(2:0, 0:1, 2:0)
Stav série: 2:2
HK Dukla Ingema Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly a asistencie: 9. Bjalončík (Okoličány, Michalčin), 17. Buc (Galamboš), 45. Pereskokov (trestné strieľanie), 49. Buc – 38. Lamper.

Vylúčení: 6:9 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Orolin – Jedlička, Šoltés (všetko SVK) – Ország (videorozhodca)

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Košarišťan) – Osburn, Hammond, Mihalik, Michalčin, Glazkov, Macejko, Novák – Žitný, Galamboš, Vašaš – Zabusovs, Pavlovs, Pereskokov – Okoličány, Buc, Bjalončík – Bazevičs, Chalupa, Cibák

HC Košice: Janus (Riečický) – Breton, Olsson, Southorn, Šedivý, Deyl, Ferenc, Bartoš A. – Rogoň, Chovan, Jääskeläinen – Fejes, Pollock, Bartánus – Parshin, Slovák, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ

Aj keď v úvodných šanciach dali o sebe vedieť košickí útočníci JääskeläinenPollock, najbližšie ku gólu bol v 4. minúte domáci Galamboš. Neskôr si Dukla vypracovala ešte jednu príležitosť, v ktorej nastal závar pred košickou bránkou, no situácia sa zopakovala aj na opačnom konci klziska. Chovan sa vtedy nezorientoval najlepšie a nedokázal zakončiť. Krátko nato už Bjalončík skóroval – puk sa k nemu šťastne odrazil a poslal ho do odkrytej časti bránky. Oceliari zintenzívnili v hre dopredu, no akcie viackrát prerušila posunutá bránka či menšie roztržky, z ktorých vznikli aj tresty. Potenciál šancí domácich hokejistov v 17. minúte úspešne potvrdil v prečíslení Buc – 2:0. Aj keď pred prvou sirénou hostia zatlačili, k strele sa nedostali a už v piatom zápase za sebou neskórovali v prvej tretine.

Na začiatku druhej tretiny mohol udrieť Jääskeläinen – na gól si však musel počkať. Jeho šancu vystriedalo viacero zákrokov Janusa, ktorému robil najväčšie problémy Žitný. Hostia si potom zahrali aj kratšiu presilovku, no opäť strieľali málo. V 31. minúte mohli domáci zvýšiť dokonca v oslabení, ale Buc zahodil svoju príležitosť a následne Janus upratal puk do bezpečia. O minútu neskôr navyše Pereskokov nastrelil konštrukciu košickej bránky. V 38. minúte sa oceliari predsa dočkali – gól prišiel z hokejky Lampera ako blesk z jasného neba. Prevaha hosťujúceho mužstva v záverečných minútach dejstva už nevystačila na gól.

Úvod tretej tretiny zachytili lepšie hostia, no prvú tutovku mal Pavlovs, po ktorej opäť zvonila spojnica. V 45. minúte sa dostal do úniku Okoličány a po faule Slováka bolo nariadené trestné strieľanie. To chladne premenil Pereskokov – 3:1. Domáci hokejisti prebrali kontrolu nad hrou a na strane hostí sa začali kopiť vylúčenia, ktoré náhle rozhodli o zápase. V 49. minúte využil presilovku Buc. Napriek tomu sa oceliari nevyhli ani ďalšiemu vylúčeniu, no oslabenie ubránili. Súboj sa viac-menej už len dohrával. Košické akcie zastavili ofsajdy a zákroky Škorvánka. Rozhodcovia už menšie potýčky upratali. Michalovčania taktiež zvíťazili v oboch domácich predstaveniach.