HC Košice - HKm Zvolen 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie: 38. Nagy (Varga), 58. Varga (Bartoš, Klíma)

Rozhodovali: Novák – Bednár, Gavalier, 4255 divákov

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Deyl, Dudáš, Koch, Šedivý, Jankovič, Matejka, Vašíček – Nagy, Suja, Bicek – Milý, Boltun, Šoltés – Varga, Klíma, Hričina – Bartoš, Vrábeľ, Novotný

HKm Zvolen: Šimko (Baroš) – Krejči, M. Novák, Valenta, Hraško, Plechanov, Dubeň, Habšuda, Hataš – L. Novák, Zuzin, Klhůfek – Majdan, Jurík, Šišovský – Žilka, Síkela, Ďaloga – Tatár, Jakubík, Iždinský

Posledný domáci kalendárny zápas A-mužstva HC Košice v roku 2016 sa začal aktivitou východniarov. Už v prvej minúte hľadal Bicek prihrávkou pred bránku Nagya, ale ten bol tiesnený a uspieť nemohol. O dve minúty neskôr nepríjemne pohrozila aj trojica Hričina - Varga - Klíma, ale ich súvislejšiemu tlaku chýbalo presnejšie zakončenie. Neskôr sa neujala ani Bicekova rana, ktorú Šimko zrazil hruďou, ani Milého delovka z vnútornej hranice pravého kruhu. V dvanástej minúte si Zvolen vypýtal prvú presilovku v zápase, ale aj napriek ofenzívnej snahe v nej uspieť nedokázal. Košičania si krátku presilovku zahrali v úvode pätnástej minúty a bola z toho veľká šanca z dorážok, ale Dudáš puk za zvolenského brankára nepretlačil.

Druhá dvadsaťminútovka sa začala za nezmeneného stavu 0:0. Košičania krátko po buly vyštartovali do útoku a do dobrej streleckej príležitosti sa dostal skúsený Bicek, ale jeho prudká rana skončila iba u Šimka. Po piatich minútach sa mohli vedenia ujať aj hostia, keď predviedol dobrú individuálnu prácu Žilka, ale na konci akcie sa mu spoza bránky Habala, ani jeho defenzívu nepodarilo prekvapiť. V polovici tretiny mohol Zvolen skórovať aj vo vlastnom oslabení, ale Jurík domáce zaváhanie nevyužil. O prvý gól zápasu sa napokon postarali Košičania v 38. minúte, keď sa po dvojnásobnom pokuse o strelu presadil kapitán Nagy.

Tretia tretina sa začala vylúčením na košickej strane, ale zvolenskí hokejisti sa v početnej výhode nedokázali dostať do súvislejšieho tlaku. Naopak, po skončení početnej nerovnováhy sa v dobrej šanci ocitol domáci mladík Novotný, no jeho pokus zastavil Šimko hruďou. V závere 47. minúty si aj Košičania vypýtali preislovku a vytvorili si v nej veľký tlak, no gólman hosťujúceho HKm odolal. Druhý gól Oceliarov prišiel v 58. minúte, keď po Bartošovej prihrávke prekvapil Varga. V samom závere to Zvolenčania ešte skúsili aj hrou bez brankára, ale znížiť sa im nepodarilo a tri body ostali v metropole východu.

Rostislav Čada, tréner Košíc: „Zápas sme zvládli vďaka bojovnosti, hernej disciplíne a charakteru hráčov. Dôležité bolo, že sa nám podarilo streliť prvý gól. Musím pochváliť brankára Habala, ktorý podal výborný výkon.”

Milan Staš, tréner Zvolena: „Do Košíc sme išli s veľkým odhodlaním bodovať. Podriadili sme tomu celú taktiku, chlapci to aj plnili. Domácich sme prestrieľali, žiaľ, našej hre chýbalo korenie hokeja, góly.”

Aktualizované: 22.07.2017