1 : 2 pp
(1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)
HC SLOVAN Bratislava

HC Slovan Bratislava – HC Košice 1:2pp (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Góly a asistencie: 8. Maier (Pecararo, Harris) – 14. Ferenc (Lamper), 64. Chovan (Jääskeläinen).

Vylúčení: 5:2 na dve min., presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Konc ml. – Durmis, Knižka (všetko SVK) – Konc st. (videorozhodca)

HC Slovan Bratislava: Coreau (Baroš) – Maier, Valach, Golian, MacKenzie, Gachulinec, Sersen, Beňo – Haščák, Gennaro, Fominykh – Takáč, Harris, Pecararo – Zigo, Minárik, Lukošik – Matoušek, Kytnár, Šotek

HC Košice: Riečický (Durný) – Deyl, Olsson, Southorn, Šedivý, Novota, Ferenc, Bartoš A. – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Tybor, Chovan, Bartánus – Rogoň, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Jokeľ

Tradičné derby otvorili lepšie Košičania – po viacerých šanciach sa mohli radovať v 7. minúte, ale puk skákajúci puk ale za bránkovú čiaru neprešiel. O niekoľko sekúnd Leskinenovu šancu na poslednú chvíľu zastavil MacKenzie. V 8. minúte pomocou žŕdky skóroval domáci Maier. Od 10. minúty sa hralo zo strany na stranu. Najväčšiu šancu mal Havrila, ktorý nepremenil samostatný únik. V 14. minúte vyrovnal paľbou od modrej Ferenc. V samostatnom nájazde sa ocitol aj Tybor, ale nestačil na Coreaua. Košičanom sa nepodarilo premeniť ani presilovku o dvoch hráčov.

V 24. minúte dorážal bekhendom Linet a vyzeralo to nádejne. Skóre však ostalo nezmenené. Košičania pustili belasých k strele až po 8 minútach druhej tretiny – medzitým oceliari vystrelili 11-krát! Ani Jokeľov samostatný nájazd neuspel. Na druhej strane mohol dostať domácich do vedenia Valach. V druhom dejstve sme ale gól nevideli.

Prvých niekoľko minút sa hralo obrannom pásme Košíc.  V 48. minúte sa dvakrát zaskvel domáci Pecararo, ale vynikajúci Riečický neumožnil belasým dostať sa do vedenia. O dve minúty neskôr Chovan našiel spätnou prihrávkou Tybora, ale ten nepremenil veľkú šancu. Necelých 6 minút pred treťou sirénou mohol rozhodnúť Leskinen, ale Coreau vychytal aj štvrtý individuálny prienik Košíc. Siréna podelila body – bojovať sa malo už len o ten zvyšný – v predĺžení.

Už po 28 sekundách predĺženia ohrozil svoj bývalý tím Jääskeläinen z medzikružia. V 63. minúte si tréner Ceman zobral oddychový čas, pretože oceliarom bola ponúknutá presilová hra. Dokázali sme ju využiť a po góle Chovana sme oslavovali víťazstvo.