Úvod > Novinky

Z Trenčína bez streleného gólu aj bodov

Pridané: 03.03.2017    autor: vep, foto Vladimír Koláček

HK Dukla Trenčín - HC Košice 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 1. Šťastný (Hecl, Hossa), 10. Hecl (Šťastný, Hossa), 51. Hecl (Šťastný)

Vylúčení: 3:1 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, J. Konc – Gegáň, Krajčík, 2459 divákov

HK Dukla Trenčín: Volden – Starosta, Drgoň, Pavúk, Holenda, Hatala, Bohunický, Trška, Pač – Hossa, Šťastný, Hecl – Sojčík, Švec, Ručkay – Gašparovič, Sádecký, Štumpf – Pardavý, Pataky, Hudec

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Dudáš, Šmach, Šedivý, Vašíček, Matejka, Jankovič, Koch, Deyl – Spilar, Suja, Nagy – Bicek, Jenčík, Varga – Hričina, Boltun, Milý – Šoltés, Klíma, Bartoš

Pod hradom Matúša Čáka začali domáci excelentne a vedenia sa ujali už po 17 sekundách hry, keď bekhendovým zakončením z medzikružia rozvlnil sieť Andrej Šťastný. Vzápätí mohol na opačnej polovici z ľavého kruhu vyrovnať Varga, no neuspel. Košičania mali veľkú šancu aj v piatej minúte, keď Hričina našiel medzi kruhmi osamoteného Milého, ale jeho pokus zastavila iba konštrukcia bránky. O štyri minúty neskôr sa Hričina rozhodol z nebezpečnej pozície zakončiť aj sám, ale strelu namieril do betónu presúvajúceho sa Voldena. Za nevyužité šance pykali zverenci trénera Čadu na opačnej polovici klziska v polovici tretiny po tom, čo Trenčín úplne vyšachoval defenzívu východniarov a Hecl ranou do odkrytej časti siete pohodlne zvýšil na 2:0. Košičania sa pred prestávkou pokúsili zareagovať gólovo, ale nepodarilo sa im to.

Snaha hosťujúceho celku pokračovala aj po prvej zmene strán. Hráči HC Košice sa tlačili pred domáceho gólmana Voldena, ale ten sa pozorne presúval zo strany na stranu a kryl všetky puky. V 27. minúte mal domáci Starosta dokonca šancu na navýšenie náskoku, ale z medzikružia bez prípravy minul bránku súpera. V úvode druhej polhodiny hry hrali Košičania v oslabení, ale dostali sa počas neho do prečíslenia, avšak na jeho konci Dudáš po Jenčíkovej prihrávke puk nezasiahol a zakončenie neprišlo. V 36. minúte mohol znížiť aj Bartoš, ale v šanci pred bránkou nebol dostatočne dôrazný a puk do siete neprepasíroval. Do šatní sa tak aj druhýkrát odchádzalo za nezmeneného stavu 2:0.

Po piatich minútach záverečnej časti stretnutia si Košičania vypýtali presilovku, počas ktorej spálil najväčšiu šancu po Nagyovej prihrávke Spilar. Nevyužitú početnú výhodu hostí potrestal domáci celok necelých desať minút pred záverečnou sirénou krátko po buly v útočnom pásme, po ktorom pred bránkou v osobnom súboji uspel Hecl. Ten puk umiestnil pod hornú žrď a tešil sa zo svojho druhého presného zásahu v stretnutí. Za stavu 3:0 si už Trenčania hrajúci s piatimi juniormi duel plne udržali pod svojou kontrolou a žiadnu dramatizáciu nepripustili.

Július Pénzeš, tréner Trenčína: „Za tri body sme veľmi radi, veľmi sme ich potrebovali. Pomohol nám gól z prvého striedania, upokojili sme sa po ňom. Súper potom vyvinul veľký tlak, ale ustáli sme to. Súpera sme do veľkých šancí nepúšťali. Organizácia hry bola obojstranne veľmi dobrá a šancí bolo pomenej."

Rostislav Čada, tréner Košíc: „Som presvedčený, že sme videli rýchle a bojovné stretnutie, z oboch strán dobre organizované. Aj preto sme videli pomerne málo vyložených šancí. Stretnutie bolo ovplyvnené prvým gólom domácich hneď z úvodného striedania. Aj napriek tomu sme sa celý čas pokúšali o zvrat, ale proti dobre brániacemu domácemu mužstvu sa nám to nepodarilo."

Aktualizované: 25.06.2017