V stredu v Žiline bez divákov

Pridané: 07.03.2017    autor: vep

Oceliari sa predstavia pod novým trénerským duom

Hokejisti A-mužstva HC Košice odohrajú zápas 52. kola pod Dubňom pred prázdnymi triúnami. Rozhodla o tom Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja, ktorá uznala MsHK Žilina vinným z toho, že ako organizátor tipsportligového duelu 41. kola medzi Žilinou a Martinom sa previnil proti disciplinárnemu poriadku a potrestala ho finančnou pokutou i nariadením odohrať najbližšie dva domáce súťažné zápasy pred prázdnymi tribúnami.

Košičania do zápasu vstúpia z tretej pozície v tabuľke. Na svojom konte majú po 53 odohraných stretnutiach 99 bodov a celkové skóre 173:116. V poslednom súťažnom dueli na domácom klzisku podľahli Zvolenu 0:2. Zabojujú proti tabuľkovému susedovi, pretože Žilinčania sú na celkovej štvrtej priečke, ktorá im pri 52 odohraných zápasoch patrí so ziskom 85 bodov a s celkovým skóre 165:149. Hokejisti Žiliny sa naposledy predstavili na ľade majstrovskej Nitry, ktorej podľahli 1:4.

Košičania do duelu vstúpia pod vedením nového trénerského dua - Miroslava Marcinka ako hlavného trénera a jeho asistenta Antona Bartánusa, ktorí mužstvo prvýkrát viedli na tréningu v utorok 7. marca 2017.

V základnej časti aktuálnej sezóny pôjde už o posledný šiesty vzájomný žilinsko-košický zápas. V doterajších piatich dueloch boli až päťkrát úspešnejší Košičania, ktorí v tejto sezóne nastrieľali Žilinčanom už 21 gólov a inkasovali ich 14.

Oceliari sa po tomto zápase vrátia na domáce klzisko, kde v piatok 10.03.2017 o 17.30 odohrajú posledný domáci zápas základnej časti. Ich súperom bude úradujúci majster z Nitry.

Aktualizované: 25.06.2017