosti. Dali sme dva góly a súpera sme sa od tohto momentu snažili držať na dištanc. Aj keď sa k niekoľkým šanciam dostal, dobre nás podržal gólman Corbeil.“

Aktualizované: 22.06.2017