(1:1, 0:1, 0:1)
Stav série: 0:3
HKM Zvolen

HKM Zvolen – HC Košice 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly a asistencie: 12. Zuzin (Viedenský) – 17. Pollock (Jääskeläinen), 31. Fejes (Bartánus, Breton), 47. Jääskeläinen (Southorn, Leskinen).

Vylúčení: 7:5 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Žák, Snášel ml. – Stanzel, Šoltés (všetko SVK) – Beniač (videorozhodca)

HKM Zvolen: Trenčan (Paterson) – Hain, Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Kubka – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Hecl, Huntebrinker, Sideroff – Bondra, Fekiač, Jedlička – Csányi, Šiška, Stupka

HC Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Bartoš A. – Leskinen, Chovan, Jääskeläinen – Fejes, Pollock, Bartánus – Rogoň, Slovák, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ

Už v prvých sekundách hry mohol z dorážky Fejes otvoriť skóre. V 3. minúte pohrozila na opačnej strane spolupráca Zuzin – Viedenský. Mužstvá hrali vo vyššom tempe ako v predošlých zápasoch a usilovali sa o dôležitý otvárací gól. Príležitosť sa otvorila v 7. minúte pre Mudráka, ale jeho strela nemala potrebnú razanciu. Potom odohrali Zvolenčania power play, v ktorej od modrej ohrozili brankára JedličkaMessner a neskôr z kruhov Hecl. Nikto z nich neuspel. Zvolenčania pokračovali v úsilí o gól – v 11. minúte ešte z hokejky Huntebrinkera neprišiel, no o minútu neskôr z prieniku skóroval Zuzin. O vyrovnanie sa mohol postarať strelou od modrej Ferenc a z dorážky Leskinen. Po faule na Fína si zahrali presilovku aj oceliari. Najväčšiu šancu mal Slovák strelou spomedzi kruhov. V druhej presilovke najprv Jääskeläinen strieľal z ľavého krídla spôsobom ala Ovečkin, no neuspel. Zakrátko po vhadzovaní nádherne z otočky vyrovnal Pollock, ktorý vymietol pavučinu v pravom hornom rohu. Oceliari sa dostali aj k tretej presilovkovej možnosti. Jääskeläinen chcel opäť zakončiť z kruhov, ale puk mal na dlhú hokejku. V posledných sekundách dejstva ešte našiel Fejes Havrilu kolmicou, ale nestačil na Trenčana.

Zvolenčania vstúpili do tejto časti aktívnejšie. K väčšej šanci sa dostal až v 24. minúte Marcinek, ktorý dostal puk spoza bránky od Rauhausera. Košičania sa osmelili v 27. minúte – vtedy Leskinen pekne ponúkol puk Jääskeläinenovi a ten pálil spoza kruhov tesne vedľa. Z nasledujúcej akcie vyšiel Trenčan opäť úspešne, aj keď mu náš štvrtý útok narobil problémy. V ďalšej presilovke oceliarov sa mohli presadiť Jääskeläinen, Chovan či Fejes, no ich projektily skončili na brankárovi. Zvolenčania stupňovali napätie roztržkami a bitkami. Rozhodcovia pristúpili na prísnejšie vylučovanie hráčov. V 31. minúte potrestal rytierov Fejes – ten z prvej využil zadovku Bartánusa. Gól rozprúdil pasáž rýchlych útokov na oboch stranách. Túto fázu duelu prerušilo vylúčenie na strane hostí. Za Zvolenčanov mohol udrieť Šiška, ale zahodil veľkú presilovkovú šancu. Riečický opäť predvádzal zákroky so suverénnym prehľadom. V 38. minúte využil otvorený priestor pred sebou Hain, ale košický gólman zakročil. Na druhom konci preveril pozornosť brankára aj Leskinen, ale skóre sa nemenilo.

Tretie dejstvo začalo relatívne pokojným tempom. V 42. minúte preveril pozornosť brankára Šedivý strelou od modrej. Neskôr Viedenský dobiedzal na Riečického, no ani na dvakrát ho neprekonal. V 44. minúte mohli oceliari odskočiť vo vedení, ale Pollock svoje obkrúženie bránky nezakončil tak, aby puk smeroval do odkrytej siete. Pozor si potom musela dávať naša defenzíva, keď hasila situácie po dvoch zlých rozohrávkach. V 47. minúte poistil vedenie Košíc Jääskeläinen dorážkou, keď stál osamotene pred Trenčanom. Po tomto zásahu oceliari vyvíjali ešte väčšiu útočnú aktivitu. Zvolenčania dostali predsa ešte jednu presilovku, no v tej hostia vyhadzovali puky. Nemalú zásluhu na ubránení oslabenia mal aj Šedivý, ktorý pri vyvezení puku získal vyše 10 sekúnd pre svoje mužstvo. Po uplynutí trestu mohol znížiť Šiška zakončením pri žŕdke, ktorú ale Riečický postrážil. Veľmi dlho sa neprerušovalo – možno aj kvôli únave zlyhal vo veľkej šanci Zuzin. Po približne 7 a pol minútach bez prerušenia sa navyše Zvolenčania nechali vylúčiť. Oceliari sa nikam nenáhlili. O poslednú šancu v zápase sa postaral Hovorka, ktorého nahodenie len tesne minulo priestor bránky. Košičania si najľahšou možnou cestou vybojovali hneď tri šance na zisk titulu.