slovak english
Úvod > Novinky

Štyria Košičania reprezentujú Slovensko

Pridané: 06.02.2017    autor: vep

Oceliari opäť v pozornosti reprezentačných trénerov 

Počas februárového asociačného termínu budú Slovenskú republiku na medzinárodnom hokejovom fóre v seniorskej kategórii reprezentovať dva výbery. A-mužstvo vedené trénerom Cígerom sa predstaví v prípravnom zápase proti Olympijskému výberu Ruska a na domácom Slovakia Cupe aj s obrancom Eduardom Šedivým a útočníkom Jakubom Sujom a Olympijský tím pod vedením kouča Ozimáka odohrá turnaj Euro Ice Hockey Challenge v rakúskom Grazi aj s útočníkom Petrom Boltunom a obrancom Patrikom Kochom.
 

Šedivý si vychutná domáce prostredie napokon aj so Sujom

Zadák Eduard Šedivý má v seniorskej reprezentácii Slovenska na konte 12 odohraných zápasov. Svoju doterajšiu väčšinu duelov v A-mužstve s dvojkrížom na hrudi odohral v minulom ročníku, keď bol postupne nominovaný na Nemecký pohár, Arosa Challenge a na domáci Slovakia Cup. V tejto sezóne sa v seniorskom výbere v novembrovej reprezentačnej prestávke takisto zúčastnil Nemeckého pohára, v decembri zabojoval na Swiss Ice Hockey Challenge a v januári opäť pred domácim publikom okúsi Slovakia Cup. V reprezentačnom výbere už obranca Šedivý zaznamenal jeden gól a jednu asistenciu. 

Eduard Šedivý: „Nominácia do reprezentácie má stále poteší. Predsa len je to národný tím, v ktorého drese je česť hrať. Je to pre mňa príjemná príležitosť, takže sa na ňu veľmi teším. Budeme hrať dvakrát proti Rusku, ktoré je preslávené svojou ofenzívnou silou, výborným korčuľovaním i tvrdou hrou, o čom sme sa už aj na predchádzajúcich turnajoch neraz presvedčili. Ak mám ale povedať pravdu, v Košiciach som nad tým ešte veľmi nepremýšľal. Taktické pokyny nám dá tréner Cíger priamo na zraze. Na mne i na ostatných spoluhráčoch bude, aby sme ich naplnili a aby sme v reprezentačnom drese odovzdali maximum.”

Pri absencii pôvodne nominovaných hráčov sa k tímu napokon pripojí aj útočník Jakub Suja. Ten zažíva v tomto ročníku premiéru v seniorskom výbere svojej rodnej krajiny. Na prvom medzinárodnom turnaji sezóny 2016/2017 v Nemecku odohral tri zápasy a pomohol našim reprezentantom k zisku zlata. V decembri 2016 reprezentoval vo Švajčiarsku a tak má na konte už päť medzinárodných štartov za A-mužstvo Slovenska, avšak bez gólu či asistencie. Predtým krajinu reprezentoval aj v mládežníckych kategóriach, okrem iného aj na záverečnom turnaji majstrovstiev sveta do 20 rokov.

Nominácia SR „A“ na prípravný zápas proti Olympijskému výberu Ruska v Nových Zámkoch a Slovakia Cup v Nitre:

Brankári: Július Hudáček (Örebro HK, Švéd., 29 zápasov/0 gólov), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov, ČR, 15/0), Branislav Konrád (HC Olomouc, ČR, 15/0)
Obrancovia: Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL, 7/2), Peter Čerešňák (HC Plzeň, ČR, 39/2), Martin Gernát (HC Sparta Praha, ČR, 6/1), Dominik Graňák (Rögle BK, Švéd., 166/10), Adam Jánošík (HC Bílí Tygři Liberec, ČR, 32/2), Eduard Šedivý (HC Košice, 12/1), Juraj Valach (Piráti Chomutov, ČR, 21/0), Ivan Švarný (HC Slovan Bratislava, KHL, 106/3)
Útočníci: Martin Bakoš (Kunlun Red Stars, Čín./KHL, 31/5), Dávid Buc (HC'05 Banská Bystrica, 5/0), Lukáš Cingel (HC Sparta Praha, ČR, 11/2), Marcel Haščák (HC Kometa Brno, ČR, 63/7), Tomáš Hrnka (HC Plzeň, ČR, 20/3), Libor Hudáček (Örebrö HK, Švéd., 69/13), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, ČR, 14/6), Patrik Lušňák (HC Slovan Bratislava, SR/KHL, 58/10), Radoslav Macík (HK Nitra, 9/1), Tomáš Marcinko (Kunlun Red Stars, Čín./KHL, 51/4), Dávid Skokan (Piráti Chomutov, ČR, 23/2), Marek Slovák (HK Nitra, 0/0), Andrej Šťastný (HC Slovan Bratislava KHL, 45/2), Jakub Suja (HC Košice, 5/0)

