(0:0, 0:1, 3:0)
Stav série: 1:0
HK Dukla Ingema Michalovce

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Góly a asistencie: 46. Breton (Pollock), 53. Fejes (Pollock, Jääskeläinen), 57. Fejes – 40. Pereskokov (Glazkov, Michalčin).

Vylúčení: 3:3 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Orolin – Jedlička, Stanzel (všetko SVK) – Gajan st. (videorozhodca)

HC Košice: Janus (Bodnár) – Breton, Olsson, Southorn, Šedivý, Deyl, Ferenc, Bartoš A. – Tybor, Chovan, Bartánus – Fejes, Pollock, Jääskeläinen – Parshin, Slovák, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Košarišťan) – Hammond, Osburn, Michalčin, Mihálik, Glazkov, Macejko, Cibák – Vašaš, Galamboš, Puliš – Chalupa, Suja, Okoličányi – Zabusovs, Buc, Garreffa – Pavlovs, Pereskokov

Oceliari vstúpili do série útočne, no hostia dostali presilovkovú príležitosť ako prví. Pre obetavé bránenie Košičanov dokázali vystreliť na bránku len raz. V hre v plnom počte mal však Janus viac práce ako jeho náprotivok. V 7. minúte mal nádejnú šancu Breton a z dorážky aj Bartánus, ale ani jeden z nich neprekonal Škorvánka. O minútu neskôr mal pred sebou voľný priestor Suja, no jeho strelu zneškodnil Janus. Neskôr sa do prieniku dostal aj Pereskokov, ale skóre nezmenil. Presilovky sa dočkali aj oceliari, ale tá im nevyšla podľa predstáv a nezaznamenali žiadnu strelu na bránku. V 15. minúte Havrila skvele našiel pred bránkou Lampera, no tomu puk nesadol na čepeľ. O nápravu sa snažil Tybor, ku ktorému sa puk odrazil tak, že mieril sám na bránku, no uponáhľal sa so zakončením. Bezgólový stav zápasu neovplyvnil ani Pavlovs, keď v 18. minúte prihrával puk do ohňa a spravil rušno v bránkovisku. Michalovský tlak potom prerušila prvá siréna.

Strelecký deficit Košíc sa snažil napraviť Slovák, ktorý servíroval Parshinovi gólovú prihrávku cez bránkovisko, ale legionár neuspel. V 25. minúte Parshin skóroval z prečíslenia, ale po komunikácii s videorozhodcom nebol gól uznaný. Na niekoľko minút sa hra otočila v prospech Dukly, no nevyťažili z toho žiadnu veľkú šancu. Naopak Košičania mohli viesť po tom, čo Havrila vybojoval puk v strednom pásme a sám zakončoval – Škorvánek vynikol. V 30. minúte Jääskeläinen zakončoval po krížnej prihrávke, no ani on nedokázal poslať puk do siete. Neskôr dostal Fín prihrávku spoza bránky, ale tak po nej, ako aj po Chovanovej dorážke gólový klaksón nezaznel. Gól nepriniesol ani neutíchajúci dlhodobý tlak Košičanov – Škorvánek zasahoval často v milimetrových podmienkach. 24 sekúnd pred koncom druhej tretiny v presilovke úspešne napriahol Pereskokov a otvoril skóre.

Oceliarom sa nepodarilo využiť ani ďalšiu dôležitú početnú prevahu. Napriek tomu, že boli Michalovčania po druhej tretine na koni, domácim hokejistom sa podarilo z nahodeného puku vyrovnať. Autorom sa stal Breton. Po tomto góle akoby mužstvá paradoxne stratili motiváciu hrať – približne 5 minút sa žiaden z hráčov nedostal do šance. Na konci 53. minúty však vypredaná Steel aréna opäť explódovala – Fejes úspešne dorazil puk do siete a otočil stav stretnutia. Michalovčania potom ešte dokonca museli brániť v oslabení. V 57. minúte Fejes pridal ďalší gól a skomplikoval situáciu Dukle ešte viac. Oceliari viackrát skúšali potvrdiť víťazstvo strelou cez celé klzisko do prázdnej bránky – nestalo sa, no Košičania uchmatli v poslednej tretine dôležité víťazstvo na začiatku série.