6 : 4
(4:2, 1:1, 1:1)
HKM Zvolen

HKM Zvolen - HC Košice 6:4 (4:2, 1:1, 1:1)

Góly: 7. Langkow (Bondra), 9. Langkow (Jedlička, Bondra), 15. Jedlička (Hanna, Bondra), 20. Hecl (Huntebrinker), 36. Langkow (Jedlička), 54. Langkow (Hanna) - 9. Bartánus (Paršin), 16. Bartánus (Chovan, Paršin), 33. Bartánus (Slovák, Olsson), 51. Tybor (Bartánus, Slovák)

Rozhodovali: Kalina, Fridrich - Frimmel, Kacej

Vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

HKM Zvolen: Trenčan - Messner, Hraško, Mudrák, Hanna, Kubka, Sládok, S. Barcík - Jedlička, Langkow, Bondra - Sideroff, Huntebrinker, Hecl - Stupka, Viedenský, Zuzin - Kolenič, Marcinek, Csányi - A. Barcík

HC Košice: Janus (21. Riečický) - A. Bartoš, Olsson, Romančík, Southorn, Ferenc, Novota - Jääskeläinen, Pollock, Leskinen - Bartánus, Chovan, Paršin - Lamper, Slovák, Tybor - Rogoň, Linet, Jokeľ - Havrila

Už v prvej minúte oceliari zavarili pred Trenčanom, ale skrumáž upratala obrana. Zvolenčania po tomto veľmi aktívne napádali a hostia iba vyhadzovali puky. V 5. minúte navyše Novota po zásahu pukom ostal ležať na ľade. Oslabená obrana povolila a v prečíslení otvoril skóre domáci Langkow. Po ďalšom zvolenskom brejku sa Košičanom podarilo rýchlo vyrovnať. V chaose pred bránkou udrel Bartánus. Domácim stačilo len 16 sekúnd na to, aby si prinavrátili vedenie. Zakončoval opäť Langkow. Ďalší tlak domácich vyvrcholil gólom Jedličku, pri ktorom tretíkrát dnes asistoval Bondra. O dve minúty oceliari znížili. Rýchla kombinácia skončila gólom Bartánusa. Košičania síce ožili, no do šatne prišiel ešte jeden úder domácich. Inteligentnú Huntebrinkerovu prihrávku doklepol do siete Hecl.

Do druhého dejstva vstúpil ako gólman Košíc Riečický. Zakrátko mu opečiatkoval žŕdku Bondra. V 23. minúte takmer navýšil skóre Stupka, ale Riečický vystihol jeho pohyb a predviedol skvelý zákrok. Rytieri zatlačili ešte viac, no Košičania obetavo bránili. Domáci sa mali k dispozícii ďalšie prečíslenie, ale neuspeli. Na opačnej strane Tybor prestrelil napoly odkrytú bránku. V 33. minúte znížil na kontaktný gól Bartánus a zavŕšil tak druhý hetrik v kariére. Na ten čakal od októbra 2008, kedy v drese Popradu poslal do siete SR 20 tri kúsky a zvíťazil 3:0. Tentokrát sa mu to podarilo úspešnou dorážkou. Ani teraz netrvala radosť dlho. V 36. minúte dosiahol hetrik aj Langkow. V 40. minúte mohol Bartánus ešte raz znížiť, ale hokejkou zasiahol len brániaceho hráča do tváre. A mohol pykať, keď Huntebrinker zasiahol spojnicu.

Aj do tretej tretiny vstúpili domáci s dvojgólovým vedením. V presilovke v 48. minút mal Bartánus opäť štvrtý gól na hokejke, ale neporadil si s pukom ideálne. V 50. minúte sa rozhodlo množstvo hráčov zhodiť rukavice po Mudrákovom hite na Lineta. Tento nečistý počin hostia potrestali najlepšie ako sa dalo – gólom. Na 4:5 z pohľadu oceliarov znížil Tybor, ktorému asistoval hrdina Košíc v dnešnom zápase Bartánus. Zvolenčania potom opäť viac útočili a zamedzovali tak hosťom vo vyrovnaní. V 54. minúte im to bolo zúročené, keď strelu Hannu jemne tečoval Langkow a zaknihoval štvrtý presný zásah duelu! Hostia však neskladali zbrane. Z posledných síl sa snažili útočiť, no napriek bojovnému výkonu na domácich rytierov nestačili.