3 : 4 sn
HK Dukla Ingema Michalovce

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 3:4 sn (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0, 0:1)
Góly:
 23. Linet (Jokeľ, Deyl), 46. Rogoň (Chovan), 54. Jääskeläinen (Leskinen, Southorn) - 26. Suja (Chalupa, Glazkov), 57. Žitný (Osburn, Buc), 60. Zabusovs (Osburn), rozh. sam. nájazd Paločko. Rozhodovali: Goga, Kalina - Drblík, Stanzel, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3835 divákov.

HC Košice: Riečický - Olsson, Deyl, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš - Jääskeläinen, Campbell, Leskinen - Bartánus, Chovan, Paršin - Lamper, Slovák, Rogoň - Jokeľ, Linet, Havrila

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek - Štajnoch, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Macejko - Zabusovs, Pavlovs, Paločko - Žitný, Buc, Okoličány - Szypula, Suja, Bezúch - Vašaš, Galamboš, Chalupa

Košický nápor trval od prvých sekúnd stretnutia až do štvrtej minúty. Počas tejto doby musel Škorvánek viackrát zasiahnuť pri strelách či tečoch zblízka. Neskôr sa hra vyvážila, no šanciam brankári museli odolávať. Dlho sa snažil presadiť Slovák, no napokon si najväčšiu šancu vybojoval Jääskeläinen, ale jeho pokus pod brvno vyrazil gólman Michaloviec. Potom sa zaskvel v šanci aj Lamper a po ňom Campbell, ktorý rozozvučal konštrukciu. V závere tretiny hrali hostia presilovku, no neúspešne.

V oslabení mohol otvoriť skóre Vašaš, ale brejk nepremenil. V 23. minúte na opačnom konci ľadu otvoril skóre Linet po peknej akcii a nezištnej prihrávke Jokeľa. Krátko po tom prišlo vyrovnanie z hokejky Suju – bývalého hráča Košíc. Udialo sa to ako blesk z jasného neba. Po vyrovnaní prebrali síce iniciatívu Michalovčania, no ich šance vážnejšie neohrozovali Riečického. Intenzita ich šancí stúpala, ale oceliari si dávali záležať na defenzíve. Dukla v závere dejstva nevyužila ďalšiu ponuku v podobe presilovej hry.

Už po štvrťminúte tretej tretiny mohol vrátiť vedenie Košiciam Leskinen, ale rozvlnil len bočnú sieť. Predsa sa zdali byť ofenzívnejší hostia. A predsa prišiel gól do siete Škorvánka. V prečíslení si s ním poradil Rogoň. Zakrátko mal plné ruky práce aj košický brankár po tom, čo sa puk nečakane odrazil od mantinelu do bránkoviska. Nasledovala šarvátka a tiež vylúčenia. V ďalšej presilovke domácich mal gól na čepeli Fín Jääskeläinen, ktorého strela skákala po bránkovisku, ale Škorvánek ju napokon pokryl. Osud však už o 6 sekúnd neskôr zariadil gól pre Jääskeläinena – 3:1. Michalovciam neostávalo veľa času. Vašaš sa z kruhov snažil prekvapiť Riečického. Napätie sa stupňovalo a derby sfarbili viaceré roztržky. Košičania sa už dlho bránili a Michalovce odvolali brankára až prekvapujúco skoro. Vyplatilo sa – v 57. minúte znížil na kontaktný rozdiel Žitný. Chovan sa snažil uhasiť oheň strelou cez celé klzisko, ale minul prázdnu bránku. Udržiavanie útočného pásma a čakanie na správny moment prinieslo hosťom vyrovnanie. Presadil sa Zabusovs. V posledných sekundách oceliari bezhlavo pálili na Škorvánka a mohli rozhodnúť.

Derby sa natiahlo až do predĺženia. Bezúch mohol v jeho úvode zariadiť líškam dva body, ale gólman Košíc ho prečítal. Oceliari potom nevyužili dôležitú presilovku a ani veľkú príležitosť, v ktorej odolával pukom na bránkovej čiare už len Glazkov. V poslednej minúte mali Michalovce dve šance. Prvú zahodil Zabusovs a v druhej zlyhali aj v prečíslení.

V nájazdoch sa v štyroch sériách presadili len dvaja exekútori – PaločkoBezúch. Derby na košickom ľade patrilo hosťujúcim Michalovciam.