2 : 3 pp
(1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
MHC MIKRON Nové Zámky

MHC Nové Zámky – HC Košice 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly a asistencie: 13. Pospíšil (Kudla), 53. Zbořil - 8. Derljuk (Haščák), 27. Sýkora (Koch, Kafka), 61. Haščák (Šedivý)

Vylúčení: 3:1 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Lokšík - Krajčík, Valo, 1258 divákov

MHC Nové Zámky: Kristín (Košarišťan) – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Kudla, Hatala, Henderson, Slávik – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Rogoň, Fábry, Jakúbek

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Dudáš, Šedivý, Koch, Slovák, Čížek, Derljuk, McDowell – Suja, Brophey, Spilar – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Kafka, Galamboš, Sýkora – Lušňák, Klíma, Hričina - Petráš

Do stretnutia vstúpili aktívnejšie košickí korčuliari, ktorí sa okamžite usadili pred Kristínom a roztočili tam svoj útočný kolotoč. Všetko to vyústilo do bekhendového zakončenia Kafku, no gólman si dal dostatočný pozor a túto strelu pokryl. Oceliari sa však následne dostali k presilovej hre o dvoch mužov, čo už zvládnuteľná situácia pre novozámockú defenzívu nebola. K zakončeniu na vrchole kruhu sa dostala nová ruská akvizícia Košíc Roman Derljuk, ktorý bezproblémovo prepálil Kristína. Košičania v ôsmej minúte viedli 1:0. Tento stav však platil len do minúty trinástej, keďže na jej konci sa gólovo prezentoval aj domáci Pospíšil. Ten si počkal na Habalovu reakciu a puk jednou rukou poslal do jeho protipohybu. Bolo vyrovnané - 1:1. V sedemnástej minúte sa snažil svojmu tímu vedenie prinavrátiť Sýkora, Ktistínov betón však ostal na ľade a pokus o prízemné zakončenie zastavil. Stav sa v absolútnom závere prvej tretiny nemenil ani na opačnom konci klziska, kde o puk bojovali oba celky. Po 20 minútach hry tak platil priebežný stav 1:1.

Aj úvod prostrednej časti riadnej hracej doby patril Košičanom. Tí sa v polovici 22. minúty dostali do šance zásluhou Ignatuškina, no náš ruský útočník puk ponad Kristínov betón nezodvihol. Na opačnej strane sa o teč Ordzovenského rany pokúšal Jurík, no rovnako neuspel. Na tretí gól tak diváci čakali do 27. minúty. V jej polovici nadvihol puk dobre Sýkora, a tak si na svoje konto gól pripísala aj druhá košická akvizícia. Oceliari znova viedli. Svoj náskok navyše chceli aj navýšiť, keď sa do situácie zoči-voči Kristínovi dostal Kafka. Tentokrát sa však český útočník v službách metropolitného klubu z východného Slovenska musel zaobísť bez presného zásahu. Na konci 32. minúty sa zasa do dobrej šance dostával Hričina, lapačka gólmana ale zapracovala na výbornú a puk, ktorý Hričina zamýšľal zavesiť pod hornú žrď, zastavila. O pol minúty neskôr stála šťastena aj pri košickom mužstve, keď sa Nové Zámky po spolupráci Haina s Ručkayom mohli dočkať vyrovnania, no neudialo sa tak. Po 40 minútach hry preto Oceliari viedli 2:1.

Nové Zámky vykorčuľovali do záverečnej časti riadnej hracej doby s jednoznačným úmyslom, a sice Habala minimálne raz prekonať a vrátiť sa tak do hry o body. Tomu prispôsobili aj svoju hru, keď sa v úvode tretej tretiny usadili v košickom obrannom pásme. Defenzíva Oceliarov ich ale výborne vytláčala k mantinelom, preto z toho vážnejšia šanca nebola. Naopak, k trom bodom mohol svoj celok ešte viac priblížiť Spilar, no Kristín jeho puk v 45. minúte reflexívnym spôsobom krásne zastavil. O štyri minúty neskôr musel byť v plnej permanencii aj Habal, ktorý v lapačke ukryl Hatalov puk. Nepodarilo sa mu to už v 53. minúte. Derljuk poslal puk nešťastne na čepeľ Zbořila, ktorý tak upravil na 2:2. A keďže sa už stav do konca riadnej hracej doby nemenil, bolo jasné, že sa v Nových Zámkoch bude musieť predlžovať.

Dlho sa už však nehralo. Po priťuknutí Šedivého totiž Haščák v 61. minúte rozhodol o tom, že druhý bod poputuje na východ republiky.

Jerguš Bača, asistent trénera Nových Zámkov: „Sledovali sme dobrý a bojovný zápas. Chlapci zo seba dali všetko, no nepremenili sme šance z prvej tretiny a ani tú z úvoda predĺženia. Naopak, inkasovali sme pri dvojnásobnom oslabení alebo po protiútoku. Bod s Košicami je pre nás cenný, aj keď ich mohlo byť viac.“

Peter Bartoš, asistent trénera Košíc: „Vedeli sme, že nás v Nových Zámkoch nečaká jednoduchý zápas, k čomu sme pristúpili zodpovedne. Škoda, že sme v prvej tretine využili len jednu šancu a rovnako škoda aj chyby zo záveru tretej tretiny. Chalani ale bojovali do konca a po druhý bod si šli aj v predĺžení.“