(1:0, 1:0, 1:2)
Stav série: 1:2
HK Dukla Ingema Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly a asistencie: 13. Bjalončík (Hammond), 28. Hammond (Suja, Pavlovs), 52. Žitný (Michalčin, Galamboš) – 44. Jääskeläinen (Pollock, Fejes), 53. Lamper (Olsson, Fejes).

Vylúčení: 5:5 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik, Hronský – Durmis, Konc ml. (všetko SVK) – Lauff (videorozhodca)

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Košarišťan) – Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik, Glazkov, Macejko – Garreffa, Buc, Bjalončík – Chalupa, Suja, Okoličány – Žitný, Galamboš, Cibák – Zabusovs, Pavlovs, Pereskokov

HC Košice: Janus (Riečický) – Breton, Olsson, Southorn, Šedivý, Deyl, Ferenc, Bartoš A. – Tybor, Chovan, Bartánus – Fejes, Pollock, Jääskeläinen – Parshin, Slovák, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ

Prvú presilovku v zápase dostali hostia – šance Parshina, Hovorku ani Jääskeläinena nestačili na Škorvánka. Líšky mali až dve príležitosti v podobe únikov – najprv v prečíslení zobral na seba zakončenie Okoličány a neskôr Pavlovsovi v najnevhodnejšej chvíli unikol puk. Nevýrazné šance striedali aj provokácie na oboch stranách. V 13. minúte už však znela gólová siréna – strelu od modrej dorazil do siete Bjalončík. Nič nezmenila ani výzva trénera Cemana. Po neúspešnej výzve Košičania ubránili oslabenie, no naďalej domáci hrozili. V 15. minúte mal Janus problémy po Mihalikovej strele od modrej, ale puk napokon upratal. Záver prvého dejstva si oceliari skomplikovali dvomi ďalšími vylúčeniami.

V oslabení mohla udrieť spolupráca Olsson – Pollock, no michalovský gólman si podržal čistý štít. Oceliari stavili na ostrý útok, ale ani viaceré pokusy z hranice modrej čiary na Škorvánka nevyzreli. Domáci nepoľavili ani v oslabení – po jednom neúspešnom úniku prišiel druhý gól. V 28. minúte zvýšil Hammond na 2:0. Situácia bola po tomto góle ešte viac napätá – nastali ďalšie konflikty medzi hráčmi, ako aj väčšia snaha Košičanov priblížiť sa domácim – Škorvánek prečítal skvelú prihrávku Chovana do medzikružia, kde si na ňu počkal Bartánus. Až do 37. minúty mali hernú prevahu hostia, no ani z nespočetného množstva šancí neprekonali domáceho brankára. V závere tretiny si pripísal niekoľko zákrokov aj Janus, no išlo len o propagačné pokusy.

To, že Košičania nechceli súboj odovzdať ukázali na začiatku tretej tretiny – v 44. minúte napokon prelomili čakanie na gól, keď Jääskeläinen pohotovo dorazil Pollockovu strelu. Michalovčania sa nedovoleným zákrokom pohrávali s ohňom, ale napokon oslabenie úspešne ubránili. Solídnu presilovku neskôr odohrala aj Dukla. V jej závere napokon opäť odskočili o gól – presadil sa Žitný. Neprešla ani minúta a Lamper úspešne tečoval strelu do siete – 3:2. Do konca ostávalo už len zopár minút a oceliari zatlačili na súpera – Škorvánek však odolával. Michalovčanom sa podarilo hrou pri mantineli získavať cenné sekundy, ako aj vypracovať si šance. Napokon však mal osud v rukách Pollock, ktorý po faule v samostatnom úniku dostal možnosť trestného strieľania v 59. minúte. V zakončení však zlyhal a domáce tribúny si vydýchli. Michalovčanom sa v hre proti šiestim Košičanom darilo vyhadzovať puky – aj vďaka tomu si vybojovali prvý bod v semifinálovej sérii.