Zlato pre žiakov Oceliarov na medzinárodnom turnaji U15

Pridané: 11.02.2017    autor: tty, foto Ľudovít Lettrich

Košičania prešli turnajom Martin Cup 2017 bez prehry

Za účasti Slovana Bratislava, Dukly Trenčín, HK ŠKP Poprad, ruského Balašicha Moskva a domáceho MHA Martin absolvovali naši starší žiaci vynikajúcu previerku svojej celoročnej práce a hernej výkonnosti. Na skvele obsadenom medzinárodnom turnaji v Martine odohrali podľa reglementu organizátorov postupne päť zápasov a stretli sa so všetkými súpermi (hral každý s každým, konečné poradie určila následná záverečná tabuľka).

Pod vedením trénera Vladimíra Sviteka v piatok porazili malí Oceliari rovesníkov Slovana Bratislava 2:0, keď oba naše góly vsietil Matej Jacko a o čisté konto v bránke sa zaslúžil Jakub Savčák.

V otváracom stretnutí druhého turnajového dňa naši žiaci porazili Duklu Trenčín 4:3, keď skórovali Jakub Demek, Jakub Jadrný, Matej Adzima a Ľubomír Kupčo.

Tretie víťazstvo v rade zaznamenali Východniari v sobotu popoludní proti domácim Martinčanom v pomere 6:4, keď sa hetrikom blysol Ľubomír Kupčo a ďalšie góly zaznamenali Alex Novota, Matúš Kapcár a Matej Adzima. To už ich mnohí prítomní pasovali za najlepšie mužstvo turnaja, no tréner Vladimír Svitek zostával sústredený na ciele, ktoré si s klubom HC Košice stanovili pred turnajom.

"Doterajší priebeh turnaja nám ukazuje, že sme na správnej ceste. Sme radi, že máme možnosť konfrontácie s mužstvami zo stredu a západu Slovenska, určite bude zaujímavým meraním síl aj stretnutie s ruskou školou. S herným prejavom nášho mužstva som do týchto chvíľ spokojný, máme potenciál ďalej ho rozvíjať," povedal pre oficiálny web HC Košice Vladimír Svitek po dvoch hracích dňoch.

V nedeľu turnaj Košičania otvorili remízou s ruským tímom Balašicha Moskva 3:3, keď góly našich vsietili Matej Adzima, Lukáš Kaža a Matej Jurčo. Po zápase bolo jasné, že v poslednom stretnutí proti Popradu zabojujú o celkové prvenstvo. Proti Kamzíkom teda nastúpili s plným odhodlaním aj sústredením a rovesníkov z Popradu zdolali jasne 8:3.  Hetrik zaznamenal Jakub Demek, dva góly opäť strelil aj Matúš Kapcár a o ďalšie góly sa zaslúžili Matej Jurčo, Samuel OravecLukáš Kaža.

Tréner Vladimír Svitek po našom poslednom zápase povedal:  „Turnaj bol pre nás vhodnou príležitosťou konfrontácie so silnými slovenskými mužstvami, s ktorými nemáme možnosť hrávať zápasy počas súťažného ročníka, ako aj pre porovnanie s ruskou hokejovou školou v zastúpení mužstva z Moskvy. Našim cieľom bolo odohrať tieto zápasy naplno a sebavedome. Krok za krokom sme sa uisťovali, že sme na správnej ceste a že máme na každého súpera. Podarilo sa nám chlapcov zomknúť, počas celého turnaja sme nemali hernú krízu ani výpadok. Za víťazstvo v turnaji sme samozrejme radi, ešte viac nás však tešia samotné výkony mužstva, pretože my ideme ďalej za našim hlavným cieľom, ktorým je teraz účasť na majstrovstvách Slovenska.“

Výsledky HC Košice na Martin Cupe 2017 v kategórii U15::
HC Košice – Slovan Bratislava 2:0
HC Košice – Dukla Trenčín 4:3
HC Košice – MHA Martin 6:4
HC Košice – Balašicha Moskva 3.3
HC Košice – HK ŠKP Poprad 8:3

O prvenstvo sa zaslúžili (súpiska HC Košice):
brankári: Jakub Savčák, Patrik Jurčák
obrancovia: Matej Jacko, Denis Šandor, Lucas Bakoš, Ján Marcinko, Martin Georgiev, Matúš Fialka
útočníci: Samuel Oravec, Jakub Demek, Ľubomír Kupčo, Lukáš Kaža, Matej Adzima, Zoltán Novák, Matej Jurčo, Tomáš Oráč, Alex Novota, Matúš Kapcár, Jakub Jadrný, Erik Orság
tréner: Vladimír Svitek
vedúci mužstva: Zoltán Novák

Košický obranca Matej Jacko bol na záverečnom ceremoniáli vyhlásený za najlepšieho zadáka turnaja.

Konečné poradie:
1. Košice, 2. Moskva, 3. Slovan, 4. Poprad, 5. Trenčín, 6. Martin

K zlatu našim malým Oceliarom aj touto cestou blahoželáme!

Aktualizované: 28.03.2017