2 : 3
(0:0, 2:1, 0:2)
HK Nitra

HC Košice - HK Nitra 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Góly a asistencie: 26. Lamper (Tybor, Olsson), 28. Paršin (Southorn) - 22. Gill (Sýkora), 49. Gill (Elmer, Čederle), 58. Baláž (Bajtek, Lacka)

Rozhodovali: T. Orolin, Kalina - Tichý, Stanzel

Vylúčení: 7:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1

HC Košice: Janus - Romančík, Southorn, Deyl, Olsson, Ferenc, Šedivý - Jääskeläinen, Pollock, Tybor - Bartánus, Slovák, Rogoň - Lamper, Linet, Paršin - Jokeľ, Havrila, Krasnozhon

HK Nitra: Kašík - Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Šiškov - Krivošík, Buncis, Baláž - Elmer, Gill, Sýkora - Lacka, Bajtek, Čederle - Solenský, Knies

V súboji 36. kola sa hralo o dôležité body do tabuľky pred blížiacim sa play-off. V prvých dvoch minútach sa darilo viac hosťom. Potom prebrali kontrolu nad hrou oceliari a v šanciach otestovali Kašíkovu pozornosť Southorn aj Tybor. V 8. minúte mal otvárací gól na hokejke Knies, ale neuspel. Zakrátko na to opečiatkoval dve žŕdky Green. Corgoni zabrali a vydolovali aj prvý gól. Ten však arbitri neuznali pre zahranie puku vysokou hokejkou. Toto memento pre Košičanov mohol v presilovej hre využiť dorážajúci Slovák – svoju príležitosť však nepremenil. V závere prvého dejstva si domáci hokejisti zahrali aj 90 sekúnd v presile o dvoch mužov, no Kašík odolal obrovskému tlaku aj z neho prameniacim strelám.

Nitrania sa z faulov nepoučili a dopriali domácim ďalšiu presilovku. Avšak vo vlastnom oslabení najprv nepremenil únik Sýkora, ale následne už servíroval puk pred odkrytú bránku pre Gilla a ten neváhal. V 24. minúte sa technicky predral k zakončeniu aj Havrila, no aj jeho pokus bol na Kašíka prikrátky. V 26. minúte prišlo vyrovnanie z hokejky Lampera počas presilovky domácich. O pár minút práve v čase, keď vylúčený Bodák naskočil na ľad presne napriahol Parshin a bolo 2:1. Tento obrat dal domácim krídla a opäť držali zápas pevne vo svojich rukách. Až v záverečných minútach tretiny Nitrania zabrali v presilovke. Pred odchodom do šatní mohli po solídnej akcii zvýšiť Jääskeläinen aj dorážajúci Tybor, ale nestalo sa tak.

Tretiu tretinu začali corgoni so 4-minútovou početnou prevahou. Nielenže ju nevyužili, naopak Pollock mohol Kašíka prekonať z protiútoku. V 49. minúte vyrovnal Gill po tom, čo sa k nemu dostal odrazený Janusov puk. Košičania na chvíľu zatlačili Nitranov, no potom sa na domácich zosypali vylúčenia. Dlhé chvíle hrali oceliari len v troch a v mnohých šanciach ich podržal už len posledný muž – Janus. Paradoxne tieto momenty zatienil víťazný gól z 58. minúty, o ktorý sa postaral Baláž. Tréner Ceman musel poslať na ľad šiesteho hráča. Pol minúty pred sirénou nádejne strieľal Jääskeläinen, ale tentokrát to Fínovi nevyšlo a Nitranom sa podarilo ubrániť tri body.