HC Košice
3 : 1
(0:1, 1:0, 2:0)
DVTK Jegesmedvék Miskolc

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HC Košice 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly a asistencie: 34. Magosi, 52., 59. - 16. Netík

Vylúčení: 2:6 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján (Duschek) – Kiss, Crawford, Milam, Rusk, Szirányi, Vojtko – Harrison, Vincze - Galanisz, Somogyi - Kulmala, Miskolczi - Hajós, Ritó

HC Košice: Škorvánek (Habal) - Lenďák, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Michalčin - Netík, Brophey, Kafka - Šoltés, Suja, Nagy - Hričina, Galamboš, Vrábeľ - Petráš, Krajňák, Klíma - Žitný

Košičania mali už od začiatku zápasu územnú prevahu, čo sa napokon prejavilo aj na množstve ich šancí. Najskôr to proti Adorjánovi skúšal dvakrát Hričina, ktorý sa ocitol v dobrej pozícii, avšak svoje šance nepremenil. Neujala sa ani Dudášova bomba od modrej čiary. Na Škorvánka neskôr korčuľoval Galanisz, ktorého ešte Koch stihol seknúť po nohe, a tak hral Miškovec presilovku. Náš maďarský súper ju nevyužil, aj keď sa o to pokúšal Harrison. Domáci korčuliari sa následne dopustili faulu na Galamboša, pričom Oceliari už túto chybu potrestať dokázali. Útočný záprah v zložení Kafka - Brophey - Netík si puk posunula, aby ho následne posledne menovaný legionár z Česka zasunul za bezmocného Adorjána. Po dvadsiatich minútach sme tak viedli 1:0. 

Do prostrednej časti riadnej hracej doby vstúpil maďarský účastník s obrovským odhodlaním vyrovnať. Pramenili z toho však vyložené šance na oboch stranách. Tú košickú najskôr spálil Petráš, následne na opačnej strane netrafil odkrytý priestor Škorvánkovej svätyne Vojtko. Neskôr prišla séria košických vylúčení, po návrate Dudáša na ľad smeroval na trestnú lavicu Pulli a o čosi neskôr aj Šoltés. Maďari presilovú hru o dvoch mužov nevyužili, naopak, po návrate Šoltésa na ľad mohli inkasovať druhý gól, avšak náš korčuliar bol včas zastavený faulom. Na opačnej strane prišlo predsa len vytúžené vyrovnanie, keď rozvlnil sieť za Škorvánkom domáci kapitán Magosi. 

Tretia časť už našim chlapcom podľa predstáv nevyšla. Miškovec zacítil príležitosť a ujal sa vedenia 2:1, pričom na tento gól Košičania odpovedať nedokázali. Naopak, v 59. minúte inkasovali pri hre bez brankára po tretíkrát. Oceliari tak z Maďarska odišli s prehrou v pomere 1:3. 

Viac informácií vám prinesieme neskôr.

Foto: jäzva, Krisztián Szabó

GALLERY