4 : 0
(2:0, 0:0, 2:0)
MHk 32 Liptovský Mikuláš

HC Košice – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Góly a asistencie: 15. Parshin (Deyl, Olsson), 16. Jokeľ (Havrila, Slovák), 44. Rogoň (Jääskeläinen, Olsson), 56. Fejes (Breton, Slovák).

Vylúčení: 4:4 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rojík, Žák – Durmis, Hajnik (všetko SVK) – Lauff (videorozhodca)

HC Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, Bartoš – Jääskeläinen, Slovák, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Linet, Paršin – Jokeľ, Hovorka, Havrila

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel (Valent) – Mezovský, Ventelä, T. Bokroš, Diakov, Novajovský, Hudec, Kapičák, Braun – Kriška, Walega, Handlovský – Vankúš, Saari, Kuru – Karsums, Vähätalo, Uhrík – Michalík, Šmída, Štrauch

Prvé minúty stretnutia patrili jednoznačne oceliarom. Tí sa najmä zásluhou ParshinaLampera dostávali do šancí. Raz nevyužili nádejné prečíslenie. Neskôr sa hra trochu vybalansovala, no stále mali na vrch Košičania. Trikrát v priebehu 5 minút pálil nebezpečne od modrej Šedivý, raz prispel tečom aj Lamper. Na opačnej strane sa postaral o menší rozruch dorážajúci Ventelä. Práve počas minút, kedy sa Liptáci dostávali do tempa otvoril skóre Parshin. Ten rozumným pohybom oklamal dvojicu brániacich hráčov a bekhendom zakončil. Zakrátko zvýšil aj Jokeľ v závare pred bránkou – bol to jeho stý bod v extralige. Viac ofenzívne ladenej hry sme v prvej tretine nevideli.

V druhej tretine po Uhríkovej strele už-už videl puk v sieti Karsums – napokon vynikajúco zakročil Riečický. Na opačnej strane sa pokúšal prestreliť obrancov od modrej Southorn, no zasiahol len Slováka. Počas ďalšej košickej presilovky nastrelil ruský kanonier Parshin žŕdku vo veľkej príležitosti, no naopak Kriška unikol obrancom, ale zastavila ho vlastná nepresnosť. Trochu sa hra rozhárala počas dlhšej pasáže vylúčení – gól však nevznikol z ničoho. Počas Ferencovho trestu sa ocitol sám vpredu Rogoň – svoj nájazd však nepremenil. O presilovkový zásah sa usilovali najmä KriškaKarsums, no Riečický odolávala. V 37. minúte sa pokúsil o husársky kúsok Pollock, ale jeho úmysly o prekvapivú strelu k žŕdke Kozel prečítal.

Už v 41. minúte zasiahol konštrukciu bránky Kuru a Liptáci tlačili na domácich aj naďalej. V 44. minúte pripomenul hosťom úlohu outsidera razantnou strelou Rogoň a bolo už 3:0. Krátky košický tlak chcel prelomiť v samostatnom nájazde Kuru, ale ani tentokrát neuspel. Postupne si zahrali presilovky obe mužstvá – vyzeralo to nádejnejšie pre oceliarov, no napokon ostalo skóre nezmenené. Až v 56. minúte sme sa dočkali prvej premenenej početnej výhody – druhý gól v drese Košíc zaznamenal Fejes. Rozhodnutý duel mohol ešte spestriť Bartoš, ale jeho pokus Kozel vykryl a zmaril šance na zlepšenie štatistík pre tohto mladíka. Košičania dohrali zápas na polovici súpera, pomohli Riečickému udržať si čistý štít a potvrdiť úlohu favorita.