4 : 2
(1:1, 2:0, 1:1)
HK GROTTO Spišská Nová Ves

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HC Košice 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 17. Ulander (Nellis, Rapáč), 24. Nellis (Žiak), 38. Verbeek (Vartovník), 60. Nellis - 5. Šedivý (Chovan, Paršin), 53. Deyl (Slovák, Lamper)

Rozhodovali: Smrek, Žák - M. Orolin, Haringa

Vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Ulander, Ordzovenský - Rapáč, Nellis, Majdan - Kerbashian, Salituro, Verbeek - Giľák, Myklucha, Vandas - Vartovník, Bortňák, Hamráček - Šuty

Košice: Janus - Olsson, Deyl, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, Novota - Jääskeläinen, Pollock, Leskinen - Bartánus, Chovan, Tybor - Lamper, Slovák, Paršin - Rogoň, Linet, Jokeľ - Havrila

Presnejšiu mušku ukázali po úvodnom buly hostia, no aj domáci sa dostávali do šancí. V jednom prípade zahodili prečíslenie. V 5. minúte otvoril skóre Šedivý. Prihrávku medzi kruhy mu spoza brány servíroval Chovan. Košičania nadviazali na gól aktivitou, no Spišiakom nahrávali chyby oceliarov. V presilovke domácich musel dokonca Janus viackrát zasahovať. Neskôr rysy ubránili oslabenie a onedlho na to vyrovnali. Stúpajúci tlak využil naplno Ulander. Aktivitu domácich hokejistov v závere tretiny prerušila bitka medzi FerencomBeaudrym. Obaja zostali potrestaní.

Pekný hokej sme videli aj v úvode druhej tretiny. Aktivita sa napokon vyplatila domácim, ktorí sa zásluhou Nellisa dostali do vedenia 2:1. Už o minútu neskôr Beaudry mohol zvýšiť, ale zvonila žrď. Až do 30. minúty sa hlavy divákov otáčali zo strany na stranu a ozvali sa potlesky pre oboch gólmanov za solídne zákroky. Viaceré šance sa mohli zrodiť nebyť obetavým zákrokov obrancov. Napriek stúpajúcemu tlaku Košíc prišiel ďalší gól z hokejky Verbeeka. Ani ďalšie pokusy Košičanov sa nezaslúžili o zníženie a po dvoch tretinách viedli rysy o dva góly.

Hoci oceliari vleteli do tretej tretiny aktívne v snahe o kontaktný gól, Spišiaci sa zaskveli tak v prečíslení, ako aj pri šanci Kerbashiana. Rozkúskovaná hra sa síce Spišiakom nepáčila, no predsa nestratili hlavu a pracovali na ďalších šanciach. S ofenzívnou stratégiou za daných okolností nemohli prehrať. Situáciu však narušil Deyl, ktorý švihom od modrej znížil v 53. minúte. Zápas dostal nový náboj a Košičania sa odvážne tlačili do ďalších príležitostí. Necelú minútu pred koncom zápasu odvolali oceliari Janusa. Hoci Košičania súpera tlačili, Spišiakom stačilo raz zachytiť puk. Víťazstvo gólom do prázdnej bránky poistil Nellis.