2 : 4
(0:3, 0:1, 2:0)
HC 19 Humenné

HC 19 Humenné – HC Košice 2:4 (0:3, 0:1, 2:0)

Góly a asistencie: 51. Jacko (Horvát, Lenďák), 57. Plokhotnik (Ragan, Jacko) – 3. Havrila (Milý, Jadrný), 20. Deyl (Tybor, Slovák), 20. Lamper (Linet, Romančík), 27. Havrila (Lamper, Rogoň).

Vylúčení: 1:3 na dve min., presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jobbágy, Pavlotty – Bogdaň, Tomáš (všetko SVK)

HC 19 Humenné: Jurčák (Krasanovský) – Marcinko, Lenďák, Glazkov, Fereta, Ťavoda, Novický, Jacko – Vaško, Vrábeľ, Safaraleev – Borov, Krajňák, Horvát – Ragan, Farkaš, Lačný – Vaculik, Plokhotnik, Kiss

HC Košice: Riečický (Bodnár) – Southorn, Šedivý, Olsson, Ferenc, Deyl, Novota, Romančík – Watling, Campbell, Jääskeläinen – Bartánus, Slovák, Tybor – Rogoň, Linet, Lamper – Jadrný, Havrila, Milý

Štvrté prípravné stretnutie pred novou sezónou zahájili lepšie Oeliari. Už v 3. minúte sa presadil center štvrtej formácie Matúš Havrila, ktorému asistovali Milý a mladík Jadrný. Hráči oboch mužstiev sa v zápase zaobišli aj bez zbytočných trestov. Za HC 19 Humenné nastúpili do zápasu dokonca šiesti hráči, ktorí v predchádzajúcej sezóne Tipos Extraligy obliekli dres HC Košice. Relatívne pokojný priebeh úvodného dejstva náhle zmenili dva góly do humenskej siete v poslednej minúte. Najprv sa presadil Radek Deyl a o pol minúty aj Patrik Lamper – nová posila z Banskej Bystrice.

Úvod druhej tretiny sa podľa očakávaní odohral prevažne v obrannej zóne domácich. Brankár Patrik Jurčák však zlikvidoval pokusy Košičanov vrátane samostatného úniku Watlinga. V 27. minúte pridal druhý gól v zápase Matúš Havrila. V 31. minúte sa po peknej útočnej kombinácii dostal k zakončeniu Radoslav Tybor, ale na Jurčáka nestačil. Ako prvý si na trestnú lavicu sadol Šedivý za podrazenie. O to horšia situácia nastala, keď si na trestnú lavicu musel sadnúť aj Marek Bartánus a oceliari ostali v troch. Humenčanom na gól nestačilo ani 40 sekúnd početnej prevahy o dvoch hráčov. Nepríjemný moment nastal po kolízii Damiána NovickéhoRadoslavom Tyborom. Košický útočník ostal na ľade otrasený, no vybojoval oceliarom prvú presilovú hru v zápase. Keďže sa hosťom nepodarilo v početnej prevahe skórovať, po druhej tretine platil stav Humenné 0:4 HC Košice.

Voľnejší priebeh tretieho dejstva vystriedala v 51. minúte domáca radosť. Humenčanom priniesol radosť Matej Jacko a domáce tribúny sa rozozneli. Košičania aj vďaka vyššej streleckej aktivite bezpečne udržiavali trojgólový náskok. V 57. minúte sa ale náhle ocitol sám pred bránkoviskom Oleksandr Plokhotnik a puk domiešal až do siete – 2:4. Fanúšikovia volali aj po treťom góle domácich, ale Košičania zápas napokon potiahli do úspešného konca.

Oleksandr Plokhotnik: Som rád, že som dostal šancu ukázať sa pred trénerom Danom Cemanom, v drese Humenného. Neberiem to nejak špeciálne, že som strelil gól ide o prípravu, kde je dôležité zohrať sa na sezónu.  Za Humenné som zatiaľ odohral 2 zápasy, v utorok proti Nowemu Targu to bol môj prípravný zápas, ktorý bol náročný hlavne po fyzickej stránke.