V piatok priamy súboj o prvé miesto

Pridané: 11.01.2017    autor: vep

Do Košíc pricestuje Banská Bystrica

Šláger 38. tipsportligového kola sa odohrá v košickej Steel aréne. V metropole východného Slovenska sa stretnú tabuľkoví susedia, ktorí majú na konte zhodne po 79 bodov. Líderská priečka celej súťaže patrí priebežne Košičanom, ktorí ju po poslednom zápase obsadili s lepším celkovým skóre.

V atraktívnom piatkovom dueli so začiatkom o 17:30 sa domáci Oceliari pokúsia nadviazať na posledný zápas, v ktorom doma zdolali Žilinu 4:1 gólmi Šedivého, Jenčíka a dvomi presnými zásahmi Biceka. Banskobystričania sa pre zmenu pokúsia naladiť na víťaznú vlnu, pretože posledné tri zápasy prehrali. Diváci v Košiciach sa tak môžu tešiť na bojovný zápas!

Atraktivite pridáva aj fakt, že sa stretnú celky, ktoré patria medzi najproduktívnejšiu gólovú trojku celej súťaže a zároveň sú v defenzívnej činnosti úplne najlepšie v lige. Veľká vyrovnanosť síl sa potvrdila aj v doterajších štyroch vzájomných tohtosezónnych dueloch, z ktorých až tri sa skončili rozdielom jediného presného zásahu. Doposiaľ sú v bilancii úspešnejší Košičania, ktorí zvíťazili trikrát.

Steel aréna bude aj svedkom priameho súboja štatistických lídrov celej súťaže. Prvá priečka v celkovej produktivite patrí aj naďalej košickému kapitánovi Ladislavovi Nagyovi, ktorý má na konte 45 bodov za 22 gólov a 23 asistencií. Len o štyri body menej má kanadský zadák v službách Banskej Bystrice Mathew Maione, ktorý sa pýši bilanciou 9 + 32. Nasledujúce miesta v celkovej produktivite obsadili ďalší banskobystrickí korčuliari Jordan Hickmott (17 + 22) a Dávid Buc (14 + 21). Veľkú pozornosť vzbudzuje aj nestor slovenského i banskobystrického hokeja Michal Handzuš, ktorý sa vrátil do zostavy Baranov, je sa teda na čo tešiť!

Ostro sledovaný šláger sa v Košiciach začne v piatok 13.1.2017 o 17:30. Nenechajte si ho ujsť a príďte si skvelý hokej vychutnať priamo do hľadista Steel arény - Zimného štadióna Ladislava Trojáka.

Aktualizované: 22.07.2017