4 : 3
(3:2, 1:1, 0:0)
HK Dukla Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce — HC Košice 4:3 (3:2, 1:1, 0:0)

Góly a asistencie: 3. Mlynarovič (Ventelä), 5. Regenda (Mihálik, Mlynarovič), 9. Takáč (Regenda, Mlynarovič), 26. Mlynarovič (Ťavoda) — 10. Deyl (Réway, Chovan), 18. Chovan (Réway), 35 Réway (Chovan)

Vylúčení: 9:6 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Kalina – Jobbágy, Bogdaň

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Mihálik, Southorn, Zeleňák, McCormack, Ťavoda, Ventelä, Bdžoch – Korhonen, Hickmott, Bartánus – Matoušek, Lalancette, Šoltés – Takáč, Mlynarovič, Regenda – Mašlonka, Galamboš, Török - Chalupa

HC Košice: Sedláček – Pavlin, Baránek, Slovák, Deyl, Mudrák, Růžička, Cibák – Réway, Chovan, Jokeľ – Klhůfek, Eliaš, Milý – Belluš, Pospíšil, Jenyš – Havrila, Frič, Havel – Džugan

Úvod posledného zápasu v základnej skupine vyšiel lepšie domácim. Tí šli do vedenia už na začiatku 3. minúty, keď Mlynarovič prepálil brankára Oceliarov Sedláčka. Následne museli naši hokejisti čeliť presilovej hre súpera, keď sa proti pravidlám previnil Čech Havel. Domáci svoju šancu na navýšenie skóre nevyužili, no pár sekúnd po tom, čo košický hráč naskočil na ľad sa presadil domáci Regenda. Tréner Oceliarov Jan Šťastný sa pokúsil svojich zverencov upokojiť vyžiadaným oddychovým časom, avšak to pomohlo iba na chvíľu. Na začiatku 9. minúty sa Mlynarovič predral do útočného pásma a puk naservíroval osamotenému Takáčovi, ktorý zavesil po hornú tyčku brankára Sedláčka – 3:0 pre domácich. Až tento gól prebudil košický tím a dokonca po strele Deyla, ktorá prepadla brankárovi Tomekovi sme znížili na 1:3. Nasledujúce minúty priniesli prelievanie akcií zo strany na stranu, no brankári svoje mužstvá podržali. Nakoniec sa však skóre predsa len v prvej tretine ešte menilo. Košičania získali v útočnom pásme puk po úspešnom vhadzovaní, Réway ho posnul na kapitána Chovana, ktorý sa nemýlil. V závere prvej časti mohli viesť domáci znova opäť o dva góly, brankár Sedláček bol proti a previedol skvelý zákrok pri pokuse Mašlonku. Následne ešte prišli vylúčenia, keď na trestnú lavicu mieril najprv Košičan Belluš, o necelú minútu ho nasledoval domáci Bartánus a so sirénou prišiel nedovolený zákrok michalovského útočníka Matouška, ktorý tak prekazil pokus Chovana.

Naši hokejisti tak začínali druhú tretinu v početnej prevahe 4 na 3 a následne aj 5 na 3, no vyrovnať sa im nepodarilo aj vďaka Tomekovi, ktorý si poradil so streleckými pokusmi Pavlina, či Réwaya. Svoju výbornú formu potvrdil v 26. minúte Mlynarovič, keď si položil brankára Sedláčka a prestrelil aj Chovana na bránkovej čiare - 4:2. O dve minúty neskôr sa druhýkrát v zápase previnil proti pravidlám domáci Bartánus a Oceliari tak dostali ďalšiu šancu na zníženie. O to sa pokúšal v polovici hracej doby obranca Cibáka, no Tomek dokázal zneškodniť jeho strelu do vrchných pochodí brány. Po tom, čo sa skončil trest Bartánusovi, sa hneď ocitol vo výbornej šanci, no svoj bekhendový pokus nepretavil do gólovej podoby. Domáca Dukla však pôsobila v prostrednom dejstve nervózne, čoho výsledkom bolo ďalšie vylúčenie na jej strane. Po tom, čo získal puk za domácou bránou obranca Southorn, ho vyhodil iba na tribúnu a rozhodcovia ho poslali na trestnú lavicu. V tejto presilovke sa dokázali Oceliari presadiť vďaka Pospíšilovi, avšak rozhodcovia si šli situáciu preveriť na videozáznam a gól neuznali kvôli kopnutiu košického útočníka do puku. To ale našich hokejistov nepoložilo a vďaka Réwayovej presnej strele sme sa v 35. minúte dotiahli na rozdiel jedného gólu. Ani túto situáciu nebrali Michalovčania ako upozornenie. Košičanom najprv daroval presilovku Ťavoda a v 40. minúte putoval tretíkrát na trestnú lavicu aj Bartánus, tentokrát za podrazenie.

Záverečnej dejstvo tak začali Oceliari v početnej prevahe, no znova ju nedokázali využiť. V 44. minúte zaujali pokusy Matoušeka a aj Lalancetta, no Sedláček ich vyriešil k spokojnosti svojich spoluhráčov. Následne mali domáci možnosť navýšiť svoje vedenie v presilovkách, počas vylúčení Havrilu a Réwaya však nedokázali pretlačiť puk za brankára Sedláčka. V 49. minúte putoval na lavicu hanby domáci Bžodch a ponúkol Košičanom ďalšiu možnosť. Výbornú príležitosť na vyrovnanie mal Réway, keď ho prihrávkou našiel Chovan, avšak mladý útočník prestrelil prázdnu bránu. V záverečných minútach stretnutia sa Oceliari snažili ešte niečo s výsledkom urobiť, ale domáci zvládali hru vo svojom obrannom pásme a nedovolili našim hráčom vyrovnať. Nič na tom nezmenila ani záverečná power-play a Košičania sa tak s turnajom rozlúčili prehrou 3:4.

V doplnkových nájazdoch sa z našich hokejistov postupne presadili Belluš, Klhůfek, Chovan a Milý, na domácej strane boli úspešní Török, Galamboš i Lalancette, no na postup domácich hokejistov to už vplyv nemalo.