4 : 3 pp
(1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)
HKM Zvolen

HC Košice – HKM Zvolen 4:3pp (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)

Góly a asistencie: 3. Rogoň (Tybor, Slovák), 40. Jääskeläinen (Campbell, Leskinen), 51. Havrila (Hvila, Jokeľ), 65. Leskinen (Olsson) – 19. Sideroff (Hecl, Huntebrinker), 22. Huntebrinker (Hecl), 50. Hecl.

Vylúčení: 6:7 na dve min., presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hronský, Novák – Haringa, Jedlička (všetko SVK) – Gajan st. (videorozhodca)

HC Košice: Riečický (Janus) – Deyl, Olsson, Southorn, Šedivý, Novota, Ferenc, Bartoš A. – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Tybor, Chovan, Rogoň – Jokeľ, Slovák, Lamper – Plokhotnik, Havrila, Hvila

HKM Zvolen: Paterson (Trenčan) – Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Hraško, Kubka, Barcík S. – Bondra, Langkow, Zuzin – Hecl, Huntebrinker, Sideroff – Kašlík, Jedlička, Stupka – Csányi, Viedenský, Marcinek

Lepšie začali domáci. Viedli už od 3. minúty po góle Rogoňa v presilovej hre. Onedlho si zahrali oceliari aj oslabenie, v ktorom unikol Deyl, ale v koncovke nenašiel Chovana. Postupne zhusťovali atmosféru pred bránkou aj Zvolenčania, ale Riečický odvrátil každé nebezpečenstvo. Košičania mohli viesť o dva góly, keď po nastrelení Havrilu si puk kolenom takmer zrazil do vlastnej siete Hraško. O dve minúty neskôr kombinovali na jeden dotyk Jokeľ so Slovákom, ktorý však netrafil bránku. Napokon sa rytieri dočkali vyrovnania – v 19. minúte sa po peknom prieniku presadil Sideroff.

Do druhej tretiny vleteli Zvolenčania divoko. V 22. minúte otočil stav zápasu Huntebrinker – po obkrúžení bránky zavesil pod brvno. Neskôr Deyl nádejne nabíjal Olssonovi, ale jeho projektil pokryl Paterson. Z protiútoku skúšal Hecl strelu švihom a tá tesne minula brvno košickej svätyne. V 32. minúte nechal v presilovke Chovan zákrokom vyniknúť Patersona. V 35. minúte mohol zvýšiť vedenie hostí Viedenský, ale minul prakticky prázdnu bránu. V rozkúskovanom závere tretiny mali navrch Košičania až napokon udreli – len 10 sekúnd pred druhou sirénou vyrovnal Jääskeläinen. Strieľal spoza kruhov do vzdialenejšieho vinkla a neminul.

V tretej tretine určovali tempo hry domáci. Najprv pálil spomedzi kruhov Jokeľ. Potom Košičania ubránili oslabenie a následne ešte väčšmi zatlačili. Vypýtali si aj faul hostí, no gól mohol prísť do košickej siete – v oslabení unikol Langkow, ale zlyhal v zakončení. Zakrátko však prinavrátil hosťom vedenie Hecl. O minútu neskôr bolo opäť vyrovnané – prihrávku novej posily Hvilu do ohňa využil Havrila. Gól bol dlho na spadnutie a svojimi šancami sa ho viac dožadovali Košičania. V 55. minúte Hraško v protismere telom odstavil Jokeľa, ktorý sa našťastie rýchlo pozviechal.

Napokon sa o body bojovalo v predĺžení. V 62. minúte sa cez Langkowa pretlačil k zakončeniu Southorn, ale neuspel. V protiútoku mohol rozhodnúť o víťazstve práve Langkow, no rozpútal len kontroverznú situáciu, z ktorej vzišlo obojstranné vylúčenie. Aktívne sa strieľalo na oboch koncoch klziska a gól prišiel na strane domácich. Osamotený Leskinen poslal puk pomedzi betóny Patersona a potvrdil, že oceliari v predĺženiach dominujú.