3 : 2
(2:1, 0:1, 1:0)
MHk 32 L. Mikuláš

HC Košice - MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Góly a asistencie:  13. Kafka (Žitný), 17. Nagy (Haščák), 45. Netík (Suja, Galamboš) – 18. Uram (Sukeľ), 37. Lichanec (Uram, Sukeľ)

Vylúčení: 3:4 na dve min., navyše: (LMI - Karol Korím - 10 min. za nešportové správanie), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Snášel – Smrek, Gajan, 3373 divákov

HC Košice: Škorvánek (Habal) – Pretnar, Dudáš (A), Čížek, Pulli, Koch, Šedivý, Lenďák – Haščák, Brophey, Nagy (C) – Netík, Suja, Šoltés – Spilar (A), Galamboš, Kafka – Hričina, Krajňák, Klíma – Žitný

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý (Kislicin) – Nádašdi, Mezovský, Horváth, Nemec, Fereta, Kurali, Korím, Bača – Ró. Huna, Ri. Huna, Kriška (C) – Piatka, Števuliak, Žiak – Lichanec, Uhrík (A), Heikkilä – J. Sukeľ, Oško, Uram (A)

Ešte pred zápasom sme boli svedkami milej tradície, keď prezident HC Košice Július Lang a výkonný riaditeľ Rastislav Rusič vyhlásili a odmenili najlepších košických mládežníkov za mesiac september. Najlepším kadetom sa stal Antonín Bartoš, najlepším dorastencom zasa Roman Faith. Cenu za najlepšieho juniora mesiaca september získal Filip Hudák.

V samom úvode zápasu boli aktívnejší domáci Oceliari. Tí sa už v prvej minúte dostali do tlaku, Dudáš ale puk napálil len do nôh jedného z obrancov, a tak si Hollý úspešný zákrok zapísať nemusel. V polovici tretej minúty to zasa individuálne skúšal Kafka. Ten sa natlačil pred bránkovisko, kde chcel zakončiť, umožnené mu to však nebolo. Na konci šiestej minúty gólmanovi puk prepadol k Hričinovi, ktorý sa ho snažil dotlačiť do siete, ani tentokrát sa ale stav nemenil. Prvýkrát sa tak udialo až v 13. minúte, keď síce Hollý vykopol strelu spred bránkoviska, následne ale nestihol zareagovať na dorážku, ktorú vyslal z ľavej strany Kafka. Skóre tak otvoril práve český ostrostrelec v košických farbách. Na 2:0 z pohľadu Oceliarov upravoval na konci 17. minúty kapitán Nagy, pričom aj v tomto prípade platilo, že Hollý inkasoval po zakončení z ľavej strany. Liptovskému Mikulášu však stačilo len 30 sekúnd na to, aby sa kontaktným gólom vrátil do zápasu. Za hostí sa presadil skúsený Uram, a tak platil po 20 minútach hry stav 2:1.

Druhá tretina sa už niesla v neporovnateľne opatrnejšom duchu, ani jeden z celkov totiž nechcel inkasovať zbytočný gól. Pozorná defenzívna taktika tak plaitla na útočné rady oboch celkov, ktoré sa len s problémami dostávali k zakončeniu na bránku. V 37. minúte sa však takým prezentoval Lichanec, ktorý prekonal Stanislava Škorvánka a upravil stav na 2:2. Ešte pred prestávkou sa snažil niečo vpredu vymyslieť aj Dudáš, ten ale neuspel. Navyše, český bek v službách Košíc sa musel poberať 54 sekúnd pred koncom druhej tretiny na trestnú lavicu, a tak bolo jasné, že vstúpime do záverečnej časti riadnej hracej doby v početnej nevýhode. Každopádne, po 40 minútach hry bol stav vyrovnaný - 2:2.

Aj úvod tretej časti riadnej hracej doby sa niesol v pokojnejšom duchu. Oba celky sa zameriavali na defenzívu, inkasovaný gól totiž mohol znamenať stratu bodov. Napriek tomu prišiel pomerne rýchly presný zásah Oceliarov, ktorí sa presadili počas svojej presilovej hry. Po voľný puk si prikorčuľoval Netík, ktorý už nedal strelou šbihom Hollému šancu na úspešný zákrok. Na tento gól sa už nášmu súperovi zo severa Slovenska reagovalo len veľmi ťažko. Každopádne, viac sa už stav zápasu nemenil, a tak si Košice po výhre v pomere 3:2 pripísali do tabuľky ďalšie tri body.