(0:0, 1:0, 2:0)
Stav série: 4:1
HKM Zvolen

HC Košice – HKM Zvolen 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly a asistencie: 24. Pollock (Šedivý, Southorn), 41. Leskinen (Jääskeläinen), 58. Šedivý (Fejes, Bartánus).

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hronský, Stano – Jedlička, Konc ml. (všetko SVK) – Kontšek (videorozhodca)

HC Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson, Southorn, Šedivý, Ferenc, Deyl, Bartoš A. – Leskinen, Chovan, Jääskeläinen – Fejes, Pollock, Bartánus – Rogoň, Slovák, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ

HKM Zvolen: Trenčan (Paterson) – Hain, Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Kubka, Čulík, Brumerčík – Bondra, Viedenský, Jedlička – Hecl, Huntebrinker, Zuzin – Turnbull, Šiška, Sideroff – Csányi, Marcinek, Stupka

V prvej minúte musel Riečický trikrát zasahovať pri propagačných strelách Zvolena. Potom si Košičania vybudovali menší tlak v útočnom pásme, z ktorého však vyťažili len rodiace sa šance – k zakončeniam nedošlo. V 3. minúte nebezpečne prenikol až k žŕdke Hovorka. O minútu neskôr Jedlička strieľal osamotene z kruhu, no chýbal tomu dôraz. Košičania si zahrali aj presilovú hru, no nevyužili ju. Paradoxne v šanci bol Marcinek, no zakončil veľmi nedôrazne z krídla. Rytieri nevyužili 4-minútovú presilovku. Vo dvoch šanciach bol Sideoff, no najprv strieľal veľmi nedôrazne zblízka a neskôr preloboval odkrytú časť bránky. V 13. minúte sa javila šanca po Pollockovej prihrávke do ohňa, ale Bartánusovo zakončenie bekhendom nevyšlo najlepšie. V 14. minúte nahodil puk od modrej Southorn a tečom prispel Chovan. V 16. minúte nastreľoval puk na Chovana aj Breton, ale Trenčan si udržal čistý štít. V poslednej minúte ešte vyskúšal ťažké zakončenie JedličkaRiečický ho betónom vytesnil.

Druhá tretina začala v o dosť vyššom tempe na oboch stranách. V 24. minúte otvoril skóre Pollock, ktorý ukážkovým jemným tečom rozvlnil sieť. Ihneď po buly nastrelil Fejes z otočky brvno. V 26. minúte vyskúšal Lamper prienik po bránkovej čiare a blafák pred Trenčanom, no neuspel. Zvolenčania sa po inkasovanom góle prezentovali len nevýraznými strelami švihom z diaľky. V 28. minúte Marcinek tečoval Kubkovu strelu veľmi nebezpečne. Po vhadzovaní na opačnej strane Bartánus skúsil strelu z otočky. Postupne sa osmelili aj hostia, ale Riečický spoľahlivo vykrýval tak rýchle prieniky, ako aj šance zblízka. V 34. minúte si musel poradiť s melou po nahodenom puku od Messnera. Z nasledujúceho útoku Košíc mohol vzísť druhý gól, no Fejesova prihrávka našla len blokovaného Bartánusa, ktorý ťažkopádne predsa vystrelil, ale nad. Krátko nato Bartánus pohrozil aj tretíkrát, no strelu k žŕdke zastavil len korčuľou zvolenský brankár. Zvolenčania dohrávali tretinu s väčším časom na puku, no zdali sa akoby nemali prehľad nad hrou.

Tretia tretina sa ledva začala a Jääskeläinen poslal výborný puk na Leskinena – ten už v koncovke neváhal. V 43. minúte Breton počkal na Jääskeläinena a ten pohrozil v zakončení. O minútu neskôr predviedli podobnú kombináciu HovorkaJokeľ. V 45. minúte nastrelil dobrý puk Šedivý na Bartánusa, ale ani tentokrát mu to tam nepadlo. Košičania si potom zahrali presilovku, no obliehanie súperovej tretiny úspech neprinieslo. V hre 4 proti 4 vyslal Breton na Trenčana teplomer, ale ten skončil vedľa. Potom v hre 4 proti 3 mohol udrieť Southorn, ale jeho projektil preletel tesne okolo vinkla. Počas 52. a 53. minúty nám na chvíľu spôsobovali problémy Zvolenčania, ale Riečický ustrážil ich pokusy. Skvelá atmosféra vo vypredanej Steel aréne hnala Košičanov k titulu. Kontrolovanou hrou si vyžiadali odchod Trenčana z bránky. V 58. minúte zavŕšil majstrovský úspech HC Košice Šedivý gólom na 3:0. Riečický opäť udržal čisté konto a HC Košice získali po ôsmich rokoch svoj deviaty majstrovský titul.