V úvode štvrťfinále hetrik Bartánusa

Pridané: 18.03.2017    autor: lpa

HC Košice - MHC Martin 4:0 (0:0, 3:0, 1:0), stav série 1:0

Góly a asistencie: 21. Bartánus (Vašíček, Suja), 30. Bicek (Deyl), 36. Bartánus (Dudáš), 49. Bartánus (Huna, Vašíček)

Presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Orolín – Kollár, Smrek, 3555 divákov

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Šmach, Dudáš, Vašíček, Šedivý, Deyl, Jankovič, Matejka – Bartánus, Suja, Huna – Jenčík, T. Varga, Bicek – Milý, Boltun, Hričina – Šoltés, Bartoš, Klíma – Vrábeľ

MHC Martin: Corbeil (Dzubina) – Kozák, Bačík, Pulli, Tabaček, Brňák, König, Salija, Pacalaj – R. Varga, Galamboš, Korostin – Koyš, Heizer, Markovič – Surovka, Dlouhý, Rapáč – Jurášek, Pokrivčák, Dírer

Úvod prvého štvrťfinálového stretnutia priniesol aktívny hokej z oboch strán, čo sa prejavilo na viacerých dobrých zakončeniach. Ako prví sa mohli vedenia ujať Oceliari, Milému ale skĺzol v rozhodujúcej chvíli puk z čepele a košický útočník zakončil len do pozorného obrancu. Milý mal následne ešte jednu veľkú šancu, tentokrát však dezorientovaný Corbeil nechal jeho zakončenie prekĺznuť až za bránku. Na druhej strane sa neujalo nahodenie Kozáka od modrej čiary, Habal mal totiž odkrytý výhľad a na strelu včas zareagoval. V samom závere prvej tretiny mal ešte šancu Suja, ktorý zakončoval z hranice ľavého kruhu na vhadzovanie, Corbeilova lapačka ale bola dostatočne rýchla a puk zachytila. Do šatní sa tak šlo za stavu 0:0.

Aj druhá tretina sa niesla v podobnom duchu a priniesla viacero šancí na oboch stranách. Zatiaľ čo Martin sa gólovo nepresadil, Košičania poslali za chrbát Corbeila hneď tri puky. Všetko odštartoval strelou z otočky Bartánus, na ktorého nadviazal presilovkovým zásahom Bicek. Necelých päť minút pred koncom druhej tretiny vysunul do samostatného úniku Bartánusa Dudáš a košický útočník uspel aj v druhom mikrosúboji s Corbeilom. V záverečnej minúte ešte mohol znížiť Korostin, jeho strela ale našla pozornú lapačku Habala. Po 40 minútach hry tak platil stav 3:0 v prospech Košíc.

Tretia tretina sa niesla v pokojnejšom duchu a Košice do nej vstúpili s cieľom nedovoliť svojmu súperovi výraznejšie ohroziť Habalovu bránku. To sa im aj darilo, väčšina striel totiž mierila len na zadný mantinel. Košičania navyše sami navýšili svoj náskok, keď sa podarilo Marekovi Bartánusovi zavŕšiť hetrik. Oceliari následne pomohli Habalovi k čistému kontu a po výsledku 4:0 sa ujali vedenia v sérii.

Miroslav Marcinko, tréner Košíc: „Prvý zápas série nie je nikdy jednoduchý, o čom sme sa presvedčili aj dnes. Súper hral dobre, predovšetkým úvodná časť bola obojstranne mimoriadne opatrná. Myslím si, že rozhodujúcou bola druhá tretina, počas ktorej sme sa dokázali trikrát gólovo presadiť, na čo už Martin nedokázal zareagovať.“

Pavel Paukovček, tréner Martina: „Chlapci dnes bojovali zo všetkých síl, ani to ale nestačilo. Ťažko im môžem niečo vyčítať. Snáď len tie individuálne chyby počas druhej, ktoré nás napokon stáli zápas. Zápas s Košicami sa otáča len veľmi ťažko a my sme to, žiaľ, nedokázali.“

Marek Bartánus, útočník Košíc a autor hetriku: „Všetci sme vedeli, že Martinčania neprídu odovzdaní, ale že budú bojovať a korčuľovať. Už v prvej tretine neboli nejako zalezení a keď mali možnosť napádať, tak to urobili. Myslím si, že diváci videli veľmi kvalitný hokej. Skóre je pre súpera trošku kruté, no my sme veľmi radi, že prvý dôležitý krok sme zvládli. Chcem sa poďakovať chlapcom za perfektný prístup počas celých šesťdesiatich minút. Hokej nás bavil, korčuľovali sme. Nejaké výpadky tam boli, tie si zajtra pozrieme na videu a odstránime ich. Vieme, že v tejto kabíne je sila, ale zajtra nás čaká úplne nový deň a úplne nový zápas, takže sa môžeme trošku poradovať, ale zajtra musíme opäť nastúpiť s pokorou od stavu 0:0.”

Aktualizované: 22.06.2017