HC Košice
(0:0, 2:1, 3:0)
HK Dukla Ingema Michalovce

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Góly a asistencie: 23. Pollock (Havrila, Šedivý), 34. Linet (Tybor), 42. Jääskeläinen (Southorn, Pollock), 52. Parshin (Linet, Lamper), 55. Southorn (Chovan, Bartánus) - 27. Zabusovs (Suja, Buc)

Rozhodovali: Snášel, Štefik - Staššák, Šoltés

Vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

HC Košice: Janus - Romančík, Southorn, Deyl, Olsson, Ferenc, Šedivý - Jääskeläinen, Chovan, Leskinen - Bartánus, Slovák, Pollock - Lamper, Linet, Parshin - Rogoň, Tybor, Havrila

HK Dukla Ingema Michalovce: Košarišťan - Michalčin, Mihalik, Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond - Žitný, Bjalončík, Paločko - Zabusovs, Buc, Suja - Pereskokov, Pavlovs, Garreffa - Vašaš, Galamboš, Chalupa

Košičania začali zápas hneď s vylúčením, ale ubránili sa. Po oslabení sa začali tlačiť do bránky súpera. V 6. minúte Chovan prenikol sám až ku Košarišťanovi, no toho neprekonal. Defenzívne uhladený, ale vyrovnaný zápas chcel zlomiť Pereskokov, keď v 13. minúte skvele našiel Garreffu, ale jeho dotyk s pukom preletel mimo bránky. Neskôr oceliari ubránili aj druhé oslabenie a podarilo sa im to aj v tretej presilovke líšok, no na hokejke mal prvý gól zápasu Paločko, ktorý sa taktiež dostal až pred Janusa. Do šatne sa išlo za bezgólového stavu.

Úvod druhej tretiny poznačili dve tutovky Zabusovsa, ktoré zlikvidoval skvelý Janus. Extrémne tempo hostí pribrzdil otváracím gólom v 23. minúte Pollock. Gól vznikol v réžii Havrilu, ktorý servíroval puk na Kanaďana a spolu vytrestali chybu hostí na deliacej čiare. Obe mužstvá sa po góle nakopli a striedali sa v šanciach. Lepšie obstáli Michalovčania, ktorí zásluhou Zabusovsa zakrátko vyrovnali stav stretnutia. Tlak sa s pribúdajúcim časom stupňoval na oboch stranách. Praskol pri góle Lineta. Ten prekvapil hosťujúceho brankára strelou spoza brániacich hráčov. Michalovčania si vypracovali do druhého klaksónu ešte niekoľko šancí, ale efektivita dnes hrala v prospech domácich.

Na začiatku 42. minúty využil početnú prevahu Jääskeläinen – Fín vystrelil a puk poľahky prepadol za Košarišťana. Aktívnejšie Michalovce paradoxne ešte viac primrzli. Duel sa preklopil do poslednej desaťminútovky a všetko nasvedčovalo tomu, že body ostanú v Košiciach. Štatistiky si polepšil v 52. minúte aj ruský import Parshin a bolo rozhodnuté. Dlhé minúty po tomto góle sa nehralo v plnom počte. Množstvo hráčov sa dopúšťalo zbytočných previnení. V 55. minúte zavŕšil debakel oceliarov delovkou od modrej Southorn. Ani ostatné dve vylúčenia v zápase už nijako neovplyvnili výsledok. Košice aj tretíkrát za sebou porazili líšky z Michaloviec.