(1:0, 1:1, 1:0)
Stav série: 4:3
HK Dukla Ingema Michalovce

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 10. Slovák (Breton, Olsson), 37. Pollock (Lamper, Olsson), 60. Bartánus (Lamper, Olsson) – 35. Buc (Bjalončík).

Vylúčení: 8:4 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik, Stano – Synek, Kacej (všetko SVK) – Ország (videorozhodca)

HC Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Bartoš A. – Leskinen, Pollock, Jääskeläinen – Fejes, Chovan, Bartánus – Rogoň, Slovák, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Košarišťan) – Glazkov, Macejko, Mihalik, Michalčin, Osburn, Hammond, Novák – Zabusovs, Pavlovs, Pereskokov – Bjalončík, Buc, Okoličány – Chalupa, Suja, Žitný – Vašaš, Galamboš, Puliš

Košičania začali zápas útočným tlakom, no k prvým strelám sa dostali hostia. V 2. minúte z prečíslenia dorážal Puliš, ale na Riečického bol prikrátky. Dukla sa dostala k viacerým strelám, no ich vyčkávanie na defenzívnu chybu bolo márne. V 7. minúte Jääskeläinen tečoval Pollockovu strelu len tesne nad. Potom dostali oceliari presilovku, v ktorej sa nepošťastilo Jääskeläinenovi, Hovorkovi ani Chovanovi. Naopak v prieniku pohrozil Vašaš. V 10. minúte zavaril Škorvánkovi Fejes a z následnej potýčky vznikli prvé tresty. V hre 4 proti 4 otvoril skóre Slovák a rozozvučal domáce tribúny. O 3 minúty neskôr sa snažil o únik Buc, ale bol odzbrojený. Pasáž menej výrazných striel sa snažil narušiť Ferenc aj s dorážkou Fejesa a na opačnej strane Buc, ale ani jedno meno neuspelo. Líšky sa taktiež dočkali presilovky, no paradoxne v nej mohli inkasovať z bekhendu Jääskeläinena. V poslednej sekunde početnej výhody ešte nepríjemne vystrelil Michalčin a puk vypadol brankárovi z lapačky, no o zvyšok sa postaral Šedivý. V poslednej minúte prvej tretiny ešte Leskinen zametal v michalovskom bránkovisku, ale napokon mal málo priestoru na úspešné zakončenie.

V úvode dejstva Škorvánka zamestnával najmä druhý košický útok. Oceliari dobre bránili a takpovediac stabilizovali hru. Dukla sa v prvej presilovke v tejto tretine takmer k ničomu nedostala. Najväčšiu šancu mal Osburn, keď len od modrej čiary strieľal do protipohybu brankára. Predsa však mnoho pukov lietalo košickým bránkoviskom. Po tomto tlaku hostí prišla veľká šanca na opačnom konci, keď Chovan bekhendom zakončoval na dlhú hokejku tesne vedľa. V 31. minúte Riečický podržal mužstvo, keď vytesnil pokusy Chalupu aj Žitného ležiac na ľade. O krátku chvíľu sa dostali do kontry BartánusFejesom, ale Macejko zablokoval prihrávku. Napriek množstvu oslabení Riečický zvládal riešiť problémové situácie. V 35. minúte sa hostia dočkali vyrovnania – Buc uspel z individuálneho úniku. Krátko nato dvíhal ruky nad hlavu druhýkrát, ale Riečický predsa puk zastavil. Z následného protiútoku rovnako mohol skórovať Olsson. Vypätá situácia sa rozuzlila po góle Pollocka taktiež z úniku. Oceliari hrali naďalej kontrolovaný hokej. 7 sekúnd pred druhou sirénou sa dostal do úniku aj Fejes, ale netrafil bránku.

Košičania mali aj v priebehu tretej tretiny navrch. Oceliarom sa darilo kontrolovať hru, vyvážať puky a dokonca šťastie skúšali strelami z diaľky Šedivý aj Fejes. V 45. minúte nachvíľu fanúšikom stuhla krv v žilách, keď Zabusovs prihral na voľného Puliša a ten jemným dotykom poslal puk len tesne ponad brvno. Michalovčania sa snažili napádať vysoko a prebrať taktovku nad zápasom. Vyťažili z toho aj niekoľko striel, s ktorými sa však Riečický poradil. V 47. minúte rozhodcovia zastavili hru po nepríjemnom náraze Zabusovsa do košickej striedačky. Lotyšský hokejista po krátkom ošetrení odkorčuľoval na hráčsku lavicu. Zemplínčania následne nevyužili dôležitú presilovú hru a tak dali Košičanom opäť šancu kontrolovať priebeh zápasu s pukom na hokejkách. V 50. minúte po peknom prieniku zakončil Jääskeläinen akciu blafákom, ale puk skončil len na bočnej sieti. Michalovské šance naopak stroskotali na košickej obrane, ktorá obetovala veľa na to, aby puky neleteli až na brankára. V 53. minúte zakončoval v spleti tiel Breton, no Škorvánek zakročil úspešne. Rovnako tak aj pri neskoršom pokuse Lampera. Hosťujúci tréner si necelé 2 minúty pred koncom vypýtal oddychový čas a zakrátko stiahol z bránky Škorvánka, no napriek všemožnej snahe už Dukla nespravila so zápasom nič. 44 sekúnd pred koncom potvrdil postup do finále Bartánus gólom do prázdnej bránky. Veľkú zásluhu na tomto góle mal aj asistent Lamper, ktorý mu nezištne prihral puk do koncovky. Košičania súboj pohodlne dohrali a zaručili si finálovú miestenku.