Stav série: 2:0
HKM Zvolen

HC Košice – HKM Zvolen 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly a asistencie: 19. Slovák (Jokeľ, Havrila).

Vylúčení: 3:6 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel ml., Štefik – Jedlička, Konc ml. (všetko SVK) – Gajan st. (videorozhodca)

HC Košice: Riečický (Janus) – Olsson, Breton, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Bartoš A. – Leskinen, Chovan, Jääskeläinen – Fejes, Pollock, Bartánus – Rogoň, Slovák, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ

HKM Zvolen: Trenčan (Paterson) – Hain, Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Kubka – Bondra, Viedenský, Jedlička – Hecl, Huntebrinker, Zuzin – Csaányi, Šiška, Marcinek – Stupka, Fekiač, Sideroff

Už po 10 sekundách mohol otvoriť skóre Fejes strelou na vzdialenejšiu žŕdku. Mužstvá sa dlhé minúty hľadali a nevedeli sa udržať v pásme. V 5. minúte chcel prekvapiť zblízka Hain, ale Riečický bol pozorný. Postupne si mužstvá našli spôsoby, ako otvoriť cestu v útoku. V 6. minúte skúsili strelu od modrej Romančík aj Rogoň a o minútu neskôr aj Ferenc s prispením Havrilu a jeho teču. Oceliari si zahrali aj prvú presilovku. Zvolenčania potom trochu zabrali. Do úniku sa mohol  dostať Viedenský – jeho neúspech sa neskôr snažil napraviť Zuzin, ktorý sa nenápadne dostal medzi kruhy a dostal sa k strele. Zvolenský tlak prerušil Fejes, keď vysunul Pollocka a ten len tesne minul bránku. Od modrej čiary skúsil šťastie aj Hovorka, no na gól diváci stále čakali. Na opačnom konci sme videli len propagačný pokus Stupku. Ku koncu tretiny striel ubudlo, no v tom prišiel otvárací gól. Slovák začal akciu prihrávkou pred bránku a po neúspešnom pokuse Havrilu sám Slovák úspešne zakončil. Pár sekúnd pred sirénou ešte raz Riečický podržal mužstvo pri Marcinekovej strele.

Hneď v úvode tretiny sa dostal sám do prieniku Fejes, ale nestačil na Trenčana. Košičania vykorčuľovali na súpera ofenzívne, no trvalo to len pár minút. Po malej roztržke, v ktorej sa rozdali 4 tresty neskôr Zvolenčania dostali presilovú hru. Už v úvodných sekundách nastrelili konštrukciu bránky. V závere početnej prevahy zavarili pred bránkou ZuzinHeclom, ale Riečický odolal aj voči tomu. Hostia v tejto tretine strieľali viac a nepúšťali oceliarov do dlhodobých tlakov. V 32. minúte skúšal nahodením puku Mudrák skomplikovať situáciu pred košickým bránkoviskom, no oceliari získali puk a z protiútoku sa mohli presadiť najprv Havrila a potom aj Southorn, ale aj Trenčan vynikol. Tieto príležitosti domácich dostali späť do hry. Do konca dejstva sa dostali do šancí aj Leskinen, ktorý útočil sám po ľavom krídle a dostal sa aj k strele a v 38. minúte Hovorka, ktorý nepremenil individuálny únik, aj keď prešprintoval zvolenskú obranu.

V prvej košickej power play v tomto dejstve mali oceliari šancu po tom, čo Jääskeläinen nahodil puk pred bránku. Fínsky útočník neskôr v 45. minúte mieril na horný roh, ale tesne minul. V ďalšej presilovke Košíc si Rauhauser takmer zrazil puk do vlastnej siete. Postupne sa dostali späť do tempa zápasu aj rytieri, no košickí obrancovia im odoberali a blokovali puky. Len tlak Zvolenčanom nestačil. Strieľali veľa, no často netriafali bránku. Nebezpečné projektily smerom na Riečického vyslali Viedenský či Jedlička. V kombinačných akciách stáli pred zakončením HeclŠiška, no svoje strely oneskorili, resp. nenamierili presne. Oceliari sa dočkali ďalšej početnej výhody. Peknú akciu v nej rozbehli ChovanJääskeläinen, no na konci akcie im chýbal hráč. Naši hokejisti skúšali aj odvážnejšie prihrávky spoza bránky, či z krídel na os ihriska pred bránkovisko. Poistný gól však neprišiel ani v 57. minúte po solídnom individuálnom prieniku Fejesa po krídle. O minútu neskôr Riečický vychytal betónom Bondru, ktorý mal pred sebou voľný priestor. Zvolenčania tlačili naďalej aj v šestici, ale domácim sa podarilo takticky uhrať záver a získať aj druhý finálový zápas na domácom ľade.

Peter Oremus, hlavný tréner HKM Zvolen: Tak ja nebudem hodnotiť len dnešný zápas, ale aj ten včerajší. Myslím si, že aj Zvolen, aj Košice hrajú výborné zápasy. Ľudia sa mali na čo pozerať. Škoda len, že nepadlo viacej gólov, mohlo to byť ešte zaujímavé. Po tých dvoch zápasoch Košice vedú 2:0. V tejto chvíli naozaj potrebujeme víťazstvo, budem veriť, že v tom treťom zápase to príde.

Dan Ceman, hlavný tréner HC Košice: Páčil sa mi náš mentálny prístup na začiatku hry. Nemyslím si, že ani jeden z nás v tíme nebol spokojný s tým, ako prebiehal včerajší zápas. Veľa sme nestrieľali, nemali sme šance. Včera sme si síce našli cestu k víťazstvu, ale neboli sme spokojní s naším výkonom. Hráči dnes boli oveľa viac sústredení hneď zozačiatku. Úvodnej formácii s podarilo vybojovať si hneď šancu, dav sa toho chytil, a nám to tiež veľmi pomohlo. Skvelá prvá tretina, takto to chceme hrať. Oveľa viac sme hrali v útočnom pásme, boli sme viac kohézny pri prechode z obranného pásma, čo potom vedie k lepšiemu držaniu puku, viacerým forecheckom v hre v útočnom pásme. Celkovo to bol oveľa lepší zápas z nášho pohľadu, než včera. Znova to bola ťažký duel, Zvolen je skvelý tím. Zúfalo sme bránili pred našou bránkou, nepúšťali sme ich do žiadnych veľkých šancí. Dve domáce víťazstvá, to je to čo sme chceli dokázať. Čakajú nás dôležité zápasy vonku. Už sa plne sústredíme na tretí zápas, bude to určite náročné.