0 : 3
(0:1, 0:1, 0:1)
HK DUKLA Trenčín

HC Košice — HK Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly a asistencie: 20. Sojčík (McCormack, Bartovič), 26. Brodeur (Paukovček), 58. Paukovček

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky: 0:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Valach — Kacej, Jobbágy, 3940 divákov

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Zeleňák, Michalčin, Růžička, Bučko, Koch — Paršin, Klhůfek, Sukeľ — Rapáč, Skokan, Chovan — Majdan, Bortňák, Vrábeľ — Milý, Suja, Jokeľ

Dukla Trenčín: Valent (Tomek) — McCormack, Stacha, Štach, Brodeur, Bokroš, Sládok, Petrovický — Valach, Švec, Sojčík — Sádecký, Paukovček, Hecl — Bartovič, Špirko, Hlinka — Krajč, Ferényi, Ďurina

Aj tentokrát sa slovenské hokejové „El Clásico“ medzi Košicami a Trenčínom začalo tak, ako sa patrí — aktívne. Hra sa už v úvodných minútach prelievala zo strany na stranu, a tak sa museli mať obaja gólmani na pozore. Napokon to však vážnejšiu šancu neznamenalo. Ako prví si ju napokon vypracovali domáci Košičania, a síce v polovici tretej minúty. Bombou spoza kruhu to skúšal Růžička, pričom puk ešte Valentovi z lapačky vypadol. Oceliari sa ale už k dorážke nedostali. Nepadlo im to tam ani o štyri minúty neskôr, keď si do šance nakorčuľoval Chovan. Ten si ešte stihol položiť Valenta, už sa však dostal do jeho bezprostrednej blízkosti, navyše bol od chrbta napádaný. Aj preto puk ponad betón trenčianskeho brankára nezodvihol. Košičania mali v úvodnej časti zápasu ešte jednu veľkú šancu. V úvode 12. minúty si puk na čepeľ prebral Koch, ktorý sa ešte od čiary posunul za ľavý kruh na vhadzovanie a skúsil vystreliť spoza hradby tiel. Strela síce ku Valentovi prepadla, gólman Dukly sa ale prezentoval dobrým reflexívnym zákrokom. Naopak, do vedenia šli hostia. Tí sa presadili prakticky z prvej šance, a síce počas svojej presilovej hry v samom závere prvej tretiny, keď puk do siete poslal Sojčík. Trenčín tak po 20 minútach hry viedol 1:0.

Do prostrednej časti stretnutia vstupovali Košičania v početnej výhode, keďže necelú sekundu pred koncom úvodného dejstva putoval za podrazenie na trestnú lavicu Sádecký. Tento fakt chcel domáci celok využiť vo svoj prospech a súpera potrestať vyrovnávajúcim gólom. Trenčín ale pokračoval v pozornej defenzívnej práci a súpera nepustil do žiadnej šance. Naopak, v polovici 24. minúty si ju vypracoval sám, keď si Švec posunul puk ďalej od tela a dostal sa až pred Košarišťana. Tam ale v páde zakončiť nestihol. O minútu neskôr sa stav mohol meniť aj na opačnej strane klziska. Košice si tam vypracovali tlak, po ktorom Valent puk len vyrážal pred seba. Ani to však domácim nestačilo na to, aby vyrovnali na 1:1. Prišiel tak trest. V 26. minúte letel puk od modrej, ešťe pred bránkou však zmenil smer, no a na to už Košarišťan zareagovať nestihol. Dukla tak vďaka pre Košice smolnej situácii viedla o dva góly. Navyše, o minútu neskôr to mohlo byť už rozdielom troch gólov, to by však nemohol Ferényi v prečíslení priestor troch žrdí minúť. Všemožne sa ešte Košice snažili nepriaznivý stav pred prestávkou zvrátiť, už sa im to nepodarilo. Navyše, mali šťastie, keď sa Sojčík pokúčal o teč, ale puk napokon tesne minul bránku. Po 40 minútach hry Dukla viedla 2:0.

Platilo to aj napriek tomu, že Košičania si naďalej držali prevahu v počte striel. Ak ale chceli bodovať, v tretej časti museli výrazne popracovať na využívaní šancí. Bolo však jasné, že proti pozornej trenčianskej defenzíve na čele so zatiaľ 100-percentným Valentom to budú mať len veľmi ťažké. A aj mali. Vypracovať si šance sa im darilo len sporadicky. Jedna taká však prišla v úvode 43. minúty, keď Vrábeľ posunul puk spoza bránky medzi kruhy. Trochu zbytočne to ešte domáci chceli zahrať na Majdana a sami sa tak pripravili o možnosť strieľať. Nepresadili sa ani v 53. minúte, keď Bortňák dobre tečoval nahadzovaný puk. Valentovi to letelo do protipohybu, svojím betónom však zapracoval včas. Na finálnych 0:3 napokon upravil gólom do prázdnej bránky Paukovček.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Dnešok bol jedným z tých dní, keď je lepšie ostať v posteli a na nič nesiahnuť. Na čo sme siahli my, to sme pokazili, či už počas hry piatich proti piatim, ale aj počas presiloviek. Ak by sme teraz hrali ešte jeden zápas, asi by sme znova neskórovali. Musíme na to čím skôr zabudnúť. Verím, že v piatok to už budú iné Košice.“

Peter Frühauf, asistent trénera Trenčína: „Domáci boli v úvode aktívnejší, nás nakopol až presilovkový gól zo záveru prvej tretiny. To nás pozdvihlo na vlnu, na ktorej sme išli dosť dlho. Súper stále hrozil, ale podržal nás brankár Valent a naši útočníci, ktorí mu pomáhali. Hráči sa zomkli a išli za víťazstvom, preto sme radi, že nám to vyšlo.“