Zvolenu sme vrátili požičané, Laco Nagy s dvomi gólmi

Pridané: 10.08.2017    autor: lpa

HKM Zvolen - HC Košice 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Góly a asistencie: 57. Ďaloga (Ivan, Fekiač) – 13. Nagy (Boltun), 28. Hričina (Boltun, Nagy), 39. Pacan (Šoltés), 40. Nagy (Boltun, Dudáš), 49. Šoltés (Bača, Klíma)

Rozhodovali: Vojtek – Rojík, Šebeň, vylúčení: 5:8 na dve min., presilovky: 0:3, oslabenia: 0:1

HKM Zvolen: Climie (Šimko) – Hraško (C), Bokroš, Drgoň, Ross, Andersons, Ivan, Dubeň – Šišovský, L. Jurík, Chovan – Matis (A), Kytnár (A), Raisov – Obdržálek, Asuchak, Ďaloga – Torok, Fekiač, Síkela

HC Košice: Habal (Lundström) – Čížek, Dudáš (A), Pulli, Bača, Matejka, Šedivý, Koch, Michalčin – Hričina, Boltun, Nagy (C) – Klíma, Pacan, Šoltés – Bicek (A), Suja, Jenčík – Novotný, Vrábeľ, Petráš

Svoj štvrtý prípravný zápas začali Oceliari aktívne a na začiatku štvrtej minúty sa dostali do prvej vážnejšej šance, zakončenie Nagya však v samostatnom úniku Climie zastavil. Gólu sa diváci nedočkali ani o päť minút neskôr. tvrdá strela Čížeka od útočnej modrej čiary totiž zadunela len na zadnom mantineli. To už neplatilo po zakončení Nagya, ktorého pokus Hraško nešťastne zrazil do zvolenskej bránky. Košičania sa do vedenia dostali vo vlastnom oslabení. Ešte pred prestávkou mohol vyrovnať Šišovský, ktorý sa od mantinela natlačil do dobrej šance, avšak Habal jeho strelu podržal pred bránkovou čiarou. Do šatní sa tak šlo za stavu 0:1.

Aj úvod prostrednej tretiny priniesol viacero šancí na oboch stranách. Do tej prvej sa dostala dvojica Nagy - Bicek, ktorá si vybojovala prečíslenie, avšak druhý menovaný trafil len pripraveného gólmana. Na opačnej strane klziska sa rýchlym únikom prezentoval Kanaďan Asuchak, ale aj Habal predviedol svoje brankárske kvality. Vrece s gólmi sa roztrhlo v druhej polovici druhej tretiny, keď sa najskôr strelou k bližšej žrdi presadil Hričina. Necelé dve minúty pred prestávkou využili Oceliari výhodu presilovej hry zásluhou Pacana, ktorý si pred bránkou spravil dostatočný priestor a rozvlnil sieť bránky. Gólovým hodom však stále nebol koniec, 15 sekúnd pred sirénou totiž pridal svoj druhý gól v zápase košický kapitán Nagy. Po dvoch tretinách tak Zvolen prehrával pomerom 0:4.

Otváracie sekundy poslednej časti riadnej hracej doby boli obojstranne opatrné a oba tímy sa zamerali na pozornú defenzívnu činnosť. Obraz hry sa zmenil až po piatich minútach, keď pálil tvrdo Dudáš, avšak len do plexiskla za bránkou Climieho. Na začiatku deviatej minúty tretej tretiny pridali Košice piaty gól, zakončenie Baču totiž do siete dotlačil dobre postavený Šoltés. Čestný gól domácich napokon zaznamenal Ďaloga, ktorý sa dostal k odrazenému puku a umiestnil ho k žrdi. Do konca zápasu sme už viac presných zásahov nevideli, po výsledku 1:5 sa preto z výhry tešili Košice.

Aktualizované: 17.08.2017