Realizačný tím: Róbert Švehla (generálny manažér), Zdeno Cíger (tréner), Miroslav Miklošovič (asistent trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), Július Šupler (konzultant), Igor Andrejkovič (videoanalytik), MUDr. Iľja Chandoga (lekár), Samuel Petráš (výstrojový manažér), Michal Malina (masér), Viktor Fábik, Andrej Foltýn (fyzioterapeuti), Tomáš Štulajter (médiá)

Program Slovenska na Slovakia Cupe v Nitre:
10. februára (18.00) Slovensko – Rusko „OH“
11. februára (18.00) Slovensko – Bielorusko/Švajčiarsko


Boltun sa teší na seniorskú premiéru, zahrá si aj s Kochom

Pre útočníka Petra Boltuna to bude premiéra v seniorskom tíme Slovenska. V minulosti svoju rodnú krajinu reprezentoval v mládežníckych kategóriách, okrem iného aj na majstrovstvách sveta do 18 rokov. Zahral si aj na 26. Svetovej zimnej univerziáde, ktorá je určená hokejistom študujúcim na vysokých školách, no prvý štart za seniorský národný tím si oficiálne pripíše až v Grazi, a to vo veku 24 rokov.

Peter Boltun: „Veľmi sa teším na túto skúsenosť a som pripravený odvďačiť sa za svoju nomináciu. Čakajú nás ťažké zápasy, na medzinárodnom fóre hrá totiž každý na doraz a nikto nikomu nič nedaruje. Ja budem bojovať zo všetkých síl za Slovensko i za spoluhráčov. Keď som sa pozeral na zoznam nominovaných hráčov, tak väčšinu som poznal. Niektorí sú moji rovesníci a proti niektorým som pravidelne hrával. Budeme tvoriť jeden tím a spoločne budeme reprezentovať Slovensko, takže teraz potiahneme za jeden pomyselný povraz a urobíme všetko pre to, aby sme boli úspešní.” 

Tréner Ozimák musel na poslednú chvíľu riešiť aj zmeny v kádri, pretože až osem hráčov muselo reprezentačnú pozvánku odmietnuť. Vďaka tomu bol dodatočne nominovaný aj 20-ročný obranca Patrik Koch, pre ktorého to v seniorskom národnom tíme bude takisto premiéra. Predtým Slovensko reprezentoval v mládežníckych kategóriách, okrem iného aj na poslednom svetovom šampionáte do 20 rokov, kde zaznamenal jeden gól.

Nominácia OH tímu Slovenska na turnaj Euro Ice Hockey Challenge v rakúskom Grazi:
Brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio, Fín., 3/0), Samuel Baroš (HKM Zvolen, 0/0)
Obrancovia: Patrik Bačík (HC Slovan Bratislava, SR/KHL, 0/0), Matúš Holenda (Dukla Trenčín, 6/0), Mário Grman (MSHK Žilina, 0/0), Mislav Rosandič (HC Slovan Bratislava, SR/KHL, 10/0), Peter Hraško (HKM Zvolen, 2/0), Ľubomír Dinda (HK Poprad, 0/0), Matúš Rais (HK Nitra, 0/0), Patrik Koch (HC Košice, 0/0)
Útočníci: Peter Boltun (HC Košice, 0/0), Dávid Gríger (HC Karlove Vary, ČR, 1/1), Michal Krištof (HK Nitra, 0/0), Peter Lichanec (HK Poprad, 0/0), Tomáš Matoušek (HC '05 Banská Bystrica, 4/0), Radovan Puliš (HKM Zvolen, 6/0), Pavol Skalický (HC Slovan Bratislava, SR/KHL, 19/3), Matúš Sukeľ (MHK 32 Liptovský Mikuláš, SR, 0/0), Andreas Štrauch (HK Poprad, 0/0), Michal Hlinka (HC Slovan Bratislava, 11/2), Juraj Šiška (HC Slovan Bratislava, 0/0), Peter Zuzin (HKM Zvolen, 12/0)

Realizačný tím: Martin Štrbák (generálny manažér), Roman Ulehla (manažér), Marcel Ozimák (tréner), Rudolf Jendek (asistent trénera), František Štolc (asistent trénera), MUDr. Jozef Breznický (lekár), Ľubomír Baka, Dušan Čulka (maséri)

Program Slovenska na Euro Ice Hockey Challenge v Grazi:
9. februára (20.20) Slovensko – Rakúsko
10. februára (16.30) Slovensko – Francúzsko
11. februára (14.30) Slovensko – Nórsko Aktualizované: 24.06.2017

generálny partner

HC KOsICE

partneri