Zvolen vyhral v Košiciach

Pridané: 05.03.2017    autor: lpa

HC Košice - HKM Zvolen 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 18. Klhůfek (Mráz, L. Novák), 60. Mráz

Vylúčení: 4:5 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Orolín - Gajan, Gavalier, 7431 divákov

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Dudáš, Šmach, Šedivý, Vašíček, Matejka, Jankovič, Koch, Deyl – Hričina, Boltun, Nagy – Spilar, Suja, Varga – Bicek, Jenčík, Milý – Šoltés, Vrábeľ, Bartoš

HKM Zvolen: Šimko – M. Novák, Andersons, Hraško, Valenta, Habšuda, Plechanov, Homer, Krejčí – L. Novák, L. Jurík, Zuzin – Lušňák, Mráz, Klhůfek – Matis, Petráš, Síkela – Jurák, Jakubík, Dubeň

Pred úvodným buly si Steel aréna vychutnala slávnostnú ceremóniu, počas ktorej boli slávnostne vyvesené dresy štvorice osobností košického hokeja - Bedřicha Brunclíka, Jiřího Holečka, Jána Selveka a Igora Libu.

Úvod stretnutia sa niesol vo vysokom tempe, keď už po necelej minúte hry zakončoval Hričina. Ten sa natlačil pred bránku z ľavej strany, puk ale posunul len pripravenému Šimkovi. O tri minúty neskôr sa vydal na útočný výpad Milý, ktorému v rozhodujúcej chvíli skĺzol puk z čepele a obrana Zvolena ho tak poľahky upratala do bezpečia. Košice hrali smerom dopredu aj naďalej aktívne, nepresadil sa ale ani Bicek. Ten sa pred Šimka natlačil z ľavej strany, zakončiť však dokázal len do jeho betónu. Skóre sa tak menilo až v 18. minúte, a to po zakončení Klhůfka. Ten sa najlepšie zorientoval v medzikruží a strelou švihom poslal Zvolen do vedenia. Po prvej tretine tak platil priebežný stav 0:1.

Košičania sa v úvode prostrednej časti riadnej hracej doby bránili pri presilovke súpera úspešne a Zvolen k zakončeniu nepustili. Naopak, už s piatimi korčuliarmi na ľadovej ploche sa dostali do gólovej šance, Varga však z dobrej pozície netrafil priestor troch žrdí. Záver druhej tretiny priniesol ešte gólové šance na oboch stranách. Do samostatného úniku sa najskôr dostal Matis, ktorého od puku výborne odstavil vracajúci sa Jankovič. Na opačnej strane mal Šimko poriadne šťastie, nahodenie Šedivého totiž skončilo na konštrukcii jeho bránky. Presného zásahu sa napokon počas druhej tretiny diváci nedočkali, a tak sa šli do šatne hostia s jednogólovým vedením.

Oceliari vstúpili do poslednej časti riadnej hracej doby s jasným úmyslom, a to čo najskôr prekonať Šimka. Podariť sa im to mohlo už po 20 sekundách hry, dobrá strela Dudáša od modrej čiary ale tesne minula priestor troch žrdí a skončila na zadnom mantineli. Pred bránkoviskom sa následne nepresadil Hričina a do siete neprepadla ani rana Nagya spomedzi kruhov. Na opačnej strane to skúšal strelou Mráz, jeho pokus ale opečiatkoval zadné plexisklo. Zvolen mal následne k dispozícii trestné strieľanie, Jurákovi sa však Habala prekvapiť nepodarilo a český gólman v službách Košíc svoj celok podržal. Nabudení Košičania sa s pukom okamžite presunuli na opačnú stranu ľadovej plochy, kde sa pred bránkovisko natlačil Milý, avšak ani tento útočník nenašiel recept na Šimka. Domáci to ešte v závere skúsili pri hre bez brankára, pričom inkasovali gól z hokejky Mráza. Po výsledku 0:2 sa tak z výhry tešil Zvolen.

Rostislav Čada, tréner Košíc: „O dnešnom výsledku rozhodol nešťastný moment počas nášho oslabenia, keď sme nedokázali vyhodiť puk a to súper využil. Následne sme na Zvolen vyvinuli v snahe vyrovnať veľký tlak, avšak skórovať sa nám nepodarilo. Žiaľ, trápi nás koncovka a dnes nám nepomohla ani šťastena, ktorá sa od nás poriadne odklonila.“

Milan Staš, tréner Zvolena: „Dnešný zápas bol súbojom výborných defenzív a ešte lepších gólmanov. Z nášho pohľadu bol prvý gól mimoriadne dôležitý, od tohto momentu sme totiž podávali výborný výkon, čo sa napokon prejavilo aj na výsledku.“

Aktualizované: 25.06.2017