2 : 7
(0:3, 1:3, 1:1)
DVTK Jegesmedvék Miskolc

DVTK Jegesmedvék — HC Košice 2:7 (0:3, 1:3, 1:1)

Góly a asistencie:  33. Egle (Jordan), 50. Egle (Révész, Szirányi) – 6. Mráz (Klhůfek), 17. Réway (Chovan, Demek), 20. Cibák (Chovan, Růžička), 26. Pavlin, 31. Pavlin (Belluš, Vrábeľ), 37. Chovan (Demek), 56. Vrábeľ (Jokeľ, Michalčin)

Vylúčení: 5:7 na dve min., navyše: Osterberg: (MIS — 10 min. za nešportové správanie sa), Slovák (KOS — 10 min.+DKZ za nešportové správanie sa), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali:  Orolin, Snášel – Ordzovenský, Beniač (všetci SVK)

DVTK Jegesmedvék: Rajna (Lehoczki) – Láda, Vojtkó, Wehrs, Szirányi, Wolff, Kiss, Rauhauser – Révész, Vas, Egle – Ritó, Galanisz, Magosi – Rokaly, Miskolczi, Jordan – Lövei, Osterberg, Csányi

HC Košice: Sedláček (Riečický) – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák – Demek, Réway, Chovan – Jenyš, Mráz, Klhůfek – Belluš, Vrábeľ, Jokeľ – Krasničan, Havrila, Frič – Nagy

V úvode maďarsko-slovenského zápolenia sa na nič nečakalo, výsledkom čoho bola prvá veľká šanca domácich. Prišla ešte pred koncom prvej minúty, keď sa do úniku rútil Galanisz. Na Sedláčka bol však prikrátky a svoj tím do vedenia neposlal. A to sa napokon Miškovcu vypomstilo. V druhej minúte sa totiž na lavicu hanby poberal Osterberg a aj keď ešte oceliari tento trest nepotrestali, skóre otvorili za rovnovážneho stavu piatich proti piatim. Na konci šiestej minúty sa totiž k zakončeniu dostal Mráz, ktorý si nakorčuľoval aj do dorážky a bez väčších problémov prepálil Rajnu medzi tromi žrďami. V pätnástej minúte prišiel priestor na reparát pre Galanisza, ktorý sa rútil na Sedláčka už po druhýkrát v zápase. Výsledok bol však rovnaký, košický gólman ostal neprekonaný. Miškoveckých hokejistov to mohlo mrzieť o to viac, že záver prvej tretiny už mali Košice plne vo svojej réžii a pridali dva ďalšie góly. V polovici 17. minúty sa po ukážkovej spolupráci presadil z predbránkového priestoru Réway, v úvode poslednej minúty sa zasa z gólového príklepu potešil Cibák. Po dvadsiatich minútach hry tak bol na koni slovenský celok, ktorý v Miškovci viedol pomerom 3:0.

Pochopiteľne, pre domácich nešlo o výsledok, pri ktorom by chceli kožu predať lacno — naopak, do druhej časti vkročili s úmyslom naďalej bojovať o body. Ľadové medvede sa tak prezentovali aktívnou hrou v útočných radoch, ale proti zabezpečenej košickej defenzíve to mali len veľmi ťažké. Navyše, v úvode 25. minúty to bolo už 4:0 pre oceliarov. Nevyznamenal sa Rajna, ktorý puk vyrážal len pred seba, kde oň zabojoval slovinský reprezentant Pavlin. Ten sa tak pripísal do listiny strelcov a na lavičke hostí to bolo opäť o čosi veselšie. Rovnaký muž skóroval aj počas košickej presilovky, keď v 31. minúty prestrelil ranou od modrej všetko vrátane Rajnu. Miškovec na jeho gól síce ešte reagoval rovnakým metrom, keď využil dvojnásobnú presilovú hru v 33. minúte zásluhou Egleho, ale to bolo zo strany domácich počas druhej tretiny všetko. Na 1:6 tak pohodlne upravoval Chovan. Ten sa v úvode 37. minúty odpútal od mantinelu, po bránkovej čiare prešiel až pred Rajnu, kde si ešte puk hodil medzi dvoch obrancov a bekhendom ho zasunul pomedzi brankárove betóny až do siete. Oceliari tak navýšili svoje vedenie a po 40 minútach vyhrávali 6:1.

Bolo viac-menej jasné, že záverečná pasáž riadnej hracej doby toho už na víťazovi veľa nezmení, no napriek tomu do nej išli celky s jasným cieľom — Košičania nechceli pripustiť prípadnú dramatizáciu, naopak, Miškovec sa snažil výsledku dať čo najprijateľnejšiu podobu. Mierne ho aj pozmenil, keď strieľal Egle v 50. minúte gól na 2:6 z pohľadu ľadových medveďov. To ale nebolo z pohľadu gólových hodov stále všetko. Do listiny strelcov sa zapísal aj Vrábeľ, ktorý využil Jokeľovu prihrávku priamo pred odkrytú časť bránky. A keďže sa už niesol absolútny záver zápasu v pokojnejšom duchu, Košice porazili ľadové medvede z Miškovca pomerom 7:2 a do tabuľky si pripísali plné tri body.