(1:2, 0:0, 0:0)
Stav série: 1:3
HK Nitra

HK Nitra – HC Košice 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Góly a asistencie: 19. Green (Gill) – 5. Parshin (Lamper, Slovák), 15. Chovan (Pollock, Jääskeläinen).

Vylúčení: 5:4 na dve min., 0:1 na 5 + DKZ, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Výleta – Šoltés, Gegáň (všetko SVK) – Gajan st. (videorozhodca)

HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Mezei, Green, Gajdoš, Bodák, Stacha, Vitáloš, Pupák – Bajtek, Baláž, Krivošík – Sýkora, Gill, Lacka – Tvrdoň, Hrnka, Elmer – Knies, Buncis, Leshchenko

HC Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson, Southorn, Šedivý, Deyl, Ferenc, Bartoš A. – Rogoň, Chovan, Jääskeläinen – Fejes, Pollock, Bartánus – Parshin, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Hovorka

Súboj sa začal tvrdými súbojmi a propagačnými strelami. V 5. minúte už hostia viedli – Parshin využil svoj teritoriálny inštinkt a predvídal, kam sa dostať, aby prebral gólovú prihrávku. Postupne si vypracovali šance aj Slovák či Rogoň, ale neuspeli. Košičania výrazne domácich tlačili – potom však prišla presilovka corgoňov. Nitrania početnú výhodu nevyužili a naopak vo vlastnom oslabení ihneď inkasovali. Strelcom gólu sa stal košický kapitán Chovan, ktorý puk úspešne dorazil. Gill potom opečiatkoval konštrukciu košickej bránky. Potom si Fejes vyslúžil najvyšší trest za zákrok na Sýkoru a v zápase skončil. Počas dlhej presilovky mohol skórovať najprv Krivošík, ale Riečický ho neuveriteľne vychytal. V 19. minúte už nič nezastavilo Greenovu strelu.

V 23. minúte mohli oceliari opäť o gól odskočiť, ale Chovan zlyhal v súboji proti Kašíkovi. Ani Nitranom sa v presilovke nepodarilo streliť vyrovnávajúci gól. Hráči sa síce usilovali o góly, ale obrancovia vo väčšine prípadov stáli v ceste strieľaným pukom. Väčšiu aktivitu smerom dopredu vyvíjali hosťujúce Košice. Po 30. minúte sa situácia otočila – hokejisti spod Zobora sa tlačili do zakončení o niečo viac a párkrát sa im podarilo ohroziť Riečického. V 36. minúte košický gólman pokryl tak strelu z prvej vlny, ako aj dorážku Bajteka. Posledné minúty tretiny akoby sa mužstvám nechcelo niečo robiť so zápasom. Hra bola statická, striel málo, no pritvrdilo sa v súbojoch. V závere tretiny si ešte Gill vyslúžil menší trest a teda Košičania mohli počas prestávky riešiť nadchádzajúcu presilovkovú situáciu.

Presilovku síce oceliari nevyužili, ale vybudovali si okrem šancí aj veľký tlak. Najväčšiu príležitosť im zmaril paradoxne Buncis namiesto Kašíka. V hre bolo počuť málo hvizdov arbitrov. Neprerušovalo sa a čas plynul rýchlo. Napriek tomu mužstvá nepreukazovali aktivitu potrebnú na góly. V 48. minúte rovnako ako v druhej tretine Chovan dorážal puk, ktorý sa odrazil od zadného mantinelu, ale znovu ho zastavil Kašík. Domáci rovnako ako v prvých dvoch zápasoch útočili len nahodenými pukmi – prevaha bola na strane oceliarov. Navyše Košičania si zahrali power play. V nej zaznamenali jednu nebezpečnú strelu, no naopak v oslabení mohol Buncis vyrovnať, ale zakončoval nepresne. V 57. minúte Nitrania na chvíľu zavarili pred hosťujúcou bránkou. Z bránky sa už vydal na striedačku Kašík, ale musel sa vrátiť. Až na konci 58. minúty si sadol na striedačku. Po statickom zápase Košičania ubránili krušné záverečné chvíle a zariadili si pred domácim vystúpením postupový mečbal.