1 : 2
(0:0, 1:0, 0:2)
HC 21 Prešov

HC Košice – HC 21 Prešov 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly a asistencie: 31. Jääskeläinen (Bartánus, Ferenc) – 45. Džugan (Šimek, Higgins), 53. Girduckis (Martin, Giles).

Vylúčení: 5:6 na dve min. (+ 1:0 na 10 min.), presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Konc st. – Konc ml., Ordzovenský (všetko SVK) – Lauff (videorozhodca)

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Olsson, Ferenc, Southorn, Šedivý, Novota, Romančík, Bartoš A. – Watling, Campbell, Leskinen – Jääskeläinen, Chovan, Bartánus – Tybor, Linet, Lamper – Rogoň, Havrila, Milý

HC 21 Prešov: Rabčan (Bespalov) – Jendroľ D., Turan, Rajnoha, Giles, Ľalík, Higgins, Nátny – Džugan, Šimun, Nauš – Sýkora, Gerlach, Šimek – Martin, Girduckis, Žilka – Melcher, Neuls, Jendroľ K.

Úvod zápasu bol na šance chudobný. Postupne si príležitosti vypracovali Watling na košickej strane a Sýkora na strane hostí. Vo 4. minúte strieľal naslepo z otočky Campbell, ale neuspel. Košičania trávili v útočnom pásme síce viac času ako Prešov, ale na menšom klzisku sa im nedarilo. V 6. minúte sa zbytočne nechal vylúčiť Romančík, no krátko na to sa Prešovčania dopustili útočného faulu. V hre 4 proti 4 sa darilo oceliarom. Watling našiel Campbella na opačnej strane bránkoviska, ale ten príležitosť nevyužil. V 8. minúte zas sa dostal do samostatného nájazdu Tybor, ale ušiel mu puk. Pozornosť gólmanov preverili aj Rogoň a za šarišanov Sýkora. Hralo sa čím ďalej, tým viac fyzicky. V 15. minúte mohol poslať hostí do vedenia Gerlach – jeho strela do protismeru skončila na žrdi. Hneď po buly pálil spomedzi kruhov Martin, ale Riečický vytiahol skvelý zákrok. V košickom prečíslení aktívny Watling strieľal ťaháčikom, ale len do brankára. Neskôr v presilovke Watling minul z bezprostrednej blízkosti, následne zasiahol aj žrď a napokon trafil aj ležiaceho Rabčana.

Štart do druhého dejstva bol trochu pomalší. V prvej príležitosti sa v 25. minúte ocitol Tybor, ktorý zachytil puk medzi kruhmi, ale strelu do siete neposlal. O minútu sa z gólu radovali hostia, ale gól nebol uznaný, pretože mu predchádzal faul. Košický nápor podporil aj Watling či Tybor, ale Rabčan ostával nezlomený. Za oceliarov sa o gól pokúšali strelami od modrej aj obrancovia. V 31. minúte sa domáci dočkali. Bartánus poslal puk inteligentne medzi kruhy, kde našiel Jääskeläinena, ktorý pohodlne skóroval do odkrytej brány. V ďalšej nebezpečnej príležitosti bol opäť Lamper, ktorému však puk na bránkovej čiare preskočil čepeľ. Lamper skúšal aj individuálny výlet v útočnom pásme v poslednej minúte, ale skóre ostalo po dvoch dejstvách 1:0.

Po úvodnom buly tretiny ostal ležať na ľade Lamper. Našťastie v zápase mohol pokračovať. Hra sa zrýchlila a v akciách sa kombinovalo s pukom veľmi svižne. V hre 4 proti 4 sa Chovan preštrikoval pásmom, ale nepodarilo sa mu zakončiť. V 45. minúte Prešovčania vyrovnali. Šimekova krížna prihrávka cez pásmo našla Džugana, ktorý puk dostal do odkrytej brány. Po buly sa pokúšal skopírovať Chovanovu akciu aj Linet, ale jeho zakončenie vychytal Rabčan. Derby okorenilo aj niekoľko roztržiek. V presilovej hre sa oceliarom nepodarilo pretlačiť puk za chrbát prešovského brankára a v následnom oslabení inkasovali domáci druhýkrát. Martin strieľal na teč Girduckisovi a ten neváhal – 1:2. Oceliarom sa nepodarilo využiť ani ďalšiu presilovku pár minút pred treťou sirénou. Od 59. minúty hrali domáci v šestici. Napriek tlaku sa Košičanom už nepodarilo vyrovnať a z domáceho zápasu odišli naprázdno.