4 : 8
(1:3, 3:3, 0:2)
MAC Budapest

HC Košice - MAC Újbuda 4:8 (1:3, 3:3, 0:2)

Góly a asistencie: 6. Galamboš (Šoltés, Hričina), 30. Haščák (Šedivý), 32. Dudáš, 38. Haščák (Brophey, Nagy) – 4. Odnoga (Szabad), 8. Bodó (Orbán, Langkow), 10. Langkow (Bodó, Orbán), 25. Bugár, 29. Orbán (Bodó, Pozsgai), 37. Terbócs (Kreisz), 41. Brown (Klempa, Vokla), 51. Dudás (Nagy, Terbócs)

Vylúčení: 4:3 na dve min., presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Snášel, Orolin – Gajan, Smrek, 3843 divákov

HC Košice: Habal (37. M. Nagy, 51. Habal) – Pretnar, Koch, Čížek, Pulli, McDowell, Dudáš (A), Šedivý – Žitný, Brophey, L. Nagy (C) – Haščák, Klíma, Kafka – Hričina (A), Galamboš, Šoltés – Jokeľ, Suja, Petráš

MAC Újbuda: Rajna (Bálizs) – Pozsgai (C), Bugár, Burt, Fejes, Vokla, Dudás (A), Szigeti – Orbán, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Kreizs, K. Nagy (A), Terbócs – Odnoga, Majoross, Szabad

Pred zápasom sme boli svedkami milej udalosti, počas ktorej sa vedenie HC Košice poďakovalo doktorovi Jozefovi Kubašovskému pri príležitosti jeho 60. narodenín za dlhoročnú prácu v košickom lekárskom tíme. Jozef Kubašovský bol pri všetkých majstrovských tituloch A-mužstva HC Košice v ére samostatnosti Slovenska, na svojom konte má aj striebro z majstrovstiev sveta z roku 2012. V Helsinkách pôsobil ako lekár slovenskej hokejovej reprezentácie. Doktorovi Kubašovskému k životnému jubileu srdečne blahoželáme!

Úvodné minúty síce nepriniesli žiadne väčšie šance, napriek tomu sa ale diváci dočkali pomerne rýchleho prvého gólu. Na začiatku štvrtej minúty sa po tlaku Budapšte presadil Odnoga. O necelé dve minúty už ale bolo vyrovnané, Oceliari totiž využili svoje prečíslenie dvoch proti jednému a zásluhou Petra Galamboša upravili na 1:1. V rovnakej minúte sme mohli ísť aj do vedenia, po aktivite Jokeľa sa ale stav nemenil. V ôsmej minúte sa tak presadili opäť hostia. Bodó sa dostal k zrazenému puku a dotlačil ho za bezmocného Habala. Pred prestávkou sa presadil aj Langkow, ktorý namieril ideálne do protipohybu košického gólmana. Ešte pred prestávkou sme mohli dvakrát skórovať aj my. Zatiaľ čo Pulliho ranu od modrej zastavila konštrukcia budapeštianskej svätyne, Hričinovo zakončenie už dokázal pokryť gólman. Po 20 minútach hry tak Oceliari prehrávali 1:3.

Divácky atraktívna bola aj druhá tretina. V jej úvode si Košičania pýtali gól, celú situáciu ale posúdil videoarbiter a stav sa napokon nemenil. To platilo do 25. minúty, keď Oceliari inkasovali nešťastný gól. Strela od modrej sa totiž od konštrukcie odrazila do vzuchu, avšak po dopade na ľad predsa len skončila za Vladislabom Habalom. O tri minúty neskôr sa po práci Pulliho dostal k zakončeniu Šoltés, toto ale na gól nestačilo. Aj preto prišiel trest Budapešti, tá skórovala už po piatykrát. Na začiatku 29. minúty sa presadil nepokrytý Orbán. Na tento gól našli Košičania rýchlu odpoveď, ďalší gól v zápase pridal Marcel Haščák. Na 3:5 z nášho pohľadu následne upravil Dudáš, avšak ešte stále nebol gólovým hodom koniec. V polovici 37. minúty sa presadil Terbócs, a tak to bolo 3:6. Gólovú bodku za druhou tretinou dal napokon až Haščák. Ten sa presadil po druhýkrát v zápase. Po 40 minútach Budapešť viedla 6:4.

Oceliari vykorčuľovali do tretej tretiny s úmyslom minimálne dvakrát skórovať a pobiť sa tak o body. Proti dobre organizovanej defenzíve súpera to však mali už len veľmi ťažké. Navyše, sami inkasovali veľmi rýchly gól, keď sa už po 14 sekundách záverečnej časti zápasu tešil Brown. Hostia sa tak následne mohli sústrediť na pozorné bránenie náskoku, čo sa im aj darilo. Stav sa však napokon menil aj v 51. minúte, na 4:8 z košického pohľadu upravil Dudás. Budapešť preto v Košiciach po gólovej prestrelke zvíťazila pomerom 8:4 a ukončila tak svoje čakanie na plný bodový zápis.

Peter Bartoš, asistent trénera Košíc: „Dnešný zápas sme si predstavovali úplne inak. Nezačali sme vôbec ideálne a to sa s nami viezlo po celých 60 minút. Je ťažko viniť jednotlivcov, zle sme hrali ako celok. Dôležité pre nás bude zvládnuť nedeľňajší zápas.“

Gergely Majoross, tréner Budapešti: „Do Košíc sme dnes cestovali s tým, že si ideme po body. Pre výhru sme urobili veľa. Mali sme aj šťastie, ale to k športu patrí.“