5 : 2
(1:2. 3:0, 1:0)
HC 21 Prešov

HC 21 Prešov – HC Košice 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)

Góly a asistencie: 5. Girduckis (Giles, Gerlach), 22. Avtsin (Salituro, Jendroľ D.), 28. Ščurko (Nátny, Gerlach), 29. Gerlach (Girduckis, Nauš), 60. Nauš (Jendroľ D.) – 11. Bartánus (Parshin), 16. Slovák (Tybor, Lamper).

Vylúčení: 6:7 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Stano, Snášel ml. – Jedlička, Šoltés (všetko SVK) – Lauff (videorozhodca)

HC Prešov: Bespalov (Rabčan) – Giles, Fekiač, Nátny, Khlystov, Jendroľ D., Turan, Thomka, Rajnoha – Nauš, Girduckis, Gerlach – Avtsin, Salituro, Žilka – Ščurko, Klíma, Tkáč – Jendroľ K., Šimin, Ľalík

HC Košice: Janus (Riečický) – Olsson, Šedivý, Southorn, Romančík, Breton, Ferenc – Rogoň, Slovák, Jääskeläinen – Parshin, Pollock, Bartánus – Tybor, Linet, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ

Rozvláčny štart stretnutia rozbehli prvé náznaky šancí domácich Šarišanov. Nebezpečné projektily na Janusa vyslali Girduckis aj Ľalík. Vypätá situácia na ľade sa podpísala aj pod vylúčenia. Vďaka nim sa domáci dostali do vedenia. V 5. minúte v presilovke otvoril stav stretnutia Girduckis. Až potom podnikli útočné výlety aj oceliari. Viaceré z nich skončili len zlou rozohrávkou. Zato na 2:0 mohol zvýšiť Ščurko, ktorý len o pár milimetrov minul bránku. Na konci 11. minúty vypálil krížne Parshin a puk jemne obtrel Bartánus – 1:1. Aj keď sa hosťom nepodarilo využiť ďalšiu presilovku, nasledoval po nej nečakaný moment – Prešovčania si pri zlej rozohrávke strelili vlastný gól. Jeho formálnym autorom sa stal Slovák – 1:2. V 17. minúte sa nebezpečne rútil na Janusa Girduckis, ale zlyhal v koncovke. Koniec tretiny spestrila ešte jedna potýčka.

Úvod druhej tretiny vyznel lepšie pre domácich – v 22. minúte zužitkoval Saliturov puk Avtsin a vyrovnal. V 24. minúte sa dravo predral pásmom Gerlach, ale na 30. gól v sezóne musel počkať. Na opačnej strane po delovke od modrej zvonilo brvno. Po bitke a následnom vylúčení sa Ščurkovi podarilo vrátiť vedenie Šarišanom. Puk si vypýtal doslova po tom, čo naskočil z trestnej lavice. O 43 sekúnd sa domáci radovali opäť – tentokrát to už najlepšiemu ligovému strelcovi Gerlachovi vyšlo. Košičania sa márne dostávali do šancí, no raz opäť rozozvučali konštrukciu prešovskej bránky. Posledné minúty tretiny obliehali bránku domácich Košičania, ale strieľali málo.

Ani tretia tretina sa nezaobišla bez mnohých vylúčení. Mužstvá si striedali prevahu, no nebezpečnejší boli v útokoch domáci Prešovčania. SalituroGerlach opäť pohrozili. Janus si dal pozor na tieto šance a rovnako úspešne zasahoval na opačnom konci klziska aj Bespalov. Ani tie najnebezpečnejšie protiútoky oceliarom nevychádzali – po návrate sa zdal byť prešovský gólman ešte lepší ako pred zranením. Ani ďalšie vylúčenie na strane domácich Prešovčanom nevzalo chuť hrať. Proti šestici Košičanov dokonca skóroval Nauš a bolo dokonané. Prešov zvíťazil na domácom ľade 5:2 a z regionálneho derby si tak neodnášame žiadne body.