Juniorské mužstvo HC Košice povedie nový tréner Peter Holaza

ADDED: 18.4.2019

Mládežnícky štáb HC Košice sa posilňuje o nové meno – našu juniorku v budúcej sezóne povedie ako hlavný tréner Peter Holaza. 

34-ročný rodák z Ilavy je odchovancom dubnického hokeja, v ktorom zastupuje už druhú trénerskú generáciu po svojom otcovi Jozefovi Holazovi, ktorý je viac ako 35 rokov trénerom mládeže MHK Dubnica.

Peter Holaza sa trénerskej práci začal venovať ešte počas aktívneho hráčskeho pôsobenia v juniorskom tíme Dubnice nad Váhom. Už ako 19-ročný tak mohol naberať cenné skúsenosti od svojho otca. „Hneď, ako to bolo možné, som si urobil trénerskú licenciu, a tak som mohol začať robiť otcovi asistenta. Mal som veľké šťastie, že som sa učil práve od neho. V tom čase pôsobila v Dubnici veľmi silná skupina na čele s Tomášom Tatarom, hrávali tam aj Juraj Majdan či Peter Šišovský. Mohol som teda vidieť ako s hráčmi pracuje skúsený tréner, a to mi v mojich trénerských začiatkoch pomohlo získať úplne nový pohľad na hokej.“ spomína novovymenovaný tréner košickej juniorky.

O rok neskôr sa už Peter Holaza naplno venoval trénerskej práci. Prijal ponuku z talianskeho Turína, kde niekoľko rokov trénoval viacero mládežníckych kategórií. K návratu domov ho priviedol hokejový klub z Dolného Kubína. „Začínal som tam ako tréner dorastu, no trénoval som aj tretiakov a štvrtákov v prípravke. Na konci sezóny 2007/2008 som dostal za úlohu viesť A-mužstvo, ktoré vtedy hralo prvú ligu ako farma MHC Martin. Ďalšiu sezónu  som pôsobil na pozícii  šéftrénera prípravky.  Poslednú, tretiu sezónu v Kubíne, som trénoval ako hlavný tréner A-čka a dorastu, kde sa nám vtedy aj za veľkej pomoci Martina Réwaya podarilo prebojovať do baráže o extraligu. Bola to výborná sezóna."

Nový tréner k nám aktuálne prichádza z talianskeho HC Asiago Junior, kde ako šéftréner mládeže a tréner juniorského tímu pôsobil deväť rokov. Počas tohto obdobia zaznamenal viacero významných úspechov: „Áno, podarilo sa nám vyhrať viacero majstrovských titulov s rôznymi vekovými kategóriami, ale najviac si cením to, že množstvo hráčov sa dokázalo presadiť v kategórii seniorov a dnes sa môže živiť hokejom.“

Ponuka z HC Košice prišla už dávnejšie, avšak z viacerých dôvodov sa nezrealizovala. „Tento rok som sa rozhodol ponuku akceptovať. Potešilo ma, že po dlhých rokoch v Taliansku budem môcť pokračovať opäť doma. Počas celého pôsobenia v zahraničí som sledoval vývoj slovenského hokeja a preto som rád, že dnes môžem byť jeho súčasťou."

Ciele v košickom klube má nový tréner jasne zadefinované: „Ide predovšetkým o rozvoj a napredovanie hráčov, či už po hokejovej alebo osobnostnej stránke. Kategória juniorov je na pomyselnej špici mládežníckeho hokeja, takže tímovým cieľom bude určite aj dosiahnutie výsledkového úspechu v súťaži. Systém práce je jasne stanovený. Disciplína, bojovnosť, súdržnosť a kvalita hry budú hlavnými opornými piliermi našej práce. Musíme postupovať krok po kroku a spoločným úsilím ísť tvrdo za svojimi cieľmi."

Začiatkom mája sa Peter Holaza pustí so svojimi zverencami do letnej prípravy. „Budeme spolupracovať s kondičným trénerom A-mužstva Danielom Kičurom. Momentálne sme dohodnutí na diagnostike, monitoringu a záťažových a lekárskych testoch. Je pre mňa výzvou byť súčasťou kvalitného trénerského tímu jedného z najväčších hokejových klubov na Slovensku. Uvedomujem si však aj zodpovednosť, ktorú moja práca obnáša, preto je dôležité sústrediť sa na každý detail.“

Asistentom hlavného trénera juniorov HC Košice Petra Holazu bude v budúcej sezóne 2019/2020 Jozef Škrak. 

Petrovi Holazovi želáme, aby sa v našej organizácii cítil výborne a aby sa mu nový angažmán vydaril čo najlepšie!

HC KE Media Team (hal, tty)