3 : 2
(1:1, 0:0, 2:1)
HK Nitra

HK Nitra - HC Košice 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Góly a asistencie: 9. Hrnka (Holešinský, Švarný), 50. Gajdoš (Hrnka), 57. Solenský - 14. Leskinen (Watling), 59. Campbell (Olsson, Chovan).

Vylúčení: 7:6 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška, Výleta - Frimmel, Hercog (všetko SVK) - Konc st. (videorozhodca)

HK Nitra: Honzík (O'Connor) - Bodák, Mezei, Donaghey, Štefanka, Švarný, Gajdoš, Pekarčík, Pánik - Holešinský, Myklukha, Krivošík - Varga, Buncis, Solenský - Molnár, Hrnka, Tvrdoň - Lacka, Sramatý, Knies

HC Košice: Košarišťan (Riečický) - Southorn, Šedivý, Olsson, Ferenc, Deyl, Novota, Bartoš - Watling, Campbell, Leskinen - Jääskeläinen, Chovan, Tybor - Bartánus, Slovák, Lamper - Havrila, Linet, Rogoň

Domáci pohrozili už v 2. minúte, ale Varga sa nedokázal presadiť. Neskôr prebrali iniciatívu oceliari. V šanciach sa ocitli Olsson aj Šedivý, ktorý zakončoval po akcii na jeden dotyk. Ani jeden z obrancov neskóroval. V 9. minúte otvoril skóre Hrnka. Nitrania sa dostali do vedenia vo vlastnom oslabení po vyhratom buly v obrannej tretine a následnom úniku. Pozornosť Košarišťana preveril aj Tvrdoň strelou po ľade. Tentokrát gólman hostí úspešne zasiahol. Onedlho sa podarilo Košičanom vyrovnať. Prihrávku Watlinga od zadného mantinelu z prvej využil Fín Leskinen, ktorý zavesil pod hornú konštrukciu - 1:1. Už o minútu mohli byť Nitrania opäť vo vedení. Myklukha strieľal ťaháčikom v samostatnom nájazde, ale Košarišťan ho prečítal. Tesne pred prvou sirénou zasiahol Buncis Romančíka pukom priamo do tváre.

Aj druhé dejstvo začali aktívnejšie hokejisti spod Zobora. Donaghey skúšal poslať delovku pomedzi betóny Košarišťana, ale ten ich včas spojil a puk vyrazil. Zamestnaný košický gólman zasahoval aj pri strele Holešinského. Košičania si počas svojho náporu často v útoku nerozumeli. V 26. minúte mohol corgoňov poslať do vedenia Molnár - lapačka Košarišťana bola však rýchlejšia. Na opačnej strane sa často k strelám dostával Watling. V 27. minúte jeho strelu vyrazil Honzík na ochrannú sieť. V 31. minúte chytal do lapačky. Presadiť za domácich sa mohol aj Krivošík. Jeho šancu zmarila opäť efektívna lapačka košického brankára. V 33. minúte osamotený Holešinský strieľal z otočky, no netrafil bránu. V druhej tretine gól nepadol. Naopak vylúčení po šarvátkach stále pribúdalo mnoho.

Tretiu dvadsaťminútovku začali lepšie oceliari. Šance Jääskeläinena a Lampera zmaril Honzík. V 45. minúte mal gól na čepeli Jääskeläinen, ale jeho blafák brankár domácich skvele vychytal. Do 49. minúty sa mohol dvakrát presadiť Slovák, ale jeho strely, ako aj pokus Tybora Honzík vychytal. Na opačnej strane stačila jediná šanca a Gajdoš poslal Nitranov do vedenia. Po skrumáži pred bránkoviskom prestrelil ležiaceho Košarišťana. V následnej presilovej hre Košičania síce kombinovali v obrannom pásme corgoňov, ale bezútešne. V 57. minúte sa po prihrávke Vargu zaskvel Solenský. Puk poslal do ľavého horného rohu Košarišťanovej brány. O minútu vybojoval trestné strieľanie Lacka, ale neuspel. Pred ďalšou košickou početnou výhodou zobral tréner Ceman oddychový čas. Na konci 59. minúty od modrej strieľal Olsson a jeho pokus tečoval do siete Campbell - 3:2. Ani hra v šestici oceliarom gól nepriniesla, a tak v Nitre podľahli domácim 2:3.

Hlasy trénerov (zdroj Hokejportal.net):

Normunds Sejejs (Nitra): „Bol to dobrý zápas. Vedeli sme, že to nebude ľahké. Košice majú veľa skúsených hráčov a kvalitných legionárov. Súpera sme si dôkladne prezreli na videu. Celé mužstvo išlo ako jeden muž a bojovali jeden za druhého."

Dan Ceman (Košice): „Vedeli sme, čo nás dnes čaká, minuloročný finalista pred domácim publikom. Robili sme v zápase veľa vecí dobre, najmä v útočnej tretine, ako tomu bolo v predošlých dvoch zápasoch. Dovolili sme Nitre streliť nám gól v oslabení, čo sa nemalo stať. Tento gól nás psychicky oslabil.“