Stav série: 2:0
HK Dukla Ingema Michalovce

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie: 24. Jokeľ (Ferenc), 60. Lamper (Pollock).

Vylúčení: 5:8 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel ml., Goga – Konc ml., Knižka (všetko SVK) – Kontšek (videorozhodca)

HC Košice: Janus (Bodnár) – Breton, Olsson, Southorn, Šedivý, Deyl, Ferenc, Bartoš A. – Tybor, Chovan, Bartánus – Fejes, Pollock, Jääskeläinen – Parshin, Slovák, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Košarišťan) – Hammond, Osburn, Michalčin, Mihálik, Glazkov, Macejko, Cibák – Chalupa, Pavlovs, Pereskokov – Garreffa, Galamboš, Puliš – Zabusovs, Suja, Buc – Vašaš, Okoličány

Michalovčania v úvode stretnutia mali zopár šancí – Zabusovs mohol trestať chybu obrany. Neskôr Košičania museli brániť nepríjemný útok hostí v ich presilovke. V 6. minúte sa snažil rýchly prienik využiť Slovák, ale mal obmedzený výhľad na bránku. V nasledujúcej presilovke hostia neboli výrazní. Napätie sa s pribúdajúcim časom stupňovalo – neraz rozhodcovia museli upratať roztržky. V 11. minúte Glazkov prenikal obranou a aj zakončil, ale neúspešne. O minútu neskôr mohla udrieť spolupráca Chovan – Jääskeläinen, ktorej chýbalo v koncovke šťastie. Na začiatku 16. minúty nevyužil šancu z úniku Tybor. V závere tretiny sme napriek viacerým vylúčeniam nevideli väčšiu šancu. Košičania si však vypracovali tlak a s ním aj psychickú výhodu.

Ten sa snažili preniesť aj do druhej tretiny – na jej začiatku sa však šance rodili na oboch stranách. Brankári si poradili aj s tečovanými pukmi. To už neplatilo v 24. minúte, keď Jokeľ úspešne dorazil puk do siete. V 25. minúte Mihalik zakončil akciu nepríjemnou strelou, nad ktorou nemal prehľad Janus. Neskôr pohrozil aj bývalý Košičan Pereskokov, dnes bol však na Janusa prikrátky. V strednej časti tretiny líšky nevyužili dôležitú presilovú hru. V 33. minúte sa rodil nájazd Puliša, ktorého odzbrojil Olsson. Na opačnom konci klziska robil starosti brankárovi Parshin, ktorý v individuálnej akcii zakončil hneď trikrát. Vyrovnanie mal na hokejke Okoličány, ale puk mu skĺzol pred prázdnou bránkou po čepeli. Ani oceliarom sa nepodarilo využiť presilovú hru a zvyšok tretiny sa odohral v ľahšom tempe.

Napriek tomu, že na kocke svietilo skóre 1:0 mužstvá hrali v tretej tretine veľmi nevýrazný hokej. Strely končili už na výstroji brániacich hráčov, do zakončení sa taktiež hokejisti veľmi netlačili. Michalovčania mali štatisticky viac striel v tejto časti hry, no Janus nemusel predviesť svoje najlepšie ja, aby zabránil gólu. Hra sa v polovici tretiny trochu zrýchlila – v 50. minúte vyslal nebezpečnú krížnu strelu Puliš, ale tesne minul. O minútu neskôr pálil spomedzi kruhov osamotený Slovák tesne nad. V 53. minúte dvakrát nebezpečne strieľal Osburn, ale Janus aj cez zakrytý výhľad zakročil. Situácia sa mohla otočiť po zákroku Suju na Jääskeläinena – oceliari dostali 4-minútovú početnú výhodu. V tej však výrazne Škorvánka neohrozili. Košický tlak sa stupňoval a hostia už nemali inú možnosť ako odvolať brankára. Do prázdnej bránky ešte pridal gól aj Lamper. Košičania natiahli sériu domácich víťazstiev v play-off na 5 zápasov.