Víťazná premiéra nových trénerov

Pridané: 08.03.2017    autor: vep

MsHK Žilina - HC Košice 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Góly a asistencie: 42. Jurík (Konečný, Juraško), 53. Stupka (Konečný, Holovič) – 22. Jenčík (Matejka, Deyl), 36. Suja (Huna), 60. Boltun (Jenčík, Dudáš), 60. Huna (Spilar, Habal)

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Čížek, Ťavoda, Brejčák, Juraško, Macejko, Grman, Prokop, Mendrej – Handlovský, Hruška, Hovorka – Jurík, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Gmitter

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Dudáš, Šmach, Šedivý, Vašíček, Matejka, Deyl, Jankovič – Hričina, Boltun, Nagy – Spilár, Suja, Huna – Bicek, Jenčík, Varga – Šoltés, Bartoš, Milý – Vrábeľ.

Rozhodovali: Snášel, Valach – Gajan, Holienka, hralo sa bez divákov

V Žiline sa zápas bez divákov začal bez výraznejších streleckých šancí. Od štvrtej minúty hrali domáci hokejisti v oslabení po vylúčení Juríka, ale ubránili sa veľmi dobre a Košičanov do výraznejšej šance nepustili. V deviatej minúte rozhodcovia vylučovali aj na hosťujúcej strane, ale aj druhá početná nerovnováha v zápase uplynula bez gólových príležitostí. Šancu na otvorenie skóre mali Žilinčania až päť minút pred prvou sirénou, keď Handlovský výborne našiel Hrušku, ale proti strele druhého menovaného Habal úspešne zakročil lapačkou. Gól mohol padnúť aj o dve minúty neskôr, tentokrát však na opačnej strane. Oceliari sa dostali do prečíslenia, na konci ktorého z osi ihriska pálil Bartoš, ale aj Tomek si pripísal úspešný zákrok. V závere prvej tretiny odstúpil po faule Handlovského košický kapitán Ladislav Nagy. Do šatní sa odišlo za stavu 0:0.

Druhá tretina sa začala presilovkou na košickej strane. Zverenci trénera Miroslava Marcinka obkľúčili súperovu bránku a napokon z toho bol aj prvý presný zásah. Postaral sa oň Jenčík, ktorý vynikajúco tečoval Matejkovu ranu spoza pravého kruhu a rozvlnil sieť. Krátko po góle vystrašil žilinskú striedačku aj Boltun, ktorý sa z ľavej strany individuálne dostal až pred Tomeka a zakončoval, ale domáci gólman v tomto prípade odolal. V úvode 26. minúty mohol košický náskok navýšiť Huna, ktorý sa sám vyrútil od modrej čiary, ale ani on v zakončení neuspel. Na 2:0 napokon skóroval v závere 36. minúty Suja, ktorý dostal prihrávku spoza bránky a bez zaváhania prepálil Tomeka.

Tretia dvadsaťminútovka sa začala vylúčením na košickej strane, čo domáci celok rýchlo potrestal. V presilovke sa k odrazenému puku vedľa ľavej žrde dostal Jurík, nezaváhal a bekhendom prepálil Habala. V 46. minúte mohol rovnaký hráč aj vyrovnať, ale trestné strieľanie nariadené po faule Dudáša poslal iba do žrde. Aj napriek tomu ale domáci celok po veľkej snahe zakrátko oslavoval, keď Stupka prepálil presúvajúceho sa brankára Košíc. Za stavu 2:2 sa duel mohol začať v podstate od začiatku. Žilinčania spálili šancu na skvelý obrat v 59. minúte, keď po vyrazenej strele Čížeka Hruška nedorážal presne. To vzápätí na opačnej strane z prečíslenia troch proti jednému potrestal Boltun a v samom závere ešte náskok Košíc poistil gólom do prázdnej bránky Huna. Oceliari si tak z prvého súťažného zápasu pod vedením novej trénerskej dvojice Miroslav Marcinko - Anton Bartánus odniesli všetky tri body.

Milan Jančuška, tréner Žiliny: Prvá tretina nám vôbec nevyšla. Bola plná individuálnych a systémových chýb. Košice sa dostávali do prečíslení, my sme neboli silní na puku a zlyhávali sme v koncovke. V tretej tretine sme to zlepšili a zaslúžene sme vyrovnali, ale škoda nepremeneného trestného strieľania a šancí v závere. Po hrubej chybe sme inkasovali tretí gól a zápas sme si sami prehrali."

Miroslav Marcinko, tréner Košíc: Zápas bol netypický a netradičný bez divákov, ale aj napriek tomu mal solídne tempo a šancí bolo dosť. Padali aj góly, dostali sme sa do vedenia. Žilina nás však v poslednej tretine zatlačila, vyrovnala a mala aj výhodu presilovky. Šťastie sa ale priklonilo na našu stranu. Víťazstvo nás teší, aj keď sme predviedli viacero chýb a musíme popracovať na ich odstránení."

Aktualizované: 30.03.2017