(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Stav série: 2:3
HK Dukla Ingema Michalovce

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 1:2pp (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 33. Leskinen (Jääskeläinen, Hovorka) – 9. Buc (Bjalončík, Hammond), 99. Zabusovs (Pereskokov, Glazkov).

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Žák – Šoltés, Jedlička (všetko SVK) – Lauff (videorozhodca)

HC Košice: Janus (Riečický) – Breton, Olsson, Southorn, Šedivý, Deyl, Ferenc, Bartoš A. – Rogoň, Chovan, Jääskeläinen – Fejes, Pollock, Bartánus – Leskinen, Slovák, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Košarišťan) – Osburn, Hammond, Mihalik, Michalčin, Glazkov, Macejko, Novák – Žitný, Galamboš, Vašaš – Zabusovs, Pavlovs, Pereskokov – Okoličány, Buc, Bjalončík – Bazevičs, Chalupa, Cibák

Stretnutie sa spočiatku nieslo v pokojnej atmosfére. Rozprúdiť zápas chcel Pollock, ktorý v 4. minúte vyslal puk na Lampera a k teču mu chýbalo málo. Z rovnakej pozície z ľavého krídla skúsili šťastie postupne Lamper aj SouthornŠkorvánek strely pokryl. Miernu prevahu Košíc prerušil gólom Buc, ktorý dorazil Bjalončíkov pokus. Po otváracom zásahu mal šancu aj Zabusovs, ale tentokrát Janus zakročil úspešne. V 15. minúte mal v neprehľadnej situácii možnosť vyrovnať Jääskeläinen, no v poslednej chvíli mu ušiel puk. Košičania pokračovali v snahe a vyprodukovali ešte jednu melu pred michalovskou bránkou. Neskôr sa predral cez troch obrancov Fejes, ale v zakončení nemal dosť priestoru. V poslednej minúte mohli hostia viesť už o dva góly, no Zabusovsov teč Macejkovej strely rozozvučal len žŕdku.

Oceliari vstúpili do druhej tretiny lepšie, no stále sa hral nevýrazný statický hokej. V presilovke síce domáci mali dve nebezpečné strely, no nebolo to nič, čo by Škorvánek nevyrazil betónom. Líšky mohli opäť odskočiť o gól, keď sa do prečíslenia dostali OkoličányBucom, no situáciu upratal Olsson. O minútu neskôr nepríjemne vystrelil aj Vašaš. Oceliari mohli vyrovnať v 31. minúte pri zakončení Lampera, no vynikol Škorvánek. O dve minúty neskôr už vyrovnal navrátilec Leskinen – gól prišiel z nenápadnej akcie. O necelú minútu mal tutovku opäť Breton. V 35. minúte Breton sólo zakončil prihrávkou na Lampera, ale ten bol v ťažkej pozícii. Oceliari zatlačili aj v druhej presilovke, no nemali žiadnu výraznú šancu – naopak o únik sa pokúšal Galamboš. Prakticky celú tretinu odohrali Košičania v útočnom pásme a vyťažili z toho vyrovnávajúci gól.

Aj tretiu tretinu začali lepšie domáci. Napriek tomu, že v mnohých šanciach preváhali zakončenie, Škorvánka ohrozili Lamper, LeskinenSlovák. Michalovský gólman však všetko vychytal. V 46. minúte sa dravo dostal cez obranu Žitný a o minútu neskôr Zabusovsovu strelu vytlačil z bránkovej čiary Southorn. Mužstvá si momentum striedali a na oboch stranách zamestnávali brankárov. Viac práce mal domáci Janus. Oceliari často akoby príliš dlho čakali so strelou. V 56. minúte Lamper nastrelil žŕdku a o minútu neskôr osamotený Leskinen nevymiešal Škorvánka. Brankári dochytali dejstvo presvedčivo, čo znamenalo jediné – predĺženie.

V úvode predĺženia Košičania nevyužili dôležitú presilovú hru. Ani z tlaku po nej nevyťažili vážnejšiu šancu. V 67. minúte Hovorka trestuhodne minul bránku, keď stál sám proti brankárovi. O necelú minútu sa púšťal do nájazdu Vašaš, ale bol odzbrojený. Oceliarom spôsobovali v zakončeniach problémy brániaci hráči, ktorí prehusťovali medzikružie rovnako ako v uplynulej časti série. Ani Michalovčanom sa v prvej presilovke nedarilo. V tej druhej, ktorú dostali mali obrovskú šancu, keď sa v trojici ocitli pred Janusom – ten však úspešne zakročil. V závere časti ešte skúsil individuálnu akciu Fejes, no neuspel. V poslednej minúte predĺženia bol vylúčený Mihalik.

Druhé predĺženie začali domáci v početnej výhode. Tú však nevyužili. Strelecká aktivita oceliarov pokračovala pokusmi viacerých hráčov, no Škorvánek stále odolával. Ani líškam sa nepodarilo uspieť v ďalšej dôležitej presilovke. Naopak v 88. minúte Leskinen vo vyloženej šanci minul priestor bránky. V 92. minúte zmaril Bucovi radosť z gólu Breton, ktorý puk zastavil takmer na bránkovej čiare. Šance naberali na intenzívnosti – Rogoň na dvakrát neprekonal Škorvánka. Neskôr Zabusovs v ojedinelej michalovskej koncovke ohrozil Janusa. V 95. minúte nádejne dorážal aj Slovák – avšak brankári vynikali. V 97. minúte zatlačili na Škorvánka aj Chovan či Hovorka a zdalo sa, že už aj michalovský brankár má v dnešnom zápase dosť. Napokon, keď už všetko vyzeralo, že pokračovať sa bude v treťom predĺžení, v 99. minúte prišiel rozhodujúci gól z hokejky Zabusovsa. Taktiež prišiel z nenápadne vyzerajúcej akcie, o ktorej rozhodla úspešná dorážka.