(0:0, 3:2, 1:0)
Stav série: 4:1
HK Nitra

HC Košice – HK Nitra 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)

Góly a asistencie: 24. Slovák (Olsson), 32. Chovan (Jääskeläinen, Rogoň), 38. Rogoň (Slovák, Hovorka), 58. Bartánus (Jääskeläinen, Olsson) – 22. Gill (Elmer, Sýkora), 26. Green (Elmer, Krivošík).

Vylúčení: 1:5 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Goga – Stanzel, Kacej (všetko SVK) – Lauff (videorozhodca)

HC Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson, Southorn, Šedivý, Deyl, Ferenc, Bartoš A. – Rogoň, Chovan, Jääskeläinen – Fejes, Pollock, Bartánus – Parshin, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Hovorka

HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Mezei, Green, Gajdoš, Bodák, Stacha, Vitáloš, Pupák – Bajtek, Baláž, Krivošík – Sýkora, Gill, Elmer – Tvrdoň, Čederle, Solenský – Knies, Buncis, Lacka

V 2. minúte stretnutia sa strhla prvá mela pred Kašíkom, ktorý obrstál bez gólu. O minútu neskôr vyskúšal Riečického z otočky Buncis. Následne sa približoval k bránke aj Gill a dokonca nechránene vystrelil. V 6. minúte sa mohol rútiť sám na bránku Hovorka, ale ušiel mu puk. Oceliari neskôr nevyužili ani presilovku o dvoch hráčov. Potom ohrozil Riečického z prvej aj Čederle a puk preletel tesne vedľa horného rohu. Košičania síce útočili viac, ale strieľali málo. Naopak Nitrania sa opierali o štyri rohy útočného pásma, odkiaľ servírovali puky medzi kruhy. V 16. minúte mohli hostia otočiť hru a po nepríjemnostiach v obrane vypracovať samostatný nájazd – Solenský bol však pomalý a puk nedostihol. Ešte v posledných sekundách Nitrania pohrozili pre dnešok typickou akciou, ale do šatní odišli mužstvá za bezgólového stavu.

Strelecky chabú prvú tretinu vystriedala divoká druhá. V 22. minúte hokejisti spod Zobora síce strelili gól, no ten bol uznaný až po prerušení a preskúmaní akcie – autorom bol Gill. O dve minúty neskôr prenikol Pollock až ku bránkovisku a zasiahol žŕdku. Krátko na to Slovák z úniku prekonal Kašíka pomedzi betóny. V 26. minúte Green strelou od modrej poslal hostí v presilovke opäť do vedenia. V 31. minúte Fejes strieľal a Bartánus dorážal, ale neúspešne. O minútu neskôr už Chovan nekompromisne zakončil do horného rohu. Nebezpečné situácie aj naďalej vznikali na oboch stranách. Oceliari potom nevyužili dôležitú presilovku, ale v 38. minúte to napravil krásnym gólom pod brvno Rogoň. Ešte v posledných sekundách tretiny Slovák unikol a ponúkol príležitosť Bartánusovi – jeho strela len o milimetre minula priestor bránky.

Oceliari súperovi v tretej tretine nedarovali nič. Gól im mohli uštedriť aj Jääskeläinen či Lamper. Podstatnú časť dejstva trávili domáci hokejisti v útočnom pásme. V 47. minúte mohol Breton doraziť z druhej vlny Pollockovu strelu, ale neuspel. Potom sa situácia otočila – najväčšie ťažkosti Riečickému spôsoboval Čederle. Nitrania si vybudovali solídny tlak pred košickou bránkou na dlhé minúty. Mnohé šance skončili až na košickom gólmanovi. Skvelá defenzívna robota sa potom zúčtovala – Košičania opäť nabrali skvelé momentum. Z neho vyťažili aj trestné strieľanie, ktoré však Parshin nepremenil. Nitrania akoby kapitulovali – v 58. minúte potvrdil košickú dominanciu v sérii Bartánus štvrtým gólom. Košičania opäť postúpili medzi štyroch najlepších a zároveň si poistili zisk medaily.