5 : 3
(2:1, 1:2, 2:0)
HC Mikron Nové Zámky

HC Košice – HC Nové Zámky 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Góly a asistencie: 16. Jääskeläinen (Southorn, Chovan), 19. Jääskeläinen (Southorn, Chovan), 23. Romančík (Havrila), 44. Pollock (Slovák), 49. Pollock (Bartánus, Olsson) – 8. Ondrušek (Mišiak, Chovan), 28. Múčka (Mikúš T., Jackson), 38. Jackson (Mamčics, Farley).

Vylúčení: 2:4 na dve min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Orolin – Staššák, Stanzel (všetko SVK) – Lauff (videorozhodca)

HC Košice: Janus (Riečický) – Southorn, Romančík, Olsson, Bartoš A., Šedivý, Ferenc – Parshin, Chovan, Jääskeläinen – Pollock, Slovák, Bartánus – Leskinen, Linet, Lamper – Tybor, Havrila, Rogoň – Jokeľ

HC Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Mamčics, Ligas, Kozák, Hatala, Roman, Chovan, Knižka – Farley, Johnson, Jackson – Mikúš T., Mikúš J., Bezúch – Klempa, Ondrušek, Mišiak – Múčka, Hajnik

Úvodných 5 minút zápasu patrilo jednoznačne oceliarom. Hostia sa ich len snažili vytláčať z pásma. Šance z prienikov alebo aj strely od modrej však Kantor úspešne kryl. Na začiatku 8. minúty šokujúco otvorili skóre hostia zásluhou Ondruška. Košičania si však naďalej hrali svoju útočnú hru. Viaceré tečované puky zastavil až gólman. Ani ďalšie prieniky či prečíslenia si nenachádzali cestu do bránky. To sa zmenilo až v prvej presilovke domácich, ktorú využil delovkou od modrej Jääskeläinen. Svojou presnosťou udivoval aj vlastných fanúšikov. Potom sa hostia dvakrát za sebou previnili a v trojici neubránili domácich. V takmer identickej akcii skóroval Jääskeläinen – 2:1.

Aj keď do prostrednej tretiny vbehli aktívnejšie hostia, radovali sa domáci. V 23. minúte vsietil druhý gól v sezóne Romančík, no leví podiel na tomto úspechu mal priebojný asistent Havrila. Z domácich radov žiaril aktivitou aj Pollock, no jeho mnohé šance Kantor akoby vopred čítal. K strelám sa však dostávali všetci košickí útočníci, ale aj obrancovia. Hra vyzerala naozaj skvele. Situácia sa skomplikovala po góle Múčku. Hostia hrali na rozdiel jedného gólu. Oceliari ubránili aj oslabenie a počas hluchých hokejových minút len zbierali čas. V 36. minúte dostali domáci za faul v samostatnom úniku trestný nájazd ako na podnose. Jääskeläinen cielil za hetrikom, ale v koncovke vynikol Kantor. V závere skrátenej presilovky hostí udrel Jackson a bolo vyrovnané.

Mužstvá museli bojovať o body tvrdo v tretej tretine. Začali zostra na oboch koncoch ľadu. V 44. minúte si v útoku porozumeli SlovákPollockom a Kanaďan vrátil vedenie domácim. Hoci Košičania mali vybudovaný tlak na súpera, predsa sa raz musel predviesť aj Janus. Situáciu v 44. minúte uhasil aj so štipkou šťastia. V 49. minúte sa Pollock presadil aj druhýkrát a poistil vedenie Košíc. Hostia sa nemali k šanciam. Až v 53. minúte vytvorili chaos pred Janusom. Košická defenzíva však húževnato siahala po pukoch ba dokonca domáci zakladali útoky. Po vylúčení Mikúša vo farbách Nových Zámkov nastala beznádej. Ani s pomocou šiesteho hráča sa k ničomu dôležitému už nedostali a Košičania opäť slávili víťazstvo proti mužstvu z čela tabuľky.