V druhom prípravnom zápase doma proti Zvolenu

Pridané: 02.08.2017    autor: ypm

V piatok hráme už v Steel aréne, k dispozícii sú aj legionári, čakáme vás!

Našich hokejistov čaká v piatok 4. augusta ďalší prípravný zápas. V tom prvom sme prehrali v Crow aréne s Popradom 1:2, z premiérového gólu v košickom drese sa tak zatiaľ tešil iba obranca Patrik Koch.

Našim ďalším súperom bude mužstvo Zvolena, ktoré svoj prvý prípravný zápas odohrá vo štvrtok taktiež proti Popradu, ale tentoraz na štadióne pod Tatrami.

Náš piatkový súper skončil v poslednej sezóne rovnako pred bránami semifinále. V 7-zápasovej dráme podľahol hokejistom Žiliny 3:4 na zápasy a obsadili konečné 6. miesto. S touto situáciou sa neuspokojili funkcionári zvolenského hokeja a začali s výraznou obmenou kádra.

Do bránkoviska dotiahli 34-ročného Kanaďana Matta Climieho z nemeckého Straubingu Tigers. Rodák z Leducu má bohaté skúsenosti z AHL, nastúpil aj v zápasoch prestížnej NHL v dresoch Dallasu a Phoenixu.

Obrannú činnosť by mali vylepšiť príchody Adama Drgoňa z Trenčína a Tomáša Bokroša s Jánom Ťavodom zo Žiliny. Veľké očakávania však budú mať fanúšikovia Zvolena určite od ďalšieho Kanaďana Nicka Rossa. Tento 28-ročný obranca bol v roku 2007 draftovaný tímom Phoenix Coyotes v prvom kole z 30. pozície. Neúspešné bojovanie o miesto v NHL ho zavialo do Európy, posledných 5 sezón (s menšími prestávkami) strávil v rakúskej EBEL lige. Tam pútal pozornosť svojou produktivitou, v poslednej sezóne zaznamenal 32 bodov za 7 gólov a 25 asistencií.

Na odchody útočníkov Radovana Puliša, Lukáša Nováka, Juraja Majdana, Pavla Klhůfka a Petra Zuzina reagovali Zvolenčania okamžite. V ofenzíve môžu rátať so službami navrátilca Michala Chovana, ktorý sa po dvoch sezónach v Českých Budějoviciach vracia do známeho prostredia. Trénera Petra Mikulu môžu tešiť taktiež príchody zahraničných hráčov – Rus Aslan Raisov prichádza pod Pustý hrad z ruskej VHL, Kanaďan Spencer Asuchak a Američan Tim Coffman zo zámorskej ECHL. Obaja hráči spoza oceánu prekonali v poslednej sezóne hranicu 60 bodov.

Ďalšími novými tvárami v kabíne sú Slováci. Milan Kytnár, ktorý prichádza z Nových Zámkov, v poslednej sezóne nazbieral 29 bodov za 11 gólov a 18 asistencií. Tomáš Török pomohol Detve k zisku prvenstva v 1. lige. Platnou súčasťou zvolenského kádra bude chcieť opäť byť aj Čech Petr Obdržálek, ktorý v poslednej sezóne odohral kvôli zraneniu len 5 zápasov.

Náš tím sa bude môcť v piatkovom zápase spoľahnúť na služby ďalších legionárov. Premiéru s logom HC Košice na hrudi absolvuje švédsky brankár Joakim Lundström, dobre fyzicky stavaný fínsky obranca Jere Pulli a historicky prvýkrát za tím z metropoly východu nastúpi hráč z Kanady – David Pacan. Nenechajte si ujsť túto príležitosť a príďte povzbudiť našich chlapcov do Steel arény!

Aj na tento zápas majú držitelia platných permanentiek a deti do 15 rokov voľný vstup, ostatní zaplatia iba 1 €. Sedenie je voľné.

Začiatok zápasu je o 17.00, čakáme vás!

Aktualizované: 17.08.2